Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Młodzi elblążanie wybierają swoich radnych. "Elbląg nie musi być miastem, w którym nic się nie dzieje"

23.03.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Młodzi elblążanie wybierają swoich radnych. "Elbląg nie musi być miastem, w którym nic się nie dzieje"
Fot. Archiwum redakcji

Wczoraj (22 marca) w elbląskich szkołach odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Wyniki głosowania poznamy pod koniec miesiąca. O mandat radnego stara się 75 kandydatów.

 

Po ponad dwóch miesiącach kampanii wyborczej, we wtorek (22 marca) w kilkudziesięciu elbląskich szkołach odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. Uczniowie oddali swoje głosy. 31 marca poznamy wyniki wyborów i dowiemy się kto w nowej, dwuletniej kadencji zasiądzie w MRM.

 

Młodzieżowa Rada Miasta maksymalnie może liczyć 66 radnych. Tym razem, chętnych na to stanowisko było 75, w niektórych placówkach kandydowało nawet cztery, czy pięć osób. 

Polityka nigdy specjalnie mnie nie interesowała. Zdecydowałem się wystartować w wyborach do MRM, bo chciałbym coś zrobić dla swojej szkoły, dla miasta. Myślę, że w Elblągu brakuje wydarzeń organizowanych z myślą o młodzieży, koncertów, eventów na świeżym powietrzu. Jako młodzieżowi radni moglibyśmy coś z tym zrobić

- mówi Wiktor Szerszeń, kandydat do młodzieżowej rady z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu.

 

Elbląg ma spory potencjał na bycie czymś więcej, niż tylko miastem, w którym "nic się nie dzieje". Często słyszymy takie określenia, to jest przykre. Tutaj naprawdę da się zrobić dużo rzeczy. Myślę, że również w MRM można sporo zrobić w tym kierunku. Jako uczniowie szkoły muzycznej, młodzi artyści moglibyśmy trafić np. do komisji kultury i starać się o organizację dodatkowych imprezy np. w odnowionej muszli koncertowej w Bażantarni. Od zawsze interesowałem się polityką, widziałem siebie w sejmie, z teką ministra. Interesuję się również moim miastem. Lubię chodzić po Elblągu, poznawać historię poszczególnych budynków. Połączyłem to i stąd pomysł na kandydowanie do MRM

- dodaje Mateusz Szapański z elbląskiej szkoły muzycznej.  

 

Młodzieżowa Rada Miasta Elbląga funkcjonuje od kilku kadencji. - Jednym z głównych celów młodzieżowej rady jest nawiązanie dialogu między przedstawicielami władz lokalnych a młodzieżą, a także zwiększenie zrozumienia potrzeb i problemów przez władze i zapoznanie się młodych elblążan z zasadami działania samorządu. Warto podkreślić to, że MRM nie jest związana z żadną partią polityczną ani ugrupowaniem politycznym - dodaje Monika Dwojakowska, elbląska radna, przewodnicząca komisji wyborczej do MRM.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ być i dalej już nic
  Środa, 23.03

  Obserwuję istnienie i funkcjonowanie MRM w Elblągu ponad 30 lat i nie znam jakiejkolwiek inicjatywy dla mieszkańców (w tym młodzieży) która została zrealizowana na wniosek MRM. MRM polega na szumnych kampaniach przy całkowitym niezrozumieniu miejsca i możliwości, a po kampanii napompowane "sesje" bez efektów. Nie ma tu zaskoczenia, bo młodzież wzoruje się na starszej siostrze - RM - która jedynie czego nauczy MRM , to podległości "najważniejszemu" i obaleniu szkolnych teorii o państwie demokratycznym i trójpodziale władz.Na początku będzie klepanie po plecach, paluszki i woda na "sesji", nawet drukarka i papier, no i dużo wazeliny. Po wakacjach nie będzie nic, nawet zwłok MRM. Ale próbujcie . Kto z aktualnej rady miasta was poprowadzi? Jest tam kto?

 2. 2
  +3
  ~ Marysia
  Środa, 23.03

  Nic w tym mieście się nie dzieje. Wieje smutkiem i ponurą atmosferą. Z resztą co się dziwić jaki pan taki kram

 3. 3
  +6
  ~ Stagnacja
  Środa, 23.03

  Jest tak smutno i ponuro i ta pustka bijąca z ulic! Przykre czasy i zadna rada mloda czy stara nic tu juz nie wskrzesi ! Pracowano na to ostro i zapracowano ! Taki wlasnie jest teraz Elbląg!

 4. 4
  +5
  ~ no cóż
  Środa, 23.03

  Szkoda, że młodzież nie dorosła do demokracji. W niektórych szkołach wybory wygrywają błazny, które nie mają, żadnych pomysłów, oprócz zrobienia z siebie d...Wszystko dla beki

 5. 5
  +1
  ~ wszoku
  Czwartek, 24.03

  obserwujac dzisiejsza mlodzierz stwierdzam ze polska za max 20lat przestanie istniec. starzy samorzadowcy z PZPRowskimi korzeniami zostawia tym mlodym zgliszcza. Takiego dziadostwa jakie mamy od 10 lat w elblagu to jeszcze nie bylo. buta arogancja kolesiostwo i bylejakosc. byle do wyborow byle do wyboow. to wszystko sprawnie podtrzymywane i pielegnowane przez elblaskie media. gdy sie na to z boku patrzy to jednoczesnie cyrk i tragizm. i to wy za to mieszkancy odpowiadacie bo to wy wybieracie dziadostwo argumentujac ze to mniejsze zlo. do ostatnich wyborow szliscie z haslem szatan byle tylko nie pis. no to teraz macie co chcieliscie.

 6. 6
  +1
  ~ kkk
  Czwartek, 24.03

  No tak Elbląg ma potencjał, nawet w kabaretach od czasu do czasu pada nazwa ... Elbląg, tylko że jest to wypowiedziane dla beki, czyż nie tak?

 7. 7
  +1
  ~ Fiki Miki
  Czwartek, 24.03

  Ta dłoń na zdjęciu należy do 16-19 letniej osoby? Uuuu, mocno spracowane dzieciątko

 8. 8
  +2
  ~ W(f) spaniale
  Czwartek, 24.03

  Robią młodym ludziom złudne nadzieje, że o czymś mogą stanowić i decydować. Próba zdobycia poparcia nowego elektoratu. Naciski i robienie sieczki pod przykrywką akceptacji młodych, bez doświadczenia życiowego osób.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1070530414581