Sobota, 27.04.2024, Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

W SuperLidze znów zmiana lidera

02.01.2008, 15:48:47 Rozmiar tekstu: A A A

W okresie świąteczno – noworocznym nie próżnowali piłkarze Elbląskiej Ligi Halowej. Na pozycję lidera SuperLigi powrócił Asenhajmer. W I lidze niezmiennie prowadzi Lira, a w II lidze przewagę nad rywalami powiększyła Bogdanka.

SuperLiga
Ostatnia kolejka w starym roku przyniosła nie tylko zmianę lidera, ale także kilka ciekawych i zaskakujących wyników. Po tygodniowej przerwie ponownie na fotel lidera wrócił Asenhajmer, który tym razem pierwsze miejsce zajmuje już samodzielnie. Pozostali konkurenci albo wcześniej, albo w ostatniej kolejce pogubili punkty.

Asenhajmer jeszcze w starym roku zanotował szóste z rzędu zwycięstwo, tym razem pokonując Wiarus 4:0. Już pierwsza połowa, po której Oldboje prowadzili 3:0, pokazała kto w tym meczu ma do zaoferowania więcej atutów. Po zmianie stron wynik meczu na 4:0 ustalił Krzysztof Gołębiewski.

Pierwszej w obecnym sezonie porażki doznały zespoły Elwo Etna i Specjaliści, tyle, że dla tych drugich nie była to pierwsza strata punktów. W drugiej kolejce Specjaliści zremisowali z Wiarusem 2:2, a tym razem musieli uznać wyższość DRE przegrywając 1:4. Pierwsza połowa, po której Specjaliści prowadzili 1:0, nie zapowiadała ich porażki. Jednak po zmianie stron to DRE zagrało skuteczniej, co od razu przełożyło się na zmianę wyniku. Najpierw do remisu doprowadził Mateusz Bogdanowicz, a cztery minuty później Kamil Kuczkowski wyprowadził DRE na prowadzenie 2:1. Dzieła dokończyli bracia Maciej i Tomasz Zając strzelając trzecią i czwartą bramkę.

Po raz pierwszy goryczy porażki musieli zaznać także piłkarze Elwo Etna, przegrywając 4:5 z EC. Spotkanie to była bardzo zacięte i wyrównane. Aż trzykrotnie EC wychodziło na prowadzenie i za każdym razem Elwo niwelowało straty. Taka sytuacja miała miejsce do 26 minuty i stanu 3:3. Końcówkę pojedynku lepiej zagrali zawodnicy EC i zaledwie minutę później prowadzili już 5:3. Wprawdzie Kamil Kowalski zdobył czwartą bramkę dla Elwo, ale na wyrównanie zabrakło już czasu i trzy punkty powędrowały na konto EC.

Najwyższe zwycięstwo w szóstej kolejce zanotowały Służby Miejskie pokonując Pujana aż 9:0. Katem rywali okazał się Tomasz Sambor, który pięciokrotnie pokonał bramkarza Pujana. Dwa trafienia zaliczył Przemysław Sambor, a po jednym Rafał Anuszek i Arkadiusz Kowalewski.

Wysokie i przekonywujące zwycięstwo zanotował także Metrotest, który wygrał ze Strażą Pożarną 8:2. Po tym meczu ekipa Straży spadła na ostatnie miejsce w tabeli mając na swoim koncie trzy punkty. W dwóch pozostałych meczach Przeciwlotnik pokonał REM 7:3, a dwa zespoły z dolnej części tabeli, czyli Stokrotki i Specjal zanotowały remis 2:2.

Po sześciu kolejkach w klasyfikacji strzelców na prowadzenie wysunął się zawodnik DRE Kamil Kuczkowski, który zdobył już 12 bramek. O jedno oczko mniej mają: Kamil Kowalski z Elwo Etna i Tomasz Sambor ze Służb Miejskich. Dziewięć bramek ma na swoim koncie Arkadiusz Stępień (Metrotest), a osiem Grzegorz Miller (Specjaliści).

Komplet wyników 6. kolejki - 30 grudnia (niedziela):

Przeciwlotnik - REM 7:3 (3:3)
1:0 - Augustyńczyk (5.), 1:1 - Zieliński (6.), 2:1 - A. Szydłowski (8.), 2:2 - Nagerski (10.), 3:2 - Urbański (14.), 3:3 - Stępień (15.), 4:3 - Szpigiel (22.), 5:3 - Jaszkiewicz (23.), 6:3 - Kiełpiński (26.), 7:3 - Urbański (30.).

