Poniedziałek, 6.05.2024, Imieniny: Judyta, Jan, Jurand

Asenhajmer i Elwo Etna niepokonane

04.12.2007, 10:48:06 Rozmiar tekstu: A A A

W miniony weekend odbyła się 3 kolejka Elbląskiej Ligi Halowej. W SuperLidze nadal na czele jest Asenhajmer, który podobnie jak Elwo Etna ma na swoim koncie same zwycięstwa. W I lidze nastąpiła zmiana lidera. Dzięki lepszemu bilansowi bramek na pierwsze miejsce wskoczył Dream. Natomiast w czubie II ligi niezmiennie znajdują się trzy zespoły: Bogdanka, Legioniści i Pomowiec.

SuperLiga
Po trzech kolejkach tempa nie zwalnia lider Asenhajmer, który znów odniósł w pełni przekonujące zwycięstwo pokonując Pujan 6:1. Pierwsza połowa, po której Asenhajmer prowadził 2:0 nie zapowiadała tak wysokiej wygranej. W drugiej odsłonie wystarczyło jednak dziewięć minut by lider prowadził już 5:0. Wprawdzie Pujan zdobył bramkę kontaktową, ale ostatnie słowo należało do Asenhajmera. Wynik meczu na 6:1 ustalił tuż przed końcem Dariusz Kaczmarczyk.

Z kompletem zwycięstw po trzech kolejkach pozostaje jeszcze tylko jeden zespół Elwo Etna, który po zaciętym i wyrównanym meczu pokonał Metrotest 4:3. W pierwszym kwadransie lepiej spisywali się zawodnicy Elwo Etna, którzy po bramkach Karola Stysia i Piotra Tyburskiego prowadzili 2:0. W drugiej odsłonie gra się wyrównała, Metrotest nawet trzy razy zdołał strzelić bramkę kontaktową, jednak za każdym razem nie był w stanie doprowadzić do remisu i punkty powędrowały na konto rywali.

Z kolejki na kolejkę coraz wyżej w tabeli znajduje się obrońca mistrzowskiego tytułu zespół Specjaliści. W niedzielę pokonali 7:3 Służby Miejskie i z dorobkiem siedmiu punktów znajdują się już na trzecim miejscu w tabeli. Po pierwszych wyrównanych minutach w końcówce pierwszej odsłony dwukrotnie trafili Specjaliści, którzy na przerwę schodzili przy stanie 2:0. W drugiej połowie na pięć bramek Specjalistów, Służby Miejskie odpowiedziały trzema golami, jednak było to zbyt mało by tego dnia zdobyć choćby jeden punkt.

Największą niespodzianką trzeciej kolejki trzeba jednak uznać zwycięstwo Wiarusa z niepokonanym do tej pory zespołem REM aż 6:1. Po pierwszej bezbramkowej połowie wydawało się, że kibice nie będą świadkami dużej ilości bramek. Sytuacja jednak diametralnie zmieniła się po przerwie. Między 20 a 28 minutą Wiarus cztery razy trafił do bramki rywala i na dwie minuty przed końcem prowadził 4:0. REM wprawdzie odpowiedział celnym trafieniem Macieja Szechlickiego, ale ostatnie słowo należało znów do Wiarusa. Najpierw na 6:1 prowadzenie podwyższył Maciej Rogowski, strzelając swoją trzecią bramkę w meczu, a wynik spotkania na 6:1 ustalił w ostatniej minucie Jarosław Płotka.

W dwóch pozostałych meczach Przeciwlotnik pokonał Specjal 3:1, a EC wygrało z DRE 5:4. Warto zauważyć, że wysokie prowadzenie EC zniwelował Kamil Kuczkowski, który dla DRE zdobył w tym meczu wszystkie cztery bramki. Mecz pomiędzy Strażą Pożarną i Stokrotkami został przełożony na inny termin.

Po trzech kolejkach w klasyfikacji strzelców prowadzi Maciej Chwoszcz z Przeciwlotnika, który zdobył już sześć bramek. Tuż za jego plecami z dorobkiem pięciu trafień znajduje się czterech zawodników: Daniel Czajka (Pujan), Jacek Ulaszek (Asenhajmer), Kamil Kuczkowski (DRE) i Kamil Kowalski (Elwo).

