Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Żużlowe emocje w Żurawcu

03.10.2007, 14:11:21 Rozmiar tekstu: A A A
Żużlowe emocje w Żurawcu


13 października na jednym z najdłuższych torów miniżużla w Polsce w Żurawcu pod Elblągiem, odbędzie się II Turniej Miniżużla o Puchar Wójta Gminy Markusy. Elbląscy fani „czarnego sportu” zobaczą ścisłą czołówkę żużlowców z kraju w kategorii wiekowej od 11 do 14 lat.


Zawody odbędą się w sobotę 13 października o godz. 13, na 270-metrowym torze "Speedway Team - Wika Żurawiec" w Żurawcu. W tegorocznym turnieju wezmą udział chłopcy w wieku od 11 do 14 lat z Elbląga, Gdańska, Gorzowa Wielkopolskiego i Bydgoszczy.

Początki polskiego miniżużla miały miejsce latem 1991 r. w Wawrowie, kiedy to Bogusław Nowak, poruszający się na wózku inwalidzkim (skutek ciężkiego wypadku na torze żużlowym), utworzył grupę młodych adeptów "czarnego sportu".

Dziś również Elbląg zapisuje się w kartach sportu miniżużlowego. Od ponad roku w Żurawcu istnieje tor do uprawiania tej dyscypliny sportu, a także klub "Speedway Team - Wika Żurawiec", założony przez Kazimierza Guzowskiego, właściciela Zakładu Produkcji Mebli Elprim - Wika. Jego zawodnikami są dzieci z Elbląga i okolic oraz wychowankowie Domu Dziecka w Marwicy. Młodzi adepci miniżużla dwa razy w tygodniu, pod czujnym okiem Bogusława Nowaka i mechanika Stanisława Maciejewicza, trenują trudną sztukę opanowania motocykla i ścigania się na torze żużlowym.

- Zapraszamy  wszystkich kibiców na dużą dawkę adrenaliny i żużlowego kurzu. Niech wygra najlepszy – mówi Kazimierz Guzowski, organizator turnieju.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ kibic
  Czwartek, 04.10

  Pozostaje odwiedzić turniej i pogratulować pomysłu oraz inicjatywy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4040839672089