Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Klub Radnych PiS: Chcemy jak najmniej polityki w samorządzie. Damy kredyt zaufania Prezydentowi Missanowi

20.06.2024, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Klub Radnych PiS: Chcemy jak najmniej polityki w samorządzie. Damy kredyt zaufania Prezydentowi Missanowi
Fot. DK

Podczas dzisiejszej (20.06.) sesji radni będą głosować m.in. za udzieleniem bądź nieudzieleniem absolutorium. Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że chce dać kredyt zaufania nowemu Prezydentowi Elbląga Michałowi Missanowi. Krytycznie jednak odnieśli się do działań, jakie prowadził jego poprzednik Witold Wróblewski.
 

 

- Po wyborach jednoznacznie określiliśmy się jeśli chodzi o współpracę z władzami naszego miasta. Chcemy jak najmniej polityki w samorządzie, a jak najwięcej dobrej współpracy dla mieszkańców naszego miasta – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej radny Marek Pruszak.

 


Radny zapowiedział, że Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości podczas dzisiejszej sesji zagłosuje za udzieleniem absolutorium i votum zaufania. - Podkreślam to bardzo mocno, że dla Prezydenta Michała Missana – dodał Marek Pruszak.
 

 

Budżet miasta i raport o stanie miasta dotyczy poprzedniego roku, pracy pana Prezydenta Witolda Wróblewskiego. W naszym stanowisku odniesiemy się bardzo krytycznie do bardzo wielu działań i zaniechań pana Witolda Wróblewskiego w ubiegłej kadencji. Ale chcemy dać kredyt zaufania panu Prezydentowi Michałowi Missanowi, żeby można było realizować dobry program dla elblążan

– podkreślił Marek Pruszak.

 


Podczas konferencji Marek Pruszak przyznał, że radni PiS wielokrotnie spotkali się już z Prezydentem Michałem Missanem. - Doceniamy jego otwartość i to, że deklaruje realizację również naszego programy – zaznaczył. - Przedstawiliśmy Prezydentowi kilka naszych założeń dla miasta. Widzimy dużąe przychylność i otwartość na ich realizację.

 Wśród tych założeń były: wprowadzenie karty elblążanina, podniesienie standardów zatrudnienia w sektorze kultury i prowadzenie transparentnych konkursów, opracowanie koncepcji budowy stadionu w mieście jako centrum sportowo-rozrywkowego, zwiększenie dofinansowania stowarzyszeń, klubów sportowych i stypendiów sportowych, stworzenie strategii rozwoju ciepłownictwa, utworzenie przy udziale środków miejskich nocnego i świątecznego pogotowia stomatologicznego, wprowadzenie wyprawek dla noworodków.
 

 

Chcemy również wdrożenia w jednostkach i spółkach miejskich zasady corocznego negocjowania porozumienia płacowego dotyczącego wzrostu wynagrodzeń oraz modernizacji wielu zniszczonych ulic, m.in. ul. Ogrodowej oraz terenów wokół przychodni zdrowia przy ul. Bema

– wymieniał Marek Pruszak.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ kkk
  Czwartek, 20.06

  Brak zgody równał się ponownym wyborom, a wiadomo, jak to może być. Najpierw kasa, a potem możemy udawać że się nie zgadzamy politycznie.

 2. 2
  +10
  ~ hahaha
  Czwartek, 20.06

  "PiS: Chcemy jak najmniej polityki w samorządzie..." - śmiechłem :D

 3. 3
  +8
  ~ Oczy
  Czwartek, 20.06

  Wilki znowu ubierają skórę owieczki.spotulnieli czy wstydzą się prezesa?

 4. 4
  +65
  ~ fa
  Czwartek, 20.06

  Opozycja koncesjonowana - wstyd. Przecież prezydent Missan był wice przez całą kadencję i też był za odrzuceniem pieniędzy na dokapitalizowanie portu kwotą 100 mln . Na co liczycie frajerzy z PiS-u. Na stołki? czy chcenie utrzymać robotę którą dostaliście z politycznego nadania ? Jesteście obrzydliwym tchórzliwym stadkiem. Prezydent i tak by otrzymał absolutorium bez waszej łaski. Ale warto było mieć swoje zdanie co do kierunku zmian w mieście. A tak prezentujecie poziom niejakiego Pytlińskiego. Śmiać się czy płakać?

 5. 5
  +31
  ~ Mar
  Czwartek, 20.06

  Totalny DEBILIZM.

 6. 6
  +82
  ~ Mata co chcieliśta
  Czwartek, 20.06

  To ma być rada miejska Elbląga? Toż to miejska rada narodowa z głębokiego PRL. Miał być początek kadencji z wielkimi programami wyborczymi. Dla maluczkich. Ci młodzi spragnieni działania, ci starzy z doświadczeniem!!! Już jedno ich łączy - szmal, szmal, szmal.

 7. 7
  +6
  ~ młoda gniewna
  Czwartek, 20.06

  Co tam Elbląg - co tam PIS, ważne że mam dietę i mogę spłacić raty za samochód.

 8. 8
  +50
  ~ łagodny jak baranek z aureolą
  Czwartek, 20.06

  Pruszak chłopie, przecież wiesz że nie możesz kiwnąć nawet członkiem pis już kolejną kadencję. skąd takie ugrzecznienie? Z wyrachowania - może coś skapnie za wymachy ramion synergiczne z ludźmi Wcisły (Wcisły , nie Missana). Panie Pruszak - te umizgi to oznaka postępującej starości. Ale rozumiem ludzi - mają dzieci, wnuki, a praca leży tuż.

 9. 9
  +1
  ~ weteran
  Miesiąc temu

  Panie Pruszak a macie inne wyjście? chyba nie.... bo oni mają większość! Komuna dobrze się trzyma w Elblągu.

 10. 10
  +2
  ~ Zdzichu
  Miesiąc temu

  Panie Pruszak dlaczego nie interesują was cena ciepła, wody, ścieków , komunikacji, opłaty za śmieci. stan budynków komunalnych, beznadziejne ulice i chodniki., bezrobocie, niskie wynagrodzenia itp. Chyba nie macie o tym pojęcia. Kto z was zna się na gospodarce komunalnej, ekonomii, finansach? Nie mogę już słuchać dyrdymałów Pruszaka. Filozof od siedmiu boleści.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2630040645599