Asenhajmer - Wiarus 4:0 (3:0)
1:0 - Łojek (6.), 2:0 - Buczkowski (12.), 3:0 - Buczkowski (14.), 4:0 - Gołębiewski (22.).

Stokrotki - Specjal 2:2 (0:0)
0:1 - Ł. Wolak (20.), 1:1 - Strach (22.), 2:1 - Zienkiewicz (25.), 2:2 - Ł. Wolak (30.).

Służby Miejskie - Pujan 9:0 (4:0)
1:0 - T. Sambor (3.), 2:0 - Anuszek (4.), 3:0 - Kowalewski (5.), 4:0 - T. Sambor (10.), 5:0 - P. Sambor (23.), 6:0 - T. Sambor (23.), 7:0 - P. Sambor (27.), 8:0 - T. Sambor (28.), 9:0 - T. Sambor (30.).

DRE - Specjaliści 4:1 (0:1)
0:1 - G. Miller (12.), 1:1 - Bogdanowicz (19.), 2:1 - Kuczkowski (23.), 3:1 - T. Zając (26.), 4:1 - M. Zając (28.).

Elwo - EC 4:5 (1:2)
0:1 - Trusiło (5-sam.), 1:1 - Gryka (12.), 1:2 - Pietrzkiewicz (15.), 2:2 - Tyburski (18.), 2:3 - Hull (24.), 3:3 - Gryka (26.), 3:4 - Niedźwiedzki (27.), 3:5 - Kopycki (27.), 4:5 - Kowalski (28.).

Straż Pożarna - Metrotest 2:8 (1:3)
0:1 - Szaro (2.), 1:1 - Bojanowski (4.), 1:2 - Szewczuk (5.), 1:3 - Boniecki (11.), 1:4 - Stępień (20.), 1:5 - Ulatowski (22.), 2:5 - Kołecki (23.), 2:6 - Szewczuk (27.), 2:7 - Szewczuk (27.), 2:8 - Stępień (29.).

I liga
Sześć spotkań i sześć zdecydowanych i zasłużonych zwycięstw, to bilans lidera I ligi zespołu Lira. Tym razem w szóstej kolejce lider sprawdził umiejętności i siłę ekipy Miś i trzeba przyznać, że w kolejnej konfrontacji okazał się lepszy od rywali. Po szesnastu minutach gry Lira prowadziła 4:0 i było mało prawdopodobne by cokolwiek mogło przeszkodzić tej ekipie w odniesieniu kolejnego zwycięstwa. I faktycznie do końca pojedynku Lira kontrolowała przebieg wydarzeń na parkiecie wygrywając ostatecznie cały mecz aż 6:1.

Kolejne punkty zdobył również wicelider Dream pokonując 4:2 Dulux. Tym razem spotkanie rozpoczęło się po myśli Duluxu, który w siódmej minucie po celnym trafieniu Tomasza Stemporzeckiego prowadził 1:0. Później jednak do głosu doszli już piłkarze Dreamu i jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać. Po zmianie stron Dream swoją przewagę udokumentował zdobyciem jeszcze trzech bramek, a Dulux odpowiedział zaledwie jednym trafieniem Pawła Parszuto.

Tempa nie zwalnia także trzeci w tabeli ADI-Fachman, który na zakończenie szóstej kolejki pokonał Lagunę 2:1. Było to bardzo wyrównane widowisko i praktycznie obie ekipy mogły pokusić się o wygraną. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do ADI-Fachamn, który po bramkach Mateusza Szmydta i Adriana Załuckiego wygrał 2:1. Bramkę kontaktową dla Laguny zdobył tuż przed końcem pojedynku Sławomir Sienkiewicz.

Prowadzącą trójkę przez cały czas starają się dogonić Kromet i G-9. Obie drużyny także i tym razem zainkasowały komplet punktów. Kromet bez większych problemów ograł Amatorów wygrywając 6:2, natomiast G-9 pokonało Aro-Broń Team 7:3.

W dole tabeli zarówno Feniks Znicz jak i ZUB Mytych dzięki wygranym poprawiły swoje pozycje. Tabelę zamyka Qraś Meble, który podobnie jak ekipa Miś ma na swoim koncie tylko trzy punkty, ale od swojego sąsiada w tabeli ma gorszy bilans bramek.

