Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Michał Missan stanął na czele PO w Elblągu, Jacek Protas – w województwie

25.10.2021, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Michał Missan stanął na czele PO w Elblągu, Jacek Protas – w województwie
fot. KJ
Decyzją członków Platformy Obywatelskiej Michał Missan, który obecnie pełni funkcję wiceprezydenta Elbląga został przewodniczącym elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej. Natomiast poseł Jacek Protas stanął na czele PO w województwie warmińsko – mazurskim.
 
W lipcu br. informowaliśmy, że senator Koalicji Obywatelskiej Jerzy Wcisła złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Zarządu Powiatu elbląskiej Platformy Obywatelskiej. - Wiem, że takie decyzje rodzą domysły, co do ukrytych powodów – od razu więc informuję, że nie było żadnych presji ani nacisków, bym zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Powodem decyzji jest ogrom prac związanych z funkcją senatora i zadaniami, które wykonuję w Klubie Parlamentarnym Koalicji Obywatelskiej – informował wówczas Jerzy Wcisła.
 
Polityk zapewniał, że decyzję o rezygnacji z funkcji przewodniczącego podjął wiele miesięcy temu i dla członków PO nie była ona zaskoczeniem. Zarząd PO jednogłośnie powierzył tymczasowo tę funkcję Michałowi Missanowi.
 
W sobotę, 23 października, odbyły się wewnętrzne wybory Platformy Obywatelskiej. Michał Missan nie miał kontrkandydata i jednogłośnie został wybrany na przewodniczącego elbląskich struktur PO.
 
 
Będę stawiał na budowanie drużyny w powiecie, która będzie współpracowała w regionie. (…) Otrzymałem 62 głosy na 62. Dziękuję bardzo za zaufanie (…) Pan senator ma dużo obowiązków, ale jest w naszej drużynie i razem będziemy działać na rzecz lokalnych struktur (…) Obecnie w Elblągu zdeklarowanych jest 120 członków. Prawo wyborcze ma 81 z nich
 
– mówił Michał Missan.
 
Szefem PO w regionie został Jacek Protas. - To jest nasz wewnętrzny festiwal demokraci (…) Cieszę się, że tak wielu członków Platformy w naszym regionie wzięło udział w wyborach. Pod względem frekwencji nasz region jest na piątym miejscu w kraju – mówił Jacek Protas. - Dziękuję, że kolejny raz zostałem przewodniczącym regionu.
 
O to stanowisko ubiegał się także Ryszard Kuć – wiceprezydent Olsztyna, były prezes Przewozów Regionalnych. - Otrzymałem 60 głosów. Mój konkurent 1 głos. Jestem z tego dumny – przyznał Jacek Protas.
 
 
Jako region jesteśmy dobrze oceniani przez władze centralne partii. Jako jedyny region z tzw. Polski Wschodniej potrafimy od wielu lat wygrywać wybory z PiSem, nawet wtedy, kiedy te wybory w Polsce Platforma przegrywa (…) Mamy ponad 1200 członków, z których czynne prawo wyborcze miało niecałe 700 osób
 
– opowiadał Jacek Protas.
 
Jakie problemy w PO dostrzega Jacek Protas? - Na pewno będziemy musieli poprawić komunikacje wewnętrzna. Mam tu na myśli komunikację od samej góry – przyznał. - Wielu członków Platformy Obywatelskiej odczuwa niedosyt informacji, spotkań. Oczywiście COVID w ostatnich miesiącach odcisnął tu swoje piętno, ale to nas nie usprawiedliwia. Pod tym względem będziemy się doskonalić.
 
97 proc. członków PO poparło Donalda Tuska, który został przewodniczącym Platformy Obywatelskiej. - Partie polityczne działają po to, aby wygrywać wybory i realizować swoje programy. My zabieramy się z nową energią i nowymi władzami do przygotowań do kolejnych wyborów. Wcale nie jest powiedziane, że wybory parlamentarne będą w ustalonym terminie. Coraz więcej dociera do nas sygnałów, że mogą być wcześniej. Jako największa partia opozycyjna musimy się do nich przygotowywać i będziemy na nie gotowi nawet jeśli będą odbywały się wcześniej niż w 2023 r. - podkreślił Jacek Protas.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (39)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --26
  ~ Waldek
  Poniedziałek, 25.10

  Gratulujemy, zmiany koniecznie i właściwie

 2. 2
  +16
  ~ Arturius
  Poniedziałek, 25.10

  Teraz to się będzie żyło w Elblągu. Drugi Luksemburg będzie. 🙂🙂

 3. 3
  --24
  ~ Andrzej W
  Poniedziałek, 25.10

  BRAVO Panie Michale.

 4. 4
  --27
  ~ Wyborca PO
  Poniedziałek, 25.10

  Życzę wytrwałości, bo czas w naszym kraju jest ciężki do analizy i podejmowania prób naprawy tego to rządzący psują

 5. 5
  +2
  ~ Taki wazny
  Poniedziałek, 25.10

  Ale chyba jakiś przeciwnik Pana Jacka w Olsztynie się pokazał. Różnie opozycja

 6. 6
  --25
  ~ Autor widmo
  Poniedziałek, 25.10

  A teraz już tylko do przodu. Dużo pracy przed panem

 7. 7
  --28
  ~ Asia
  Poniedziałek, 25.10

  Gratulacje. To dobry człowiek i samorządowiec. Czas na zmiany

 8. 8
  --26
  ~ Wiesiu D
  Poniedziałek, 25.10

  Powodzenia i dużo chęci do pracy

 9. 9
  --28
  ~ Anna
  Poniedziałek, 25.10

  Jako prezydent się pan sprawdza to pewnie jako szef lokalnych PO tez powinien. Ma pan mój glos

 10. 10
  --27
  ~ Henryk
  Poniedziałek, 25.10

  Gratulacje. To dobry człowiek i samorządowiec. Czas na zmiany

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9519989490509