Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Jest akt oskarżenia w sprawie strzelaniny na Kosynierów Gdyńskich. 37-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa

08.04.2019, 19:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jest akt oskarżenia w sprawie strzelaniny na Kosynierów Gdyńskich. 37-latek odpowie za usiłowanie zabójstwa
Fot. Ryszard Biel

Po blisko dwóch latach śledztwa w sprawie strzelaniny na ul. Kosynierów Gdyńskich do elbląskiego sądu trafił akt oskarżenia. Rafałowi Sz. prokuratura zarzuciła usiłowanie zabójstwa dwóch mężczyzn, a jego partnerce Dominice Sz. udzielanie pomocy przy popełnianiu przestępstwa.

Przypomnijmy. 12 kwietnia 2017 roku na osiedlowym parkingu przy ul. Kosynierów Gdyńskich doszło do strzelaniny. Ranni zostali dwaj bracia. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja jednak szybko natrafiła na jego ślad. Okazał się nim 37-letni Rafał Sz. Mężczyzna trafił do aresztu tymczasowego. Dołączyła do niego jego partnerka Dominika Sz., która jak się okazało, również brała udział w zajściu. Wobec kobiety zastosowano dozór policji z zakazem opuszczania kraju oraz środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

Podczas śledztwa oskarżeni nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów i przedstawili swoją wersję zdarzenia, z której wynikało, iż sami zostali zaatakowani przez pokrzywdzonych maczetą, siekierą, miotaczem gazu i Rafał Sz., działając w obronie własnej, oddał do sprawców strzały z pistoletu. Wystrzelił cały magazynek, po czym uciekli

- informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Prokuratorzy nie dali jednak wiary tym wyjaśnieniom. Nie wskazują na to również zebrane dowody i opinie biegłych. Wielomiesięczne śledztwo zakończyło się w marcu tego roku. Do Sądu Rejonowego w Elblągu trafił akt oskarżenia wobec tej dwójki.

Rafał Sz. został oskarżony o to, że działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie - z chęci zemsty, usiłował pozbawić życia dwóch mężczyzn, poprzez oddanie w ich kierunku, z bliskiej odległości nie mniej niż ośmiu strzałów z broni palnej na skutek czego pokrzywdzeni doznali ran postrzałowych w obrębie ud naruszających czynności ich narządu ruchu na okres powyżej 7 dni, lecz zamierzonego celu sprawca nie osiągnął z uwagi na interwencję osób trzecich- mieszkańców pobliskich budynków i natychmiastową pomoc medyczną

- informuje Prokuratura Okręgowa w Elblągu.

Rafałowi Sz. zarzucono również posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej w postaci pistoletu i co najmniej 8 sztuk amunicji. Dominika Sz. została oskarżona o udzielenie pomocy Rafałowi Sz. w popełnieniu zarzucanego mu czynu, czyli usiłowania zabójstwa.

Oskarżeni byli uprzednio karani sądownie. Jeszcze nie znamy terminu rozpoczęcia procesu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Jsjs
  Poniedziałek, 08.04

  No i koniec gangsterskiej kariery $zeflerk@

 2. 2
  +5
  ~ damianos.g
  Wtorek, 09.04

  Rafi jest dobry jeśli chodzi o lodziarnie

 3. 3
  +2
  ~ grypsek
  Wtorek, 09.04

  potwierdzam, umie roić gałkę, nie próżnował za kratami.....

 4. 4
  0
  ~ k.
  Wtorek, 09.04

  Gangster jeden z drugim się odezwali, braciszkowie. A na policji to szybko zeznawali, kto im kulkę posłał, bo on odszkodowanie chce, bo szefi mu nogę uszkodził i kaleką będzie.

 5. 5
  0
  ~ EuPi
  Środa, 10.04

  Teraz problem? Jak należą do PiSu, to bohaterowie, jak nie, to dostana wyrok. No i jeszcze zalezy, czy sąd i prokurator będzie od Ziobry, czy jeszcze starej daty!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.90251588821411