Czwartek, 25.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Odpadli ale walczyli

31.03.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Nie było niespodzianki. Mistrz Polski bez problemu wyeliminował drużynę Techtransu Darad Elbląg z rozgrywek o Puchar Polski.

W opinii obu szkoleniowców trudno było oczekiwać wysokiej formy zawodników po kilkunastodniowej przerwie w rozgrywkach. Drużyna gości niezwykle starannie i solidnie przygotowywała się do decydujących meczów w fazie play-off. Spotkanie ćwierćfinałowe Pucharu Polski było dobrym przetarciem dla gości przed pierwszym spotkaniem rundy play-off i wielkim wyzwaniem oraz doświadczeniem dla gospodarzy.
Od początku spotkania „nafciarze” grali spokojnie, pewnie oraz twardo. Elbląska drużyna niezwykle ambitnie podeszła do tego spotkania, próbując nawiązać walkę z utytułowanym przeciwnikiem. Pierwsza połowa to przewaga gości różnicą 3-4 bramek. W 18min Wisła objęła najwyższe prowadzenie w pierwszej połowie meczu 7-12. W tym czasie bramki dla Techtransu zdobywali: Filip Korzeniowski, Maciej Borsukowicz, czy obchodzący 23 urodziny Łukasz Marzec. W 26 min było 10-15. Końcówka pierwszej połowy to zryw miejscowych, którzy wykorzystując nieco rozluźnienie oraz rozkojarzenie w szeregach Wisły zmniejszyli prowadzenie ekipy z Płocka m.in. dzięki trafieniom – Marcina Stypułkowskiego, 13-16.

Pierwsze minuty drugiej połowy to wyrównana gra. Nie mający nic do stracenia podopieczni Ludwika Fonferka próbowali nawiązać równorzędna walkę z mistrzami. Do 43min utrzymywała się dwu bramkowa przewaga Wisły Płock. Od tego momentu zaczęła się dominacja na parkiecie gości, którzy przyspieszyli grę, narzucili swój styl gry. Do bramki Marka Wróbla celnie trafiali m.in. Artur Niedzielski, Michał Złoteńko czy najskuteczniejszy w drużynie, przy tym twardy i silny jak Dąb – Wladimir Ilin, zdobywca 8 bramek.
Płocczanie grający na pełnym luzie odpuścili końcówkę meczu, dzięki czemu „wózkowi” zdołali zniwelować różnicę bramkową, przegrywając ostatecznie 24-30.

Jak powiedział po meczu trener Wisły – Krzysztof Kisiel, najważniejsza jest wygrana. Techtrans Darad nie był zbyt wymagający przeciwnikiem dla Mistrza Polski, goście chcieli wygrać jak najmniejszym nakładem sił, i tak też uczynili, wystarczyło, że przycisnęli elblążan, to wtedy niemal wszystko im wychodziło na parkiecie. To jednak w wykonaniu Wisły były tylko fragmenty, szczególnie w drugiej połowie. Dla młodej drużyny gospodarzy pojedynek z tak silnym i znakomitym rywalem to duży bagaż doświadczenia i nauki, który na pewno zaprocentuje na przyszłość.

Techtrans-Darad Elbląg - Wisła Płock 24-30 (13-16)
Techtrans: Korzeniowski, Wróbel - Marzec 2, Roszkowski 4, Laskowski 1, Stypułkowski 2, Borsukowicz 3, F. Korzeniowski 5, Balawajder, Januszewski, Długosz 1, Maślak 2, Dąbrowski 2, Babicki 2.