Środa, 11.12.2019, Imieniny: Waldemar, Damazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

„Jesteśmy w takiej sytuacji w kraju, że nie ma miejsca na bycie neutralnym”

28.11.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Jesteśmy w takiej sytuacji w kraju, że nie ma miejsca na bycie neutralnym”
Fot. Ryszard Biel
Trzydziestoosobowa grupa członków i sympatyków Komitetu Obrony Demokracji zebrała się wczoraj (27.11.) pod elbląskim sądem. Tym razem chcieli oni okazać wsparcie sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi. Dlaczego?
 
Spotkanie rozpoczęło się od odczytania oświadczenia sędziego Pawła Juszczyszyna: „Jestem sędzią Sądu Rejonowego w Olsztynie, do wczoraj delegowanym do orzekania w Sądzie Okręgowym w Olsztynie. W związku z odwołaniem mnie z delegacji do Sądu Okręgowego chcę podkreślić, że prawo stron do rzetelnego procesu jest dla mnie ważniejsze od mojej sytuacji zawodowej. Sędzia nie możne bać się polityków, nawet jeśli mają wpływ na jego karierę. Apeluję do koleżanek i kolegów sędziów, aby zawsze pamiętali o rocie ślubowania sędziowskiego, orzekali niezawiśle i odważnie”.
 
 
Ten apel spowodował lawinę wystąpień i będzie się działo. Wierzcie mi. Wśród różnych grup ulicznych, organizacji opozycyjnych ludzie też wychodzą na ulice
 
– podkreślił Tadeusz Kawa, działacz KOD i współorganizator wczorajszego wydarzenia.
 
- Od niedawna działam w KODzie. Do tej pory tylko w internecie patrzyłam co się dzieje – przyznała 30-letnia Katarzyna Świątek. - A to, co się dzieje w kraju, to już jest za dużo. Uważam, że trzeba się gdzieś zapisać, aby mieć czynny udział w tym, co się dzieje.
 
Dlaczego zorganizowano wczorajsze spotkanie? - We wtorek dowiedzieliśmy się, że sędzia sądu Apelacyjnego w Olsztynie Paweł Juszczyszyn został oddelegowany z tego sądu ze względu na to, że wydał postanowienie na podstawie wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, do której my Polacy, Polska należy – mówiła Katarzyna Świątek. - Wyrok nas obowiązuje. On się tylko do niego dostosował. Zażądał od Kancelarii Sejmu listy poparcia członków KRS. To normalna sprawa, a za to został oddelegowany. Takie rzeczy mie mogą się dziać w kraju demokratycznym, w państwie prawa. Trzeba działać, zademonstrować to, że się z tym nie zgadzamy.
 
 
Jesteśmy w takiej sytuacji w kraju, że nie ma miejsca na bycie neutralnym. Albo jest się za, albo przeciw, bo jeśli nie robi się nic, to daje się pole tym, co robią źle i niszczą naszą demokrację. A my mówimy nie
 
– zaznaczyła Katarzyna Świątek.
 
- Paweł Juszczyszyn to wzór tego, czego oczekujemy od sędziów – dodał Tadeusz Kawa. - Jak widać po reakcjach Ministerstwa, Prokuratora Generalnego pana Ziobry, zasłużył sobie z jego strony na potępienie i będzie dyscyplinarnie ścigany. My stoimy murem za Pawłem Juszczyszynem i wieloma innymi sędziami takimi jak on.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Protest pod sądem ( zdjęć 12 )
Dodano: 2019-11-28 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --4
  ~ orcio7
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 28.11

  Pani zorganizowała protest, tylko nie wiedziała gdzie orzekał Pan Sędzia. Żenada po całości. I wszyscy czytaja z kartki :(

 2. 2
  +20
  ~ kolinskinaprezydenta
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 28.11

  Emblomskiego kaberetu ciąg dalszy! Kawa i dwadzieścia czerstwych ciasteczek.

 3. 3
  +16
  ~ kilerek
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 28.11

  oooo a już nie pojawił się nierobek Wcisła? a tak to latał jak było przed wyborami

 4. 4
  +3
  ~ Kat Na Idiotów
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 28.11

  Ależ się wzruszyłem....

 5. 5
  +12
  ~ UPR
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 28.11

  kawa- szefie kod w Elblągu - czy ty masz obywatelstwo niemieckie czy polskie , czy to prawda że twój tata był wysokim działaczem partyjnym w ludowym wojsku " polskim " ???

 6. 6
  +8
  ~ turban
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 28.11

  Jacy oni sa zalosni,stare baby i dziady nie szkoda wam zycia na te zenujace heppeningi?

 7. 7
  +5
  ~ e-g
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 28.11

  Żony sędziów protestują

 8. 8
  +22
  ~ Kryspin
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 28.11

  Komentarze pokazują, że propaganda TVPiS działa w najlepsze. Ludzie kiedyś podatni na Dziennik Telewizyjny teraz wierzą w to czym karmi ich Kurski.

 9. 9
  +19
  ~ Stefan Rembelski
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 28.11

  To bardzo ważne by właśnie teraz stać za SĄDEM MUREM - zwłaszcza, że coraz więcej sędziów prowadzi samochody pod wpływem alkoholu. Gdyby do Elbląga przyjechał Najsztub albo inny celebryta formatu europejskiego i na przejście dla pieszych wtargnęła by gwałtownie jedna ze staruszek z załączonego do artykułu zdjęcia to kto by ich oczyścił z zarzutów i uniewinnił. O uniewinnionych sędziach co to przez roztargnienie przytulają nie swoje rzeczy nie wspomnę. Nadzwyczajna Kasta jak sana nazwa wskazuje musi mieć nadzwyczajny status i nadzwyczajnych obrońców.

 10. 10
  +8
  ~ przyzwoity obroni się sam
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 28.11

  Szczególnie trzeba bronić naszej sędziny, gorliwej obrończyni kolesiostwa wbrew dowodom na które wogóle nie zwraca uwagi. "Ja nie pozwolę..." . Zawsze to przydatna postć dla kumpli , kasty ale nie dla prawa i , jako takiej, sprawiedliwości (nie mylić z partią i członkami).

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.