Sobota, 26.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2020/2021

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka Ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Olimpia Elbląg stanie dzisiaj do boju o trzy punkty

21.04.2010, 10:12:50 Rozmiar tekstu: A A A
Olimpia Elbląg stanie dzisiaj do boju o trzy punkty
Fot. Rafał Kadłubowski / radość piłkarzy Olimpii po ostatnim gwizdku w meczu z Freskovitą

W minionym tygodniu w całej Polsce odwołanych zostało większość imprez z powodu żałoby narodowej wprowadzonej po tragicznej katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Zgodnie z decyzją PZPN-u nie odbyły się także mecze piłkarskie wszystkich lig krajowych. Nie doszły zatem do skutku 2 mecze, które miała rozegrać Olimpia Elbląg, a co za tym idzie w najbliższym czasie Olimpijczycy będą wychodzić na boisko częściej by nadrobić zaległe kolejki. Już dzisiaj powalczą o kolejne trzy punkty ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.

Przypomnijmy, że po dwóch zwycięstwach Olimpii nad liderem tabeli LKS Nieciecza i Ruchem WM kibice i działacze klubowi przekonali się, że rewolucja kadrowa przeprowadzona przez trenera Arteniuka zimą była strzałem w dziesiątkę. Zespół gra nie tylko świetnie w obronie, ale także skutecznie w ataku. Na boisku widać  ambicję i poświęcenie - cechy, których brakowało poprzedniemu zespołowi. Nowego, dobrego ducha wprowadził do obrony zespołu piłkarz grający do niedawna w Arce Gdynia Krzysztof Sobieraj, który zaskakuje swoją skutecznością przy destrukcji akcji przeciwnika. Wiele spokoju do zespołu wprowadza bramkarz Dominik Sobański.

W minionym tygodniu z powodu żałoby narodowej wprowadzonej po tragicznej katastrofie samolotowej pod Smoleńskiem nie odbyły się żadne mecze wszystkich lig. Po przerwie już dzisiaj Olimpia zmierzy się z trudnym rywalem z góry tabeli Świtem NDM. Miejmy nadzieję, że dobra passa zespołu się utrzyma.

Na boisku nie zobaczymy Pawła Byrskiego, który nie zagra z powodu żółtych kartek. Być może trener Tomasz Arteniuk dokona jeszcze jakiś zmian w zespole.

- Przed nami trudna przeprawa, przez ponad miesiąc będziemy grali 11 meczy. Musimy dać sobie z tym radę. Pytanie jest: czy moi zawodnicy będą umieli odrzucić na czas spotkań atmosferę wszechobecnego przygnębienia panującą w Narodzie. Wczoraj musiałem włożyć wiele wysiłku, aby wyrzucić z piłkarzy te negatywne emocje. Mam nadzieję, że podejdziemy do tego meczu tak jak rozpoczynaliśmy ligę – wskazał trener Tomasz Arteniuk.
– Myślę, że oprócz Pawła Byrskiego będą jeszcze jakieś zmiany. Przyszła na to pora, zawodnicy zgłaszają swój akces do gry i uważam, że trzeba na to postawić – dodał Tomasz Arteniuk.

Zobacz skrót ostatniego meczu Olimpii z Freskovitą.

Zobacz wypowiedzi po tym meczu trenera Tomasza Arteniuka i Łukasza Pietronia.  

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ mesaja3
  Środa, 21.04

  Trenerze a Pan poradzi sobie ze swoim żalem?Dziś pogrzeb Sebastiana Karpiniuka....Wierzę w Olimpię!!!!

 2. 2
  0
  ~ Laga
  Środa, 21.04

  Pamiętajcie - o piłce bez cenzury: www.laga.blox.pl

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.