Po sześciu kolejkach na czele klasyfikacji strzelców nadal znajduje się Grzegorz Socha z zespołu ZUB Mytych, który strzelił już 13 bramek. O dwa trafienia mniej ma Tomasz Nowicki z Dreamu, a Daniel Kłosowski z drużyny ADI-Fachman i Patryk Nowicki z ekipy Dream zdobyli już po 9 bramek.

WSZ - ZUB Mytych 2:4 (1:3)
0:1 - Socha (7.), 0:2 - Socha (7.), 0:3 - Socha (12.), 1:3 - Sznajder (13.), 2:3 - Sobotowicz (20.), 2:4 - Pachuta (25.).

Miś - Lira 1:6 (0:3)
0:1 - Grubecki (4.), 0:2 - Sielezin (5.), 0:3 - Rogala (9.), 0:4 - Damnic (16.), 1:4 - Bildziuk (21.), 1:5 - Sielezin (24.), 1:6 - Sielezin (26.).

Feniks Znicz - Qraś Meble 4:0 (0:0)
1:0 - Jodziałło (19.), 2:0 - D. Dąbrowski (24.), 3:0 - Jodziałło (28.), 4:0 - Jodziałło (30.).

G-9 - Aro-Broń Team 7:3 (3:2)
1:0 - Baranowski (5.), 2:0 - A. Liszko (7.), 3:0 - A. Liszko (10.), 3:1 - Adamkiewicz (13.), 3:2 - Sinica (15.), 4:2 - Rozpędowski (18.), 4:3 - Wojtaś (20.), 5:3 - Baranowski (26.), 6:3 - Baranowski (28.), 7:3 - Rozpędowski (30.).

Kromet - Amatorzy 6:2 (2:1)
0:1 - Kussy (7.), 1:1 - Osiak (13.), 2:1 - Osiak (15.), 3:1 - Żabiński (18.), 3:2 - Peret (24.), 4:2 - K. Gorgol (26.), 5:2 - K. Gorgol (28.), 6:2 - Grzelak (30.).

Dream - Dulux 4:2 (1:1)
0:1 - Stemporzecki (7.), 1:1 - T. Nowicki (12.), 2:1 - Dolata (18.), 3:1 - T. Nowicki (19.), 3:2 - Parszuto (25.), 4:2 - P. Nowicki (27.).

ADI-Fachman - Laguna 2:1 (0:0)
1:0 - M. Szmydt (20.), 2:0 - Załucki (28.), 2:1 - Sienkiewicz (28.).

II liga
Szóste już z rzędu zwycięstwo Bogdanki sprawiło, że zespół ten powiększył przewagę nad rywalami do pięciu oczek. W szóstej kolejce Bogdanka pokonała 8:1 ZUO, choć wynik meczu nie odzwierciedla wydarzeń na boisku. Zwłaszcza w pierwszej połowie oglądaliśmy wyrównany mecz, w którym momentami nawet przewagę osiągali piłkarze ZUO. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli jednak gracze Bogdanki po golu Łukasza Wójcika. Odpowiedz ZUO była bardzo szybka i już trzy minuty później mieliśmy remis 1:1 po trafieniu Michała Bryndy. Wprawdzie do końca pierwszej połowy oglądaliśmy jeszcze dwie bramki i obie aktorstwa zespołu Bogdanka, ale ZUO także miało swoje sytuacje. Brakowało jednak skuteczności. W drugiej odsłonie lider pokazał już pełnię swoich możliwości strzelił jeszcze pięć bramek, wygrywając całe spotkanie aż 8:1.

Fotel wicelidera stracił po szóstej kolejce zespół Pomowca Gronowo Elbląskie po tym jak uległ ekipie BIG 2:3. Do 20 minuty BIG po bramkach Mateusza Huszczy prowadził 2:1. I kiedy na minutę przed końcem Rafał Piotrowski zdobył drugą bramkę dla Pomowca wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Okazało się jednak, że niezawodny w tym spotkaniu Mateusz Huszcza na kilkanaście sekund przed ostatnim gwizdkiem po raz trzeci pokonał bramkarza rywali dając swojej drużynie zwycięstwo.

Potknięcie Pomowca wykorzystało AC Mapei i to ten zespół awansował w tabeli na drugą pozycję. Nowy wicelider wygrał z Hydralexem 5:2 i patrząc na przebieg meczu, to ani razu ich zwycięstwo nie było zagrożone. W górę tabeli pnie się także Dowodzenie. Po wygranej 7:3 z Fiatem Auto-El, zespół ten awansował na piąta pozycję w tabeli. Dodatkowo najskuteczniejszy strzelec ligi Bartłomiej Zaleski wzbogacił się o kolejne pięć bramek i ma już ich w sumie zdobytych aż piętnaście.

