Wtorek, 4.10.2022, Imieniny: Rozalia, Franciszek, Konrad
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Senator Jerzy Wcisła: TVP Info za młodzież też już się wzięliście. Kto następny? Przedszkolaki?

23.01.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Senator Jerzy Wcisła: TVP Info za młodzież też już się wzięliście. Kto następny? Przedszkolaki?
Fot. Archiwum redakcji

O Elblągu zrobiło się głośno za sprawą abiturientów III LO, którzy podczas studniówki poprosili DJ'a o zagranie piosenki „***** ***”. Internauci zdają się mieć na ten temat skrajne opinie. Jedni nie widzą w tym nic złego, inni przyznają, że takie zachowanie było niedopuszczalne. Zachowanie maturzystów skomentował m.in. senator PO Jerzy Wcisła.

Studniówka III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu odbyła się 15 stycznia. Do sieci trafiły filmiki kręcone przez maturzystów podczas balu. Na jednym z nich (film został już usunięty) widać uczniów tańczących do utworu Cypisa "***** PiS" i głośno wykrzykujących hasło znane m.in. ze strajku kobiet. Sprawę nagłośnili dziennikarze TVP info, którzy zastanawiali się, czy szkoła, której patronem jest Jan Paweł II, wyciągnie konsekwencje.

TVP info podało, że nastolatek, który zamieścił filmik w sieci, zostanie ukarany naganą dyrektora szkoły, a wychowawcy przeprowadzą w klasach rozmowy na temat incydentu.

Do sytacji postanowił odnieść się senator Koalicji Obywatelskiej Jerzy Wcisła. Swoje stanowisko w tej sprawie opublikował na portalu społecznościowym facebook.

 

Tak jak pisze wielu z Was — jest nadzieja w tych młodych. Zapewne po raz pierwszy w życiu doświadczyli, że wolność słowa nie jest ani oczywista, ani dana raz na zawsze. Chciałbym, żeby zapamiętali tę sytuację i żeby ich pokolenie nigdy nie mówiło "polityka mnie nie interesuje". TVP Info za młodzież też już się wzięliście. Kto następny? Przedszkolaki?

 

- pytał Jerzy Wcisła.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 30

%80.0 %20.0


Komentarze do artykułu (58)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --13
  ~ Hgfsgv
  Niedziela, 23.01

  Ten pajac wcisla lepiej niech zamilknie.... nic dobrego dla Elbląga nie uczynił nigdy...potrafi tylko mieszać i płuc....

 2. 2
  --20
  ~ Baju baju bedziem w raju
  Niedziela, 23.01

  A PO i tzw .totalna opozycja za co się wzięła? Ze dopuściliście pis do wladzy? Ze nie potraficie zrobic nic aby zabrać im tak władzę? Młodzież ma 18 lat i czas rowniez aby zaczeli walczyć o normalność, bo jak na razie wiekszosci wyborcow starych i mlodych pis odpowiada! Czas działać a nie szukać tematów do lansu! Wasze gadki krytyki widać w dzialaniach w Elblągu i są mało wiarygodne ! Grunt to interes polityczny i stoleczki

 3. 3
  +19
  ~ Mniej zaklamania
  Niedziela, 23.01

  Wulgaryzm byl i zawsze będzie wulgaryzmem niezaleznie kogo dotyczy , poziom kultury , wiedzy i zachowania wyksztalconej mlodziexy spadł na dno, a polityka tez dzięki wam weszla nawet do szkół więc trochę samokrytyki i prawdy!

 4. 4
  +3
  ~ Pawel
  Niedziela, 23.01

  Senator Jurek zachęca młodzież do wulgarnego zachowania. Co to się porobiło….

 5. 5
  +26
  ~ BONO
  Niedziela, 23.01

  Kto ścigał kibiców jak śpiewali "Donald matole..." I wśpiewali.

 6. 6
  --10
  ~ Fan kultury
  Niedziela, 23.01

  A tobie co się porobiło ? Można by spytać pana Wcisłę idąc tropem autora tego powiedzenia.

 7. 7
  --7
  ~ Brak klasy
  Niedziela, 23.01

  Akurat to wykonanie na "studniówce" nie powinno mieć miejsca, bal maturalny to nie tańce w remizie, ale jak widać nie ma już żadnej różnicy w poziomie intelekyualnym i mentalnosci , przykre to w sumie , myślę, że tym bardziej polityk powinien albo tego nie komentować i wykorzystywać , bo nie jest to argument do posługiwania się w zwalczaniu przeciwnika politycznego! Pewne tematy należy po prostu odpuścić w propagowaniu siebie lub partii!

 8. 8
  --15
  ~ Ech wy
  Niedziela, 23.01

  P O i PSL i SLD to lepiej zamilczcie bo jak rzadziliscie to dopiero było. Cóż krótka pamięć i wstyd.

 9. 9
  +19
  ~ Elblazanin
  Niedziela, 23.01

  Generalnie to wszystko wina tego matołka co nagrywał i puścił w sieć. Gdyby nie to nie byłoby żadnej afery.

 10. 10
  +6
  ~ Przyznam rację Motorówce :P
  Niedziela, 23.01

  ten utwór, bo nie wiem czy to hit, przebuj czy cuś. leciał i leci w restauracjach , w całej polsce, na marszach , protestachi PiSuarom to nie przesziadza. Przyczepili się za to do młodzieży, bo najłatwiej uderzyć w słabych. Takie to jest "katolickie miłosierdzie katopPiSu , napier...nide ludzi krzyżem w imię katolickiego miłosierdzia" , na rozkaz tego kurdupla z kotem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.93377900123596