Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Zmiana lidera w I lidze

18.12.2007, 08:55:04 Rozmiar tekstu: A A A

Zmianę lidera w tabeli I ligi przyniosły niedzielne mecze Elbląskiej Ligi Halowej. W meczu na szczycie Lira pokonała Dream i to ona wskoczyła na pierwsze miejsce. Ciekawie było również w II lidze. Lider tych rozgrywek Bogdanka, zwycięstwo nad trzecimi Legionistami zapewniła sobie dopiero w ostatniej minucie. W SuperLidze bez zmian prowadzi Asenhajmer, przed Elwo Etną i Specjalistami.

SuperLiga
Prowadzący w tabeli Asenhajmer musiał się sporo namęczyć, by w czwartej kolejce na swoje konto dopisać kolejne trzy punkty. W meczu ze Specjalem na trzy minuty przed końcem pojedynku lider przegrywał 1:2 i dopiero skuteczna końcówka zdecydowała o ich wygranej. Najpierw w 28 minucie Marcin Sierechan doprowadził do remisu 2:2, a niespełna minutę później bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Janusz Buczkowski.

Łatwego zadania nie miało także drugie w tabeli Elwo Etna, które ostatecznie wysoko wygrało z Pujanem. Po pierwszym kwadransie mieliśmy remis 2:2, ale to Pujan dwukrotnie wychodził na prowadzenie. Na początku drugiej odsłony Pujan po raz trzeci i jak się później okazało po raz ostatni prowadził w tym meczu. Ostatnie dziesięć minut meczu to już zdecydowana przewaga Elwo Etna, które ostatecznie cały mecz wygrało 9:5.

Ciężkie zadanie mieli też przed sobą obrońcy mistrzowskiego tytułu Specjaliści, którzy tym razem zmierzyli się z REM. Mecz od pierwszej do ostatniej minuty był bardzo wyrównany, a o wygranej Specjalistów zadecydował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Grzegorz Miller.

Warte odnotowania są także pierwsze wygrane DRE i Metrotestu. Ci pierwsi po emocjonującej końcówce pojedynku wygrali 3:2 z Wiarusem, natomiast Metrotest bez większych problemów ograł Stokrotki 6:1.

Po czterech kolejkach w klasyfikacji strzelców przewodzi trójka zawodników, która ma na swoim koncie po siedem bramek: Kamil Kuczkowski (DRE), Kamil Kowalski (Elwo) i Arkadiusz Stępień (Metrotest). Tuż za nimi z sześcioma bramkami znajduje się dwóch zawodników: Maciej Chwoszcz (Przeciwlotnik) i Tomasz Sambor (Służby Miejskie).

Komplet wyników 4. kolejki - 16 grudnia (niedziela):

DRE - Wiarus 3:2 (0:1)
0:1 - Boryczewski (10.), 0:2 - Rogowski (20.), 1:2 - Bogdanowicz (22.), 2:2 - Kuczkowski (25.), 3:2 - Kuczkowski (28.).

Asenhajmer - Specjal 3:2 (1:1)
1:0 - Szałachowski (7.), 1:1 - Mościbrocki (15.), 1:2 - Budkowski (27.), 2:2 - Sierechan (28.), 3:2 - Buczkowski (29.).

REM - Specjaliści 0:1 (0:0)
0:1 - G. Miller (25-k.).

Elwo Etna - Pujan 9:5 (2:2)
0:1 - Czarnecki (7.), 1:1 - Pokrątka (10.), 1:2 - Grygrowski (12.), 2:2 - Trusiło (15). 2:3 - Grygrowski (19.), 3:3 - Tyburski (19.), 4:3 - Styś (22.), 5:3 - Styś (24.), 5:4 - Płachecki (24.), 6:4 - Gryka (26.), 6:5 - Grygrowski (27.), 7:5 - Kowalski (28.), 8:5 - Baran (29.), 9:5 - Kowalski (30.).

Stokrotki - Metrotest 1:6 (0:2)
0:1 - Stępień (8.), 0:2 - Stępień (15.), 0:3 - Dreszler (24.), 0:4 - Dreszler (25.), 0:5 - Stępień (27.), 0:6 - Szaro (30.), 1:6 - Przybyła (30.).

Służby Miejskie - Straż Pożarna 5:3 (2:1)
0:1 - Głodek (7.), 1:1 - T. Sambor (8.), 2:1 - T. Sambor (12.), 3:1 - P. Miller (16.), 3:2 - Wojtas (22.), 4:2 - T. Sambor (24.), 4:3 - Korniak (25.), 5:3 - T. Sambor (27.).

Przeciwlotnik - EC 3:6 (0:3)
0:1 - Kopycki (15.), 0:2 - Kopycki (15.), 0:3 - Kopycki (15.), 0:4 - Brzezicki (17.), 0:5 - Niedźwiedzki (21.), 0:6 - Pietrzkiewicz (22.), 1:6 - Marusa (26.), 2:6 - Grzeszczak (27.), 3:6 - Marusa (29.).

I liga

W meczu na szczycie, prowadzący w tabeli Dream, uległ zajmującej drugą pozycję Lirze 1:5 i stracił przodownictwo w tabeli. Obie drużyny w dotychczasowych meczach nie straciły nawet jednego punktu, a w tabeli Dream wyprzedzał Lirę dzięki lepszemu bilansowi bramek. Dlatego też spotkanie pomiędzy tymi ekipami nazywane było hitem czwartej kolejki. Okazało się jednak, że mecz na szczycie nie do końca przyniósł spodziewane przez kibiców emocje. Losy pojedynku rozstrzygnęły się już praktycznie w pierwszej połowie, po której Lira prowadziła 3:0. Na trzy minuty przed końcem pojedynku na 4:0 podwyższył Arkadiusz Kurowski i stało się jasne, że trzy punkty powędrują na konto Liry. W ostatnich dwóch minutach obie drużyny zdobyły po jednej bramce i mecz zakończył się wynikiem 1:5. Dla ekipy Dream była to pierwsza porażka w tym sezonie.

Po raz pierwszy smaku porażki zakosztowali także piłkarze Laguny, którzy nie sprostali drużynie Gimnazjum nr 9 przegrywając 0:3. Pierwsza wyrównana i bezbramkowa połowa zapowiadała sporo emocji po przerwie. I tak też było, tyle że w podbramkowych sytuacjach więcej szczęścia mieli młodzi zawodnicy z Gimnazjum. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich sześciu minutach, kiedy to do bramki rywali trafiali kolejno: Łukasz Molga, Dawid Baranowski i Dawid Rozpędowski.

Czwarty i zarazem ostatni zespół, który do czwartej kolejki miał na swoim koncie komplet punktów, czyli ADI-Fachman, swój mecz z Krometem przełożył na inny termin.

W dole tabeli już tylko jeden zespół, Qraś Meble, pozostaje z zerowym dorobkiem punktowym. Pierwsze zwycięstwo zanotował Miś, który pokonał Aro-Broń Team 4:2, a także Feniks Znicz zwyciężając Amatorów 4:1.

Po czterech kolejkach na czele klasyfikacji strzelców nadal znajduje się Patryk Nowicki (Dream), który zdobył osiem bramek. Dwa trafienia mniej ma Grzegorz Socha (ZUB Mytych), a po pięć bramek zdobytych mają: Piotr Goryszewski (Laguna), Tomasz Nowicki, Adam Kurowski (Dream) i Daniel Kłosowski (ADI-Fachman).

Dream - Lira 1:5 (0:3)
0:1 - Skierkowski (3.), 0:2 - Rogala (12.), 0:3 - Grubecki (13.), 0:4 - Arkadiusz Kurowski (27.), 1:4 - Adam Kurowski (28.), 1:5 - Rogala (29.).

WSZ - Qraś Meble 2:1 (1:0)
1:0 - Paszkiewicz (15.), 2:0 - Sznajder (26.), 2:1 - Szczęchuła (29.).

Miś - Aro-Broń Team 4:2 (0:1)
0:1 - Piór (3.), 1:1 - Rentflejsz (20.), 2:1 - Bieńko (21.), 3:1 - Gajewski (25.), 4:1 - Dolata (28.), 4:2 - Bieńko (28-sam.).

ZUB Mytych - Dulux 1:2 (1:0)
1:0 - Socha (10.), 1:1 - Ruczyński (22.), 1:2 - Moneta (26.).

Feniks Znicz - Amatorzy 4:1 (2:0)
1:0 - Stępniewski (5.), 2:0 - Kręgiel (11.), 3:0 - Kręgiel (19.), 4:0 - Stępniewski (24.), 4:1 - Peret (28.).

G-9 - Laguna 3:0 (0:0)
1:0 - Molga (24.), 2:0 - Baranowski (24.), 3:0 - Rozpędowski (29.).

Kromet - ADI-Fachman - przeł. na inny termin.

II liga

W meczu na szczycie prowadząca w tabeli Bogdanka zmierzyła się zajmującymi trzecie miejsce Legionistami. Mecz ten przyniósł sporo emocji i mógł się podobać publiczności. W pierwszej połowie lepiej zaprezentował się zespół Bogdanki, który po kwadransie prowadził już 5:2. Kiedy na początku drugiej połowy Łukasz Wójcik zdobył szóstą bramkę dla Bogdanki wydawało się, że nic nie jest już w stanie odebrać tej drużynie zwycięstwa. Jednak od tego momentu za odrabianie strat zabrali się Legioniści. Wystarczyły cztery minuty, by po dwóch trafieniach Andrzeja Tomiałojcia oraz jednym Marcina Dybowskiego przewaga Bogdanki zmalała do jednej bramki. Na dodatek na minutę przed zakończeniem pojedynku Piotr Wala pokonał bramkarza rywali i Legioniści doprowadzili do remisu 5:5. Jednak w szeregach Bogdanki znajduje się Michał Tomczyk, który na kilkanaście sekund przed końcem pojedynku przeprowadził indywidualną akcję, po której zdobył swoją trzecią bramkę w tym meczu, a co ważniejsze dał swojej drużynie zwycięstwo i kolejne trzy punkty.

Ciekawy przebieg miał także mecz innych zespołów z górnej części tabeli. Czwarte AC Mapei zmierzyło się z Dowodzeniem. Po jedenastu minutach ekipa AC Mapei prowadziła 3:1, ale końcówka tej części meczu należała do Dowodzenia. Bramki Krzysztofa Kęski oraz Bartłomieja Zaleskiego sprawiły, że po kwadransie gry mieliśmy remis 3:3. Drugą połowę lepiej rozpoczęło Dowodzenie, które po golu Pawła Studzińskiego wyszło na prowadzenie. Kolejne minuty to jednak znów przewaga AC Mapei, które najpierw doprowadziło do remisu, a chwilę później po raz trzeci w tym meczu wyszło na prowadzenie. Wynik spotkania na 5:5 ustalił trzy minuty przed końcem pojedynku Paweł Studziński.

Na drugiej pozycji w tabeli nadal utrzymuje się Pomowiec Gronowo Elbląskie, który tym razem pokonał Hydralex 4:0. W pierwszej połowie zawodnicy z Gronowa Elbląskiego dwukrotnie umieścili piłkę w bramce rywali i to samo uczynili po przerwie.

Najwyższe zwycięstwo w piątej kolejce zanotowała ekipa BIG pokonując aż 6:0 Renault/PC Koni. Świetną formą strzelecką błysnął w tym spotkaniu Michał Ressel, który pięciokrotnie pokonał bramkarza zespołu Renault. Wynik meczu na 6:0 ustalił dwie minuty przed końcem pojedynku Mateusz Huszcza.

Pierwsze punkty w tegorocznych rozgrywkach wywalczył zespół Fiat Auto-El pokonując Robto 5:1. Przed tym meczem obie drużyny miały zerowy dorobek punktowy i obie drużyny liczyły, że właśnie w tym meczu po raz pierwszy zasilą swoje konto. Mecz od początku był wyrównany, a wygrana ekipa Fiat Auto-El to zasługa skutecznie wykańczanych akcji. Obie drużyny w całym meczu stworzyły po kilkanaście podbramkowych sytuacji, jednak to piłkarze Fiata wykazali więcej zimnej krwi, dzięki czemu wzbogacili swoje konto o pierwsze trzy punkty.

W klasyfikacji strzelców na prowadzeniu znajduje się aż trzech zawodników, którzy w pięciu kolejkach zdobyli po 10 bramek. Do duetu Paweł Studziński, Bartłomiej Zaleski (Dowodzenie), dołączył zawodnik Bogdanki Michał Tomczyk. Po dwie bramki mniej mają na swoim koncie: Michał Ressel (BIG) oraz Łukasz Wójcik (Bogdanka).

Komplet wyników 5. kolejki - 15 grudnia (sobota):

Dowodzenie - AC Mapei 5:5 (3:3)
0:1 - Krzeszewski (5.), 1:1 - Pawelczyk (5.), 1:2 - A. Klemens (9.), 1:3 - Niemczyk (11.), 2:3 - Kęska (13.), 3:3 - Zaleski (15.), 4:3 - Studziński (16.), 4:4 - K. Klemens (22.), 4:5 - Jurewicz (25.), 5:5 - Studziński (26.).

Hydralex - Pomowiec Gronowo Elbląskie 0:4 (0:2)
0:1 - Piotrowski (8.), 0:2 - Mizdal (13.), 0:3 - Sądej (23.), 0:4 - Piotrowski (26.)

BIG - Renault/PC Koni 6:0 (3:0)
1:0 - Ressel (8.), 2:0 - Ressel (14.), 3:0 - Ressel (15.), 4:0 - Ressel (17.), 5:0 - Ressel (19.), 6:0 - Huszcza (28.).

Paters - C.R.P.Wopal 1:4 (1:3)
0:1 - Kostrzewski (3.), 0:2 - Kurowski (5.), 1:2 - Herman (5.), 1:3 - Fedeczko (6.), 1:4 - Mikołajski (21.).

Robto - Fiat Auto-El 1:5 (0:2)
0:1 - Bukiert (7.), 0:2 - Buczkowski (12.), 0:3 - Mostowiec (16.), 0:4 - Rutkowski (18.), 0:5 - Bieliński (21.), 1:5 - Żuraw (24.).

Pujan II - ZUO 5:1 (3:0)
1:0 - Chęsy (7.), 2:0 - Morus (12.), 3:0 - Albrecht (15.), 3:1 - A. Włodarczyk (16.), 4:1 - Grochowski (18.), 5:1 - Gryka (21-sam.).

Bogdanka - Legioniści 7:6 (5:2)
1:0 - Wójcik (2.), 1:1 - Czajkowski (3.), 2:1 - Tomczyk (6.0, 3:1 - Tomczyk (12.), 4:1 - Ciężkowski (13-sam.), 5:1 - Szczepański (14.), 5:2 - Wala (15.), 6:2 - Wójcik (18.), 6:3 - Tomiałojć (20.), 6:4 - Tomiałojć (20.), 6:5 - Dybowski (24.), 6:6 - Wala (29.), 7:6 - Tomczyk (30.).