Pierwsze zwycięstwo i pierwsze punkty mają na swoim koncie zawodnicy Robto, które pokonało Legionistów 4:3. Wygrana nie przyszłą jednak łatwo. Po pierwszej odsłonie Robto prowadziło 3:0 i było na najlepszej drodze do odniesienia pierwszego w tym sezonie zwycięstwa. Sytuacja diametralnie zmieniła się po przerwie. Legioniści szybko zabrali się za odrabianie strat i po kilkunastu sekundach zdobyli pierwsza bramkę. Trzy minuty później po trafieniach Piotra Wali i Radomira Budy mieliśmy remis 3:3. Ostatnie słowo należało jednak do Robto. W 29 minucie Daniel Ciepliński wykorzystał przedłużony rzut karny i dał swojej drużynie pierwsze zwycięstwo i pierwsze punkty.

Za niespodziankę można także uznać wygraną C.R.P. Wopal z Pujanem II 5:2. Dla Wopalu po dwie bramki zdobyli Łukasz Błazko i Maciej Szklarczuk, a jedną Tomasz Kurowski. W Pujanie w tym meczu celnie strzelał jedynie Michał Morus.

W klasyfikacji strzelców na samotne prowadzenie wyszedł Bartłomiej Zaleski z Dowodzenia, który zdobył już 15 bramek. O jedną mniej ma Michał Tomczyk z Bogdanki, a o dwie Paweł Studziński, także z Dowodzenia.

Komplet wyników 6. kolejki - 29 grudnia (sobota):

Bogdanka - ZUO 8:1 (3:1)
1:0 - Wójcik (4.), 1:1 - Michał Brynda (7.), 2:1 - Tomczyk (12.), 3:1 - Tomczyk (13.), 4:1 - Wójcik (20.), 5:1 - Tomczyk (24.), 6:1 - Hladny (27.), 7:1 - Tomczyk (28.), 8:1 - Szczepański (29.).

C.R.P.Wopal - Pujan II 5:2 (4:1)
1:0 - Kurowski (8.), 2:0 - Błażko (10.), 3:0 - Szklarczuk (13.), 4:0 - Szklarczuk (15.), 4:1 - Morus (15.), 5:1 - Błażko (22.), 5:2 - Morus (25.).

Renault/PC Koni - Paters 7:5 (3:2)
1:0 - Heida (7.), 2:0 - Stefański (8.), 2:1 - T. Haracz (9.), 3:1 - Wulczyński (13.), 3:2 - T. Haracz (15.), 3:3 - T. Haracz (18.), 4:3 - Kamiński (25.), 5:3 - Heida (26.), 6:3 - Wulczyński (27.), 6:4 - T. Haracz (29.), 7:4 - Stefański (30.), 7:5 - T. Haracz (30.).

Pomowiec Gronowo Elbląskie - BIG 2:3 (1:1)
0:1 - Huszcza (11.), 1:1 - Sądej (13.), 1:2 - Huszcza (20.), 2:2 - Piotrowski (29.), 2:3 - Huszcza (30.).

AC Mapei - Hydralex 5:2 (1:0)
1:0 - Krzeszewski (10.), 2:0 - Pętlicki (18.), 3:0 - Pętlicki (18.), 3:1 - Rosenau (21.), 4:1 - A. Klemens (29.), 4:2 - Rosenau (29.), 5:2 - Krzeszewski (30.).

Legioniści - Robto 3:4 (0:3)
0:1 - Kamiński (2.), 0:2 - Szlugaj (8.), 0:3 - Ciepliński (11.), 1:3 - Ciężkowski (17.), 2:3 - Wala (20.), 3:3 - Buda (20.), 3:4 - Ciepliński (29.).

Fiat Auto-El - Dowodzenie 3:7 (2:4)
0:1 - Zaleski (1.), 0:2 - Studziński (4.), 0:3 - Zaleski (8.), 0:4 - Zaleski (10.), 1:4 - Bukiert (10.), 2:4 - Bukiert (11.), 2:5 - Chojnacki (18.), 2:6 - Zaleski (19.), 3:6 - Rutkowski (29.), 3:7 - Zaleski (30.).