Środa, 1.05.2024, Imieniny: Józef, Jeremiasz, Filip

Puchar Polski w naszych rękach jest!

17.06.2009, 20:24:11 Rozmiar tekstu: A A A

Tak po ostatnim gwizdku sędziego śpiewali kibice elbląskiej Olimpii, która po zwycięstwie 3:2 (1:0) nad Pisą Barczewo zdobyła dziś wojewódzki Puchar Polski. Dzięki temu piłkarze z Agrikola zagrają w centralnych rozgrywkach Pucharu Polski. Dzisiejszym meczem olimpijczycy zakończyli udany dla nich sezon, który przyniósł im dublet – czyli zwycięstwo w III lidze i zdobycie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Elblążanie nie mieli większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Grający o dwie klasy niżej rywal tylko w pierwszej połowie dotrzymywał kroku gospodarzom. Już pierwsza akcja meczu mogła przynieść prowadzenie Olimpii, jednak Anton Kolosov nieznacznie przestrzelił po strzale głową z pola karnego. W 13 minucie fatalną interwencją nie popisał się bramkarz Pisy Wojciech Radziwon. Golkiper lidera V ligi, przepuścił lekki strzał po ziemi Wojciecha Kitowskiego i Olimpia wygrywała 1:0.

Goście z rzadka pojawiali się w polu karnym elblążan. Jedną z nielicznych groźnych sytuacji stworzyli w 28 minucie, gdy mocny strzał z rzutu wolnego Michała Sajnacha piąstkować musiał Krzysztof Hyz. Sporo dobrych okazji bramkowych miał za to ukraiński napastnik Olimpii Anton Kolosov. Jedną z nich udało mu się zakończyć celnym uderzeniem do siatki Pisy. W 54 minucie Kolosov świetne wymanewrował obrońców, minął zwodem bramkarza i uderzył do pustej bramki. Dwie minuty później było już po meczu. Trzecią bramkę dla Olimpii i swoją drugą w tym meczu, zdobył strzałem głową Wojciech Kitowski. Po tym trafieniu trener Olimpii Tomasz Wichniarek, dla którego był to mecz pożegnalny, zaledwie w ciągu dwóch minut dokonał czterech zmian (zmiana nastąpiła m.in. w bramce, gdzie Hyza zastąpił młody Radosław Kuć). Elblążanie zwolnili tempo gry i myśleli już tylko o ostatnim gwizdku sędziego. To rozprężenie zemściło się na miejscowych. W 62 minucie honorową bramkę dla Pisy zdobył Bartosz Rodzeński, a 9 minut przed końcem meczu kontaktowe trafienie zaliczył rezerwowy Marcin Wiciński. Olimpijczycy kontrolowali jednak przebieg gry i nie pozwolili już na nic więcej gościom.

Po ostatnim gwizdku sędziego Wojciecha Krztonia, w szale radości na murawę wbiegli elbląscy kibice, którzy obnażyli z koszulek piłkarzy z Elbląga. Chwilę później olimpijczycy odebrali pamiątkowe medale oraz puchar za zwycięstwo w tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Kibice długo jeszcze dziękowali głośnymi okrzykami kończącemu pracę w Olimpii i odchodzącemu do Tura Turek trenerowi Tomaszowi Wichniarkowi. Szkoleniowiec z kolei dziękował kibicom za wsparcie przez cały okres spędzony w Elblągu.

Teraz przed piłkarzami Olimpii krótki urlop i odpoczynek po ciężkim sezonie, a przed działaczami okres poszukiwania nowego trenera. Olimpia przygotowania do nowego sezonu w II lidze rozpocznie na początku lipca.

Olimpia Elbląg – Pisa Barczewo 3-2 (1-0)
Bramki: 1-0 Kitowski (13’), 2-0 Kolosov (54’), 3-0 Kitowski (56’), 3-1 Rodzeński (62’), 3-2 Wiciński (81’)

Olimpia: Hyz (56’ Kuć) – Kitowski (58’ Anuszek), Jurgielewicz, Treszczotko, Stawiński (58’ Laskowski), Chmielecki, Nowacki, Roszak (56’ Kowalczyk), Styś, Kolosov, Kołodziejski

Pisa: Radziwon – Sobieszczuk, Balicki, Kukuć, Rodzeński (80’ Karwowski), Tułodziecki (58’ Dobkowski), Kostrubski, Sajnach, Sturlis (68’ Ruciński), Trzciński, Sasin (63’ Wiciński).

Sędziował: Wojciech Krztoń (Olsztyn)
Żółte kartki: Kitowski (Olimpia), Ruciński (Pisa)