Sobota, 22.06.2024, Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Witold Wróblewski zostanie wojewodą? Do jutra możesz wziąć udział w naszej ankiecie

19.11.2023, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Witold Wróblewski zostanie wojewodą? Do jutra możesz wziąć udział w naszej ankiecie

Wyniki wyborów parlamentarnych wymusiły zmiany na stanowiskach marszałka oraz wojewody warmińsko - mazurskiego. Politycy dotychczasowo zajmujący te stanowiska zdobyli mandaty w Sejmie i Senacie. Nowy marszałek został już wybrany. Kto zostanie wojewodą?
 W październikowych wyborach dotychczasowy marszałek naszego województwa Gustaw Marek Brzezin (Polskie Stronnictwo Ludowe) wywalczył mandat senatora. Startując z listy Trzeciej Drogi w okręgu nr 85 (ostródzkim) osiągnął najwyższy wynik - 73 391 głosów (49,06 proc.).Jego miejsce w zarządzie województwa zajął dotychczasowy wicemarszałek Marcin Kuchcińskiego, którego na to stanowisko rekomendował klub Platformy Obywatelskiej. Radni Prawa i Sprawiedliwości w roli marszałka widzieli Bożennę Ulewicz.


W tajnym głosowaniu Marcin Kuchciński otrzymał 19 głosów, a Bożenna Ulewicz 11 głosów.Podobna sytuacja ma miejsce w Urzędzie Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dotychczasowy wojewoda Artur Chojecki, który pełnił tę funkcję od grudnia 2015 roku, w ostatnich wyborach do Sejmu startował z drugiego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim. Mandat otrzymał zdobywając 17 418 głosów.


Artur Chojecki złożył rezygnację ze stanowiska wojewody, a jego obowiązki jak na razie przejął wicewojewoda Piotr Opaczewski. Czy tak zostanie?


Jak się dowiedzieliśmy, na stanowisko wojewody jest dwóch kandydatów. Jednym z nich jest obecny Prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Drugi również jest z PSL-u, ale z naszych informacji wynika, że to właśnie Witold Wróblewski szykowany jest do roli wojewody.


Kadencja Prezydenta Elbląga kończy się w 2024 r. W tym samym roku Witold Wróblewski osiągnie wiek emerytalny. Na pewno ten fakt nie jest bez znaczenia przy podejmowaniu decyzji o dalszej karierze politycznej.
 

 

Co na ten temat sądzą nasi czytelnicy? Czy Witold Wróblewski powinien zostać wojewodą? Głosować w naszej ankiecie można od niedzieli, 19 listopada, do piątku, 24 listopada, do godz. 10.00.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (61)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +47
  ~ No i pa
  Niedziela, 19.11

  Mlodzi do polityki i na stołki a emeryci w domku .

 2. 2
  +67
  ~ elblążanin
  Niedziela, 19.11

  Jeśli to prawda, to dlatego że z Elbląga zrobił wielką wiochę i ucieka jak tchórz. Ale w sumie niech ucieka, bo boi się porażki w wyborach bo wiem że poniesie klęskę. Ale niech nie myśli że Elbląg taki głupi i wybierze kogoś z PO-KO czy Lewica, Elbląg to myślący ludzie. Czas najwyższy na świeżość w naszym mieście i czas najwyższy pożegnać się z biurokracją olsztyńską która doprowadzała że więcej sobie dawała niż nam.

 3. 3
  --41
  ~ moja ocena
  Niedziela, 19.11

  Głosuję na tak bo będzie wicewojewodą

 4. 4
  +63
  ~ Never
  Niedziela, 19.11

  Koszmar , same stare dziady z jednego stołka na drugi! Czas na młodych ludzi ! A tu namaszczony następca z tym samym towarzychem??? Kółko się toczy

 5. 5
  +33
  ~ Czemu nie?
  Niedziela, 19.11

  I dobrze gdziekolwiek , niech innym truje i inni niech to znoszą-:))) ale niech zabiera swoich -:) wtedy to ma sens ! Jestem wobec tego na tak!

 6. 6
  +44
  ~ Sam tego chciałeś Grzegorzu D
  Niedziela, 19.11

  Idzie stare nowe - tak trzymać zgodnie z tekstem Wojciecha Młynarskiego " co by tu jeszcze spieprzyć Panowie, co by tu jeszcze...? A jest wiele do spartolenia. Oj wiele ... A co będzie jak powołają rząd?...

 7. 7
  +48
  ~ Uhhh
  Niedziela, 19.11

  Tragedia

 8. 8
  +50
  ~ Czas na młodych
  Niedziela, 19.11

  Wiek emerytalny,czas wnuki bawić ,dać szansę młodym!

 9. 9
  --24
  ~ Demograf kalgurator
  Niedziela, 19.11

  Średnia wieku się wydłuża więc po co tak psioczycie na starszych panów. W USA kandydaci na prezydenta będą powyżej 80 roku życia i nikomu to nie przeszkadza. A młodzi ? kto im zabrania wystartować ? Tylko gdzie oni są i co sobą prezentują ...?

 10. 10
  +28
  ~ Kruk
  Niedziela, 19.11

  Ale zanim to wspaniale wydarzenie nastąpi trzeba ,, podziekować ,, tu za wszystko , w koncu PO/KO również idzie tą drogą więc naśladujmy dobre praktyki ! Ale w sumie cieszy taki scenariusz a tu czekamy na kandydatów z poza tego szacownego gremium ! Tylko spakować ze sobą do teczki tych naj naj najbliższych

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0896639823914