Poniedziałek, 29.04.2024, Imieniny: Piotr, Robert, Boguslaw

Remis w derbach województwa (fotoreportaż)

19.11.2007, 09:08:18 Rozmiar tekstu: A A A

Po bardzo emocjonującym, ale nie stojącym na najwyższym poziomie meczu derbowym, Techtrans Darad Elbląg zremisował z Travelandem Społem Olsztyn 26:26. Do przerwy prowadzili goście 13:10.

Mecz rozpoczął się po myśli zespołu z Olsztyna, który w 10 minucie prowadził 6:2. W dużej mierze było to zasługą bramkarza gości - Adama Wolańskiego. Potem gra się wyrównała, ale szczypiorniści Travelandu do przerwy utrzymywali przewagę trzech bramek.

Po przerwie do głosu doszli sędziowie. Panowie Michał Małek i Arkadiusz Nowak, obaj z Poznania, pokazali kilkanaście żółtych kartek, oba zespoły ukarali w sumie kilkudziesięcioma minutami kar, a także pokazali aż cztery czerwone kartki. W pewnym momencie na boisku grało sześciu elblążan przeciwko trzem olsztynianom. Był to kluczowy moment meczu - Techtrans w tym momencie prowadził 19:17 i gdyby wykorzystał tą liczebną przewagę w polu i dorzucił dwie, trzy bramki, to pewnie i wygrałby to spotkanie. Niestety gospodarze roztrwonili tą przewagę. Końcówka meczu należała do gości, którzy na minutę przed końcem prowadzili 26:25 i byli w ataku. Na szczęście dla elblążan zgubili piłkę. Na dziewięć sekund przed końcem meczu, Konrad Misiewicz brutalnie sfaulował elbląskiego skrzydłowego Macieja Borsukowicza i zobaczył czerwony kartonik. Elblążanie wykonywali rzut wolny i po krótkim rozegraniu piłki, Mariusz Gujski zdecydował się na rzut i piłka wpadła do bramki między nogami zaskoczonego Adama Wolańskiego. I tak mecz sezonu, derby Warmii i Mazur zakończyły się chyba jednak sprawiedliwym remisem.

Techtrans Darad Elbląg - Traveland Społem Olsztyn 26:26 (10:13)

Techtrans: Marek Wróbel, Marcin Głębocki - Łukasz Marzec 1, Łukasz Cielątkowski 2, Grzegorz Perwenis 3, Kamil Dukszto, Maciej Borsukowicz 5, Mateusz Jankowski 1, Filip Korzeniowski 1, Mariusz Gujski 4, Jakub Fonferek, Michał Janusiewicz 2, Mariusz Babicki 5, Damian Malandy 2.
Traveland: Adam Wolański, Wojciech Boniecki - Piotr Frelek 4, Andrzej Bystram 3, Krzysztof Maciejewski, Michał Krawczyk 5, Adam Waśko 1, Konrad Misiewicz 3, Tomasz Garbacewicz 5, Marek Rozporski, Marcin Żelazek 1, Marcin Malewski 1, Marek Boneczko 2.

Czerwone kartki: Andrzej Bystram, Michał Krawczyk, Konrad Misiewicz - wszyscy Traveland oraz Michał Janusiewicz z Techtransu.