Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Concordia Elbląg zagrała na piątkę

19.08.2012, 16:43:02 Rozmiar tekstu: A A A

W meczu 3. kolejki II ligi wschodniej Concordia Elbląg rozgromiła Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:0 (1:0). Były to pierwsze - historyczne bramki i punkty elbląskiej drużyny na tym poziomie rozgrywek. Bohaterem meczu był Łukasz Nadolny, który zdobył pierwsze trzy bramki dla Concordii, a po jednym trafieniu dołożyli; Jakub Zejglić oraz Mateusz Bogdanowicz. Na wyróżnienie zasłużył także Damian Szuprytowski, który choć grał zaledwie 30 minut, to wypracował kolegom z drużyny trzy bramki.

Już w 5. minucie meczu Concordia stanęła przed ogromną szansą na objęcie prowadzenia, jednak Łukasz Nadolny nie wykorzystał rzutu karnego. Jak się później okazało Nadolny swoimi trzema golami, które zdobył kolejno w 37, 63 i 72 minucie w pełni zrehabilitował się za zmarnowaną "jedenastkę". Jeszcze w pierwszej połowie wykorzystał sytuację "sam na sam" z bramkarzem Świtu. Do szatni zawodnicy Concordii schodzili z jednobramkowym prowadzeniem i nic nie wskazywało na pogrom, który nastąpił w drugiej połowie meczu.

Sygnał do ataków, dał wprowadzony w 62. minucie Damian Szuprytowski, już pierwszy kontakt z piłką po wejściu na boisku rozpoczął akcję, którą wykończył Nadolny. W 72. minucie już sam Szuprytowski dograł do Nadolnego, który skompletował hat-tricka. Z kolei w 84 minucie znowu Szuprytowski wyłożył piłkę Zejglicowi, który podwyższył na 4-0.  W ostatniej minucie graczy Świtu pogrążył po indywidualnej Mateusz Bogdanowicz, ustalając wynik meczu na 5-0.

Concordia: 1 Hieronim Zoch, 2 Michał Lepczak, 21 Szymon Sadowski, 20 Tomasz Sambor, 17 Mateusz Bogdanowicz, 10 Tomasz Wiercioch (72. Radosław Stępień), 19 Adrian Korzeniowski, 3 Jakub Zeljgić, 23 Mateusz Szmydt (79. Michał Kiełtyka), 4 Bartłomiej Florek, 11 Łukasz Nadolny (77. Bartosz Drewek)

Świt: 1 Michał Bigajski - 24 Łukasz Sosnowski, 18 Radosław Kamiński, 6 Karol Drwęcki, 7 Damian Zawadzki, - 10 Karol Ziąbski (46. 2 Michał Lelujka), 8 Obem Marcellinus Odong (46. 20 Mateusz Zawiska), 5 George Enow, 21 Szymon Makowski, - 11 Michał Strzałkowski (65. 3 Adam Gmitrzuk), 12 Rafał Melon   (71. 4 Bartosz Grzelak)

Wyniki 3. kolejki II ligi wschodniej:

Concordia Elbląg - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:0, Olimpia Elbląg - Puszcza Niepołomice 1:1, Garbarnia Kraków - Wigry Suwałki 0:1, Unia Tarnów - Siarka Tarnobrzeg 2:0, Znicz Pruszków - Resovia 1:0, Radomiak Radom - Wisła Płock 3:1, Wisła Puławy - Pogoń Siedlce 3:2, Pelikan Łowicz - Stal Stalowa Wola 1:1, Stal Rzeszów - Motor Lublin 0:0