Sobota, 6.03.2021, Imieniny: Róza, Wiktor, Jordan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

"Wierzymy, że rządzący obudzą się i nie doprowadzą do jeszcze większych tragedii"

01.05.2020, 20:25:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Wierzymy, że rządzący obudzą się i nie doprowadzą do jeszcze większych tragedii"
Fot.Ryszard Biel
Dziś, 1 maja, przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej złożyli kwiaty pod Pomnikiem Odrodzenia na Placu Konstytucji. - Dzisiaj w dobie kryzysu, który dotyka wszystkich jest to święto szczególne - mówił Janusz Nowak, szef elbląskich struktur SLD.
 
- W świetle obowiązujących przepisów, tj. ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi oraz wydanego na jej podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, które zakazuje organizowania wszelkiego rodzaju zgromadzeń, imprez, zebrań czy spotkań, Święto Pracy jest obchodzone przez Sojusz Lewicy Demokratycznej poprzez złożenie symbolicznej wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Odrodzenia - wyjaśnia Hanna Dziedzioło, Sekretarz Warmińsko-Mazurskiej Rady Wojewódzkiej SLD.
 
W wydarzeniu wzięło udział ok. 15 osób. Wszyscy byli w maseczkach. Wśród nich oprócz szefa elbląskich struktur SLD i wiceprezydent Elbląga Janusza Nowaka był m.in. przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD Władysław Mańkut oraz posłanka Lewicy Monika Falej.
 
- Spotykamy się w ograniczonym składzie. Chciałbym podziękować wszystkim naszym członkom, sympatykom, którzy wysłuchali naszych próśb, żeby się nie gromadzić. Jest stan pandemii, więc zgromadzenia są wręcz zakazane. Zdecydowaliśmy się w tym wąskim gronie spotkać się i złożyć tą symboliczną wiązankę kwiatów, aby zamanifestować naszą lewicowość - stwierdził Janusz Nowak.
 
 
1 maja to święto ludzi pracy, dawniej robotników, dzisiaj wszystkich, którzy żyją z pracy rąk nie tylko na umowę o pracę, zlecenie czy dzieło, ale także ci, którzy wykonują działalność gospodarczą, albo prowadzą swoje firmy. Dzisiaj w dobie kryzysu, który dotyka wszystkich jest to święto szczególne, dlatego chcielibyśmy w ten sposób zamanifestować swoje przywiązanie i wdzięczność dla tych, którzy poprzez swój trud prowadzą do tego, aby miejsc pracy nie ubywało, żeby bezrobocie nie rosło, żebyśmy doczekali czasów, kiedy wejdziemy znowu na ścieżkę wzrostów. Mam nadzieję, że rządzący obudzą się i zaczną działać tak, aby Polskę jak najszybciej z tego wyprowadzić
 
- zaznaczył Janusz Nowak.
 
Głos zabrał także Władysław Mańkut. - 1 maja to dzień, w którym warto przypomnieć, że od ponad stu lat lewica upomina się o godne miejsca pracy, godną pracę i godne życie tych, z rąk którym rozwijają się społeczności państwa (...). Dzisiaj to dzień szczególny, o czym zapominają, albo próbują zapomnieć, wymazać z historii, że to kolejna rocznica naszej akcesji do Unii Europejskiej. W tym szczególnym klubie europejskich państw, które zdecydowały się myśleć wspólnie o jutrze, o zrównoważonym rozwoju, o tym, by różnice nie prowadził do kolejnych dramatycznych zdarzeń, jakim była II Wojna Światowa - opowiadał.
 
 
Rządzący Polską dzisiaj starają się pomniejszać rolę naszego miejsca w Unii Europejskiej, spychają nas na margines państw w UE. (...) Okres pandemii powoduje, że w wielu państwach, ale także w Polsce, ubywa miejsc pracy, powoduje szereg napięć w rodzinach (...). Wierzymy, że rządzący obudzą się i nie doprowadzą do jeszcze większych tragedii, które mogą się wydarzyć, jeśli 10 maja odbyłyby się wybory. Lewica jest przeciwko ich organizacji w tym terminie. (...) Będziemy dążyli do tego, aby głos lewicy, ludzi, którzy myślą kategoriami przyszłości państwa, dobrobytu i rozwoju, mógł być bardziej doniosły
 
- podkreślił Władysław Mańkut.
 
 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Lewica uczciła Święto Pracy ( zdjęć 12 )
Dodano: 2020-05-01 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ Wicek
  Piątek, 01.05

  SLD tak się rozrasta w Elblągu ,że niedługo wybudują pomnik Lenina aby mieli pod czym świętować !

 2. 2
  +18
  ~ kwa
  Piątek, 01.05

  To już cała, ta lewica? Zwarte szeregi :) I jakie liczne :) :) Pokłony królowi przyszli składać? Gdzie wory pokutne?

 3. 3
  +11
  ~ Arti
  Piątek, 01.05

  Polskojęzyczne świętują.

 4. 4
  +22
  ~ e-g
  Sobota, 02.05

  Panie Mańkut, czy Pan rozumie to co mówi?

 5. 5
  +27
  ~ smutny widok
  Sobota, 02.05

  To SLD w Elblągu jeszcze istnieje? Dzięki wirusowi zebrało się 100% struktur wojewódzkich w jednym miejscu w Elblągu. Nigdy w ostatnich 5 latach nie widziałem ich w Elblągu więcej niż tutaj. I Nowak i publicznie rugana przez niego posłanka - dziwny twór tego LSD. Niczym AK - na papierze istnieje dla kasy , a w rzeczywistości nie widać.

 6. 6
  +10
  ~ Polka
  Sobota, 02.05

  Precz z komuna!!!

 7. 7
  +5
  ~ marian k
  Sobota, 02.05

  ...jeszcze nie przeprosili za PZPR, potomkowie Lenina, Stalina, Wasilewskiej, Jaruzelskiego i Kiszczaka.

 8. 8
  +16
  ~ agent tomek
  Sobota, 02.05

  Czy są gdzieś politycy lewicy mający oparcie w sile proletariatu. Są, walczący o gejów, aborcję, prawa kobiet, prawa zwierząt. Czy jest tu miejsce dla ludzi pracy ?

 9. 9
  +15
  ~ Nie dla Hejtu .
  Sobota, 02.05

  A gdzie Pan Wojtek Rudnicki , już nie lubi swoich kolegów z SLD , jak nie dostał się do Rady Miejskiej ?? A tak biegał po Zawadzie . I du...a. Raz tak , raz siak . A kreował się na kandydata na wiceprezydenta miasta . Tak było .

 10. 10
  +8
  ~ Sztandar KC PZPR wyprowadzic !
  Sobota, 02.05

  Jezcze kilka lat i ci na zdjeciu towarzysze, znikną ze sceny lokalnej w Elblągu , w sposób naturalny. To będzie koniec SLD w Elblagu. A na dzien dzisiejszy , Towarzysze, wezcie sobie ten pomnik i wsadzcie sopbie w ...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7417080402374