Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W sali sesyjnej spotkali się radni... Młodzieżowej Rady Miasta

05.11.2019, 17:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
 W sali sesyjnej spotkali się radni... Młodzieżowej Rady Miasta
Fot. Ryszard Biel
42 radnych wzięło dziś (5 listopada) udział w II sesji Młodzieżowej Rady Miasta. W porządku obrad znalazło się m.in. ślubowanie nowo powołanych radnych, a także rozpatrzenie projektów uchwał dotyczących przyjęcia oficjalnego logo MRM.
 
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, wiceprezydent Elbląga Edward Pietrulewicz, a także Przewodniczący Rady Miasta Antoni Czyżyk przywitali w sali sesyjnej reprezentantów elbląskich szkół tworzących Młodzieżową Radę Miasta.
 
Witold Wróblewski opowiedział o pracach związanych z tworzeniem budżetu Miasta na przyszły rok. - To najważniejsza uchwała w mieście, która określa nie tylko środki finansowe, ale też cele, które będą realizowane w Elblągu – opowiadał Prezydent Elbląga. - Rada przyjmując projekt uchwały budżetu upoważnia Prezydenta do wykonania budżetu na rok następny.
 
 
Tak, jak zapowiadałem następny rok będzie bardzo trudny dla naszego Miasta. Będziemy mieli 40 mln mniej niż mieliśmy (…) Mam nadzieję, że propozycje, które będą dyskutowane przez Młodzieżową Radę będą mogły być realizowane. (…) Tematów, które chciałoby się zrobić zawsze jest dużo, ale trzeba patrzeć na możliwości finansowe. Nie