Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Studniówki w Elblągu? Są szkoły, które zrezygnowały z balu maturalnego

11.01.2022, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Studniówki w Elblągu? Są szkoły, które zrezygnowały z balu maturalnego
Fot. Archiwum redakcji ( zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu )

Studniówki w czasie pandemii? Tylko część elbląskich maturzystów czeka w tym roku bal. Niektóre szkoły zrezygnowały z ich organizacji.Rok temu z powodu pandemii studniówki w elbląskich szkołach się nie odbyły. Jak będzie tym razem? Zakazu organizacji takich wydarzeń nie ma. Muszą się one jednak odbywać zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i najlepiej z certyfikatem szczepienia przeciw COVID-19. Ostateczna decyzja, czy bal się odbędzie, czy też nie, należała do komitetów studniówkowych.
 

W elbląskich szkołach nie były one zgodne. Część z nich zrezygnowała z organizacji balów maturalnych. Tak jest np. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących, Zespole Szkół Gospodarczych, czy Zespole Szkół Mechanicznych.

 
Komitet studniówkowy, w skład którego wchodzą uczniowie, ich rodzice i wychowawcy, podjął decyzję o rezygnacji ze studniówki w tym roku. W naszej szkole po raz pierwszy to się zdarzyło, ale też nie ma się co dziwić, że w tak niepewnej sytuacji, zapadła akurat taka decyzja
 
- mówi Jerzy Kawiecki, dyrektor ZSEiO w Elblągu.


W wielu elbląskich szkołach średnich zabawy się jednak odbędą, choć ich organizatorzy zastrzegają, że to może się jeszcze zmienić. Na tę chwilę studniówki planują m.in. II Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół i Placówek Sportowych, Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług oraz Zespół Szkół Technicznych.
 

Pomysły były różne, nawet taki, żeby przełożyć studniówkę na maj, po maturze. Ostatecznie zaplanowano ją na 21 stycznia. To będzie zabawa w pełnym reżimie sanitarnym. Mamy tylko 3 klasy maturalne, sala w którym odbędzie się studniówka, ma miejsce na 300 osób, więc to obostrzeniem spełniamy. Dodatkowo 80 - 90 proc. tegorocznych maturzystów jest zaszczepionych przeciw COVID-19. Zaszczepieni są również wszyscy nauczyciele, którzy wezmą udział w studniówce, a dodatkowo ograniczyliśmy ich liczbę do minimum. Robimy, co możemy, aby ta studniówka się odbyła. Decydujące będą te najbliższe tygodnie. Pandemia nas już nauczyła, że nie jesteśmy w stanie wszystkiego przewidzieć i sytuacja może się zmienić z dnia na dzień. Obecnie jest duża szansa, że ta studniówka odbędzie się, w bezpiecznych warunkach
 
 
- wyjaśnia Hanna Szuszkiewicz, dyrektorka Zespołu Szkół i Placówek Sportowych w Elblągu.
 
Przymierzamy się również do sprawdzania certyfikatów szczepionkowych - dodaje dyrektorka szkoły sportowej. - Uczniowie już wcześniej zostali uprzedzeni, że powinni się szczepić, chociażby ze względu na perspektywę studniówki. Wiedzieli o tym, że ten warunek również będzie brany pod uwagę. W tej chwili jesteśmy jeszcze w trakcie rozmów z rodzicami. Analizujemy całą sytuację.
 
Nasza studniówka odbędzie dosyć późno, bo dopiero 12 lutego. Na razie jest aktualna. Oczywiście będziemy na bieżąco reagować na ewentualnie zmiany wytycznych. W ubiegłym roku nie udało się zorganizować studniówki. Bal był kilkakrotnie przekładany, a ostatecznie się nie odbył. Liczymy na to, że w tym roku to się uda
 
- mówi Agnieszka Jurewicz, dyrektorka II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu.
 
Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ inc
  Wtorek, 11.01

  traci troche szantazem pani dyrekrot ,,,uczniowie powinni sie zaszczepic bo inaczej nie bedzie balu

 2. 2
  +4
  ~ Elleonora
  Wtorek, 11.01

  A ZSTI? Nikt z dziennikarzy nie zapytał o sytuacje w tej szkole? Czy to mało istotne?

 3. 3
  +8
  ~ powodzenia
  Wtorek, 11.01

  Jeżeli studniówka organizowana jest poza szkołą, to szkole nic do tego i szczepieniami zajmuje się organizator (komitet lub rada rodziców) oraz właściciel miejsca organizacji, np. restauracja. Wybór jednak pozostaje - zrezygnować i nie mieć wyrzutów sumienia, że bliźni zachorował, albo zorganizować "Studniówkę Marzeń" jak Kurski . Bez studniówki trudno się żyje, ale z C-19 jeszcze trudniej. Może letni "Bal Absolwentów"?

 4. 4
  +6
  ~ Bolo
  Wtorek, 11.01

  Zespół szkół sportowych ma maturzystów???

 5. 5
  +7
  ~ dobrowolne!!!!
  Wtorek, 11.01

  Bolo- pochłonęli 4 LO. Ale szantaż idealny- albo szpryca, albo nie ma balu.

 6. 6
  --11
  ~ Byl czas
  Wtorek, 11.01

  Od początku gdy była możliwość szczepienia jako pierwsi mieli być oświata, służba zdrowia. I co nadal niezaszczepieni. To won z ROBOTY na posredniak.

 7. 7
  +1
  ~ Zamordyzm
  Wtorek, 11.01

  Ty był czas a ty zaszprycowany? Hulajnoga wygrana? Na 4,5 ....10000000...dawkę zapisany? To się od ludzi odczep hybrydo

 8. 8
  0
  ~ Gggg
  Wtorek, 11.01

  A miała być ostatnia prosta, a nadal jest zakręt. Przyszli maturzyści udanej zabawy i zdrowia!

 9. 9
  0
  ~ Te pytania
  Środa, 12.01

  Dość znamienne, że zrezygnowały - i słusznie - szkoły najmądrzej zarządzane w tym mieście - natomiast bananowcy i oszołomstwo chcą się jednak dalej bawić kosztem społeczeństwa. Jak świadczy to o odpowiedzialności obywatelskiej władz tych placówek? Czy może zatem reforma min. Czarnka dot. nadzoru kuratorskiego nad takimi władzami nie ma racji bytu?

 10. 10
  +5
  ~ kjm
  Środa, 12.01

  Jak to brzmi " Zespół Szkół i Placówek Sportowych" i nie dziwota że ino 3 klasy są w tym dziwolągu? I do tego dyrektorka z awansu wewnętrznego?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.363529920578