Niedziela, 23.01.2022, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Dlaczego Jerzy Wcisła zrezygnował z funkcji przewodniczącego elbląskich struktur PO?

14.07.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dlaczego Jerzy Wcisła zrezygnował z funkcji przewodniczącego elbląskich struktur PO?
Fot. Archiwum redakcji
Senator Koalicji Obywatelskiej Jerzy Wcisła 9 lipca złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Zarządu Powiatu elbląskiej Platformy Obywatelskiej. - Wiem, że takie decyzje rodzą domysły, co do ukrytych powodów – od razu więc informuję, że nie było żadnych presji ani nacisków, bym zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Powodem decyzji jest ogrom prac związanych z funkcją senatora – stwierdził.
 
 
- PO w Elblągu założyliśmy 18 lipca 2002 roku w gronie 15 osób, z których cztery są nadal członkami Platformy: Paweł Jankowski, Marek Serdyński oraz Dorota i Jerzy Wcisła. W 2011 roku wygraliśmy wybory prezydenckie i do Rady Miejskiej, niestety dwa lata później straciliśmy władzę w wyniku referendum. Po tej porażce, 5 października 2013 roku, członkowie mi powierzyli przewodnictwo elbląskiej PO i pełniłem tą funkcję przez 7 lat i 9 miesięcy – zdecydowanie najdłużej ze wszystkich dotychczasowych szefów naszej organizacji. W tym czasie udało się wyprowadzić Platformę z kryzysu i doprowadzić do tego, że wyborcy ponownie nam ufają. Mamy silną reprezentację w Radzie Miejskiej z przewodniczącym tej Rady i wiceprezydenta Elbląga, który przejął właśnie przewodnictwo nad elbląskimi strukturami PO – opowiadał Jerzy Wcisła.
 
 
Polityk zapewniał, że decyzję o rezygnacji z funkcji przewodniczącego podjął wiele miesięcy temu i dla członków PO nie była ona zaskoczeniem. Zarząd PO jednogłośnie powierzył tę funkcję Michałowi Missanowi.
 
 
Nie było też zaskoczeniem, że członkowie PO poparli Michała Missana jako mojego następcę. Czekaliśmy na taki moment, byśmy mogli aktu przekazania dokonać nie przed komputerami, ale w gronie członków PO. I tak się stało
 
 
– opowiadał Jerzy Wcisła.
 
 
Co zatem było powodem rezygnacji? - Wiem, że takie decyzje rodzą domysły, co do ukrytych powodów – od razu więc informuję, że nie było żadnych presji ani nacisków, bym zrezygnował z pełnienia tej funkcji. Powodem decyzji jest ogrom prac związanych z funkcją senatora i zadaniami, które wykonuję w Klubie Parlamentarnym Koalicji Obywatelskiej – tłumaczy Jerzy Wcisła.
 
Na czym teraz chce się skupić senator? - Jako członek Prezydium i sekretarz Koalicji Obywatelskiej w Senacie odpowiadam za ogrom spraw, których nie widać w telewizji czy mediach społecznościowych. Teraz przejmuję zadanie zbudowania polityki medialnej senackiej większości i docierania do wyborców z informacjami o znaczeniu pracy Senatu dla demokracji w Polsce – zaznaczył. - To dzisiaj najważniejsza instytucja polityczna w Polsce nie podporządkowana woli PiS, ale utrzymanie tego stanu wymaga dużego zaangażowania.
 
 
Kieruje też dwoma Parlamentarnymi Zespołami: Dróg Wodnych i ds. Młodzieży. I praca tych zespołów jest dla mnie bardzo ważna – w nich też będę realizował swoje zobowiązania wyborcze. Bo misja bycia ambasadorem Elbląga i regionu jest ciągle dla mnie najważniejszym wyzwaniem. Na niej chcę się koncentrować. O tym, że warto najlepiej świadczy fakt, że rząd pod presją zwiększył zakres budowy kanału przez Mierzeję o 2 km – do dziesiątki milionów, które w innym przypadku musiałoby wydać nasze miasto. Dzisiaj walczę m.in. o udrożnienie ul. Bema przez Państwową Straż Pożarną. Między innymi, bo takich spraw jest więcej
 
– podkreślił Jerzy Wcisła.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ zkm
  Środa, 14.07

  ciekawe w jaki sposób będzie walczył , żeby udrożnić ul. Bema - chyba położy sie na ulicy ?