Komplet wyników 3. kolejki - 2 grudnia (niedziela):

Metrotest - Elwo Etna 3:4 (0:2)
0:1 - Styś (10.), 0:2 - Tyburski (18.), 1:2 - Stępień (24.), 1:3 - Styś (26.), 2:3 - Stępień (26.), 2:4 - Kowalski (27.), 3:4 - Szewczuk (29.).

Specjaliści - Służby Miejskie 7:3 (2:0)
1:0 - Szucki (13.), 2:0 - G. Miller (15.), 3:0 - G. Miller (20.), 3:1 - P. Sambor (21.), 4:1 - M. Miller (22.), 4:2 - Kadleczek (25.), 5:2 - Machiński (27.), 6:2 - Kazimierczak (28.), 7:2 - Hryckiewicz (30.), 7:3 - Kazimieraczak (30-sam.).

Pujan - Asenhajmer 1:6 (0:2)
0:1 - Ulaszek 95.), 0:2 - Łojek (13.), 0:3 - Sierechan (16.), 0:4 - Buchalski (17.), 0:5 - Ulaszek (24.), 1:5 - Czarnecki (27.), 1:6 - Kaczmarczyk (28.).

Specjal - Przeciwlotnik 1:3 (0:1)
0:1 - Chwoszcz (3.), 1:1 - Mościbrocki (25.), 1:2 - Marusa (27.), 1:3 - Chwoszcz (29.).

EC - DRE 5:4 (4:0)
1:0 - Hull (2.), 2:0 - Hull (5.), 3:0 - Czerniewski (10.), 4:0 - Laskowski (13.), 4:1 - Kuczkowski (18.), 5:1 - Hull (18.), 5:2 - Kuczkowski (21.), 5:3 - Kuczkowski (22.), 5:4 - Kuczkowski (27.).

Wiarus - REM 6:1 (0:0)
1:0 - Boryczewski (20.), 2:0 - Chodziński (23.), 3:0 - Rogowski 926.0, 4:0 - Rogowski (28.), 4:1 - Szechlicki (28.), 5:1 - Rogowski (29.), 6:1 - Płotka (30.).

Straż Pożarna - Stokrotki - przeł. na inny termin.

Mecz zaległy:
Specjaliści - Stokrotki 7:1 (2:1)
0:1 - Kazimierczak (7-sam.), 1:1 - G. Miller (8.), 2:1 - Burzyński (12.), 3:1 - Gładek (24.), 4:1 - G. Miller (25.), 5:1 - Burzyński (27.), 6:1 - M. Miller (29.), 7:1 - Hryckiewicz (30.).

I liga

W I lidze nadal aż cztery zespoły mają na swoim koncie komplet punktów, a o zmianie lidera zadecydował lepszy bilans bramkowy. Prowadzącą do tej pory Lirę zastąpił Dream, który pokonał Qraś Meble aż 7:2. Cztery bramki dla lidera zdobył w tym spotkaniu Patryk Nowicki, natomiast dla rywali jedyne dwa trafienia zaliczył Dawid Wandyk.

Prowadząca do tej pory Lira także może na swoje konto zapisać kolejne trzy punkty, ale jej wygrana była już tym razem nieco skromniejsza. Na zakończenie trzeciej kolejki Lira zmierzyła się z ekipą ZUB Mytych i wygrała 2:0. Bramki dla zwycięskiej drużyny strzelali: Tomasz Damnic i Jan Rogala.

Na trzecim miejscu z dorobkiem także dziewięciu punktów znajduje się ADI-Fachman, który musiał się sporo namęczyć by pokonać ekipę G-9. W 19 minucie po trzech bramkach Grzegorza Sochy G-9 prowadziło 3:1 i nic nie zapowiadało, że wynik aż tak diametralnie może ulec zmianie. Jednak ambitnie grający rywale w ciągu minuty zdołali doprowadzić do remisu 3:3, a w ciągu dwóch kolejnych minut zdobyli jeszcze dwie bramki i wyszli na prowadzenie 5:3. Zespół Gimnazjum nr 9 odpowiedział tylko jedną bramką, ale było to zbyt mało na odniesienie choćby remisu.

Czwartą i zarazem ostatnią drużyną z kompletem punktów jest Laguna. Zespół ten także po zaciętym i wyrównanym meczu pokonał Feniks Znicz 5:4. Podobnie jak w meczu poprzednim, po niespełna dwudziestu minutach gry na prowadzeniu 3:1 była ekipa Feniks Zncz. Wystarczyły jednak dwie minuty by duet Dariusz Tyburski i Piotr Goryszewski doprowadzili do remisu 3:3. Wprawdzie minutę później Tomasz Czubiński znów wyprowadził Feniks Znicz na prowadzenie, ale ostatnie słowo należało do Laguny. Tak jak za pierwszym razem po bramkach duety Tyburski-Goryszewski Laguna ponownie wyszła na prowadzenie, którego nie oddała już do końca.

Pierwszej porażki doznał Kromet, który nie sprostał Duluxowi przegrywając 2:3, natomiast nadal bez punktów pozostaje Miś, który tym razem nie sprostał Amatorom przegrywając 1:3. Na uwagę zasługuje także skromne zwycięstwo 1:0 ekipy Aro-Broń Team z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym.

Po trzech kolejkach na czele klasyfikacji strzelców znajduje się Patryk Nowicki (Dream), który zdobył już osiem bramek. Po pięć trafień mają: Tomasz Nowicki (Dream), Daniel Kłosowski (ADI-Fachman), Grzegorz Socha (G-9) i Piotr Goryszewski (Laguna).

ADI-Fachman – G-9 5:4 (1:1)
0:1 - Socha (5.), 1:1 - Rogowski (9.), 1:2 - Socha (18.), 1:3 - Socha (19.), 2:3 - Kleinwachter (19.), 3:3 - Załucki (20.), 4:3 - Rogowski (23.), 5:3 - Kleinwachter (25.), 5:4 - Kłosowski (27-sam.).

Laguna - Feniks Znicz 5:4 (1:2)
1:0 - Liczmański (5-sam.), 1:1 - Dąbrowski (12.), 1:2 - Jodziałło (15.), 1:3 - Jodziałło (19.), 2:3 - Tyburski (21.), 3:3 - P. Goryszewski (23.), 3:4 - Czubiński (24.), 4:4 - Tyburski (25.), 5:4 - P. Goryszewski (26.).

Dulux - Kromet 3:2 (3:0)
1:0 - Zubko (7.), 2:0 - Parszuto (8.), 3:0 - Parszuto (12.), 3:1 - Mostowiec (21.), 3:2 - R. Gorgol (25.).

Amatorzy - Miś 3:1 (0:0)
1:0 - Szuman (16.), 2:0 - Januszczyk (19.), 3:0 - Januszczyk (27.), 3:1 - Bieńko (30.).

Aro-Broń Team - WSZ 1:0 (0:0)
1:0 - Sinica (24.).

Qraś Meble - Dream 2:7 (1:4)
0:1 - P. Nowicki (1.), 0:2 - P. Nowicki (6.), 0:3 - Kurowski (7.), 0:4 - P. Nowicki (10.), 1:4 - Wandyk (11.), 1:5 - Rypiński (24.), 1:6 - Kurowski (26.), 2:6 - Wandyk (27.), 2:7 - P. Nowicki (30.).

Lira - ZUB Mytych 2:0 (1:0)
1:0 - Damnic (12.), 2:0 - Rogala (20.).

ADI-Fachman - Miś 9:1 (1:1)
0:1 - Gajewski (5.), 1:1 - Rogowski (10.), 2:1 - Ratajczak (18.), 3:1 - R. Szmydt (19.), 4:1 - Kłosowski (20.), 5:1 - Błażewicz (25.), 6:1 - M. Szmydt (26.), 7:1 - Kłosowski (28.), 8:1 - Kłosowski (28.), 9:1 - Rogowski (30.).

II liga

Z trójki zespołów mających po dwóch kolejkach komplet punktów w ten weekend najwięcej problemów z wygraną miał Pomowiec Gronowo Elbląskie, który musiał się sporo namęczyć by pokonać drużynę Fiat Auto-El. Losy tego pojedynku rozstrzygnęły się dopiero w końcówce meczu. Po bramce Krzysztofa Bielińskiego Fiat Auto-El aż do 28 minuty prowadził 1:0. Ostatnie dwie minuty okazały się jednak szczęśliwe dla drużyny z Gronowa Elbląskiego. Najpierw do remisu doprowadził Sławomir Sudoł, a tuż przed ostatnim gwizdkiem bramkę na wagę trzech punktów zdobył Mariusz Mizdal.

Takich problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miał natomiast lider Bogdanka, który pokonał Pujan II 5:2. Początek meczu to przewaga lidera i szybko zdobyte trzy bramki. Jednak w końcówce tej odsłony meczu Pujan zdobył dwie bramki doprowadzając do stanu 2:3. W drugiej połowie bramki zdobywał już tylko lider. Najpierw na 4:2 podwyższył Michał Tomczyk, a wynik meczu na 5:2 ustalił w ostatniej minucie Łukasz Wójcik.

Trzecia ekipa z kompletem punktów Legioniści tym razem pokonali Paters 7:3, choć początek pojedynku nie zapowiadał tak wysokiej wygranej. Już w pierwszej minucie do bramki Legionistów trafił Maciej Patra. Wprawdzie cztery minuty później do remisu doprowadził Zbigniew Ciężkowski, ale za moment Paters znów był na prowadzeniu tym razem po golu Artura Czarneckiego. Później jednak na boisku dominowali już Legioniści, którzy z każdą minutą powiększali swoją przewagę. Na minutę przed ostatnim gwizdkiem Legioniści prowadzili już 7:2 i nawet trzecia bramka dla ekipy Paters zdobyta przez Michała Grablewskiego nie była w stanie już nic zmienić. Trzy punkty powędrowały zasłużenie na konto Legionistów.

Na stratę kolejnych punktów naraziło się Dowodzenie, które zremisowało praktycznie wygrany już mecz. Po osiemnastu minutach gry i bramkach Bartłomieja Zaleskiego i Pawła Studzińskiego Dowodzenie prowadziło 2:0. W kolejnych minutach miało jeszcze kilka sytuacji do zmiany wyniku. Nie zdołali ich wykorzystać, przez co pozwolili rywalom uwierzyć, że są jeszcze w stanie zmienić losy meczu. I faktycznie najpierw bramkę kontaktową zdobył Sławomir Heida, a w ostatniej minucie do remisu doprowadził Karol Babiński.

Po trzech kolejkach bez punktów nadal pozostają trzy zespoły: Robto, Fiat Auto-El i ZUO.

W klasyfikacji strzelców po trzech kolejkach na pierwszym miejscu nadal znajduje się dwóch zawodników Dowodzenia: Bartłomiej Zaleski i Paweł Studziński. Obaj w tym sezonie zdobyli już po osiem bramek. Za nimi z sześcioma trafieniami jest zawodnik Bogdanki Łukasz Wójcik.

Komplet wyników 3. kolejki - 1 grudnia (sobota):

Fiat Auto-El - Pomowiec Gronowo Elbląskie 1:2 (1:0)
1:0 - Bieliński (7.), 1:1 - Sudoł (28.), 1:2 - Misztal (30.)

Dowodzenie - Renault/PC Koni 2:2 (1:0)
1:0 - Zaleski (9.), 2:0 - Studziński (18.), 2:1 - Heida (25.), 2:2 - Babiński (30.).

Robto - AC Mapei 2:5 (0:3)
0:1 - A. Klemens (3.), 0:2 - A. Klemens (9.), 0:3 - Krzeszewski (11.), 1:3 - Nowakowski (17.), 2:3 - Ciepliński (21.), 2:4 - A. Klemens (25.), 2:5 - Jurewicz (27.).

Hydralex - C.R.P.Wopal 2:1 (0:1)
0:1 - Błażko (15.), 1:1 - Figurski (17.), 2:1 - Stefański (20.).

BIG - ZUO 5:2 (3:0)
1:0 - Huszcza (2.), 2:0 - Ressel (5.), 3:0 - Oller (15.), 3:1 - M. Brynda (19.), 3:2 - M. Brynda (21.), 4:2 - Oller (26.), 5:2 - Huszcza (29.).

Paters - Legioniści 3:7 (2:3)
1:0 - M. Patra (1.), 1:1 - Ciężkowski (5.), 2:1 - Czarnecki (6.), 2:2 - Czajkowski (7.), 2:3 - Ciężkowski (14.), 2:4 - Demiańczuk (17.), 2:5 - Tomiałojć (24.), 2:6 - Tomiałojć (28.), 2:7 - Wala (29.), 3:7 - Michał Grablewski (30.).

Pujan II - Bogdanka 2:5 (2:3)
0:1 - Wójcik (3.), 0:2 - Tomczyk (7.), 0:3 - Z. Kulwicki (9.), 1:3 - R. Barański (14.), 2:3 - Opaczewski (15.), 2:4 - Tomczyk (24.), 2:5 - Wójcik (29.).