 2. 2
  +24
  ~ Kez
  Środa, 14.07

  Pozdrawiam pracusia który nigdy normalną pracą si e nie skalał!!!

 3. 3
  +20
  ~ Logiczne przecież
  Środa, 14.07

  Pewnie szykuje się na fotel prezydenta Elbląga, bo ma świadomość, że być może kolejnej kadencji senatora nie zostanie wybrany, można się domyślać.

 4. 4
  --3
  ~ Mariusz Lewandowski
  Środa, 14.07

  Myślę że nie doceniasz faktu jakim cudem był fakt że po referendum z 2013 t cała Platforma się nie rozsypała i zapominasz że to od Elbląga zaczął się marsz PIS-u do władzy. Poseł Gelert i Senator Wcisła byli ważnymi aktorami owego politycznego Stalingradu i ich doświadczenie może być dla PO bezcenna o ile chcę z PiS-em wygrać to właśnie dzięki temu że wiedzą co sami zepsuli i jak te same mechanizmy w PIS pokazać. Twoja logika kolego jest kulawa i koślawa jak sosna na turniach. Rezygnacja w pracy w terenie oznacza przesunięcie do centrali A co do owego lenistwa to mamy paradoks - pracy nie widać a efekty są.. Łut szczęścia ? No to fartowny ten senator jak jasna cho....a skoro nic nie robi a wszystko mu wychodzi,,,,,

 5. 5
  +20
  ~ A ja
  Środa, 14.07

  Tylko to dodam . Jeśli są nadal ci co nie widzą jakie bagno zrobili i robi P O to jedno. Polska to kraj desperatow i kretynow. Ocknijcie sie .

 6. 6
  --4
  ~ Mariusz Lewandowski
  Środa, 14.07

  Drogi Panie widzę że pisze Pan o tym o czym nie ma zielonego pojęcia Wcisła był jednym z liderów PO przed Referendum i został przez nas z owego piedestału strącony – ale nie rozsypał się w proszek i zaczął ten fajans sklejać razem z Poseł Gelert. Śp Jerzy Wilk wygrał w 2013 o włos – około tysiąca głosów Pomimo tego platforma się nie rozsypała i powoli zaczęła punktować PIS bo paru chłopczyków z tej bandy zaczęło zachowywać się dokładnie tak jak poprzednio robiła to Platforma. Jeśli Pan Wcisła uważał to ma kapitalną wiedzę i jak się przegrywa i jak się wygrywa. Dziś jest politykiem ze sporą dozą pokory i dzięki tej pokorze może jeszcze sporo zrobić. A co do jego lenistwa – opinię że nie jest pracowity podzielam ale ma efekty a mieć efekty bez pracy może tylko farciarz. Na farciarza nie wygląda więc wnioskuje że wiele rzeczy ukrywa… życie

 7. 7
  +15
  ~ Kassandra
  Środa, 14.07

  Co z zamkniętym oddziałem neurologii !! PISowcom też to pasuke ?????!!!!! Zaniedbania Pani Gelert to kryminał, Panie Ziobro !!! Radni - hańba Prezydent Wtold W, - hańba stokrotna !!! Obyście sami byli w takiej potrzebie właśnie teraz !!!!!

 8. 8
  +13
  ~ Gerard Balicki
  Środa, 14.07

  Do udrożnienia dobry jest Kret.

 9. 9
  +7
  ~ Po jechali
  Środa, 14.07

  Baju baju będziemy w … No ktoś uwierzy, jesienią wybory a ten za pięć trzecia mówi:nie pasuje! Jeden drugiego wart, co zrobił przez ten czas wiceprezydentury? Odp NIC zdaje mi się! Po to takie Pis zdaje mi się

 10. 10
  +18
  ~ Upadły Harlej
  Czwartek, 15.07

  Lewandowski wychwalający PO, a koleżka Falkiewicz na etacie w UM, no istny kabaret.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97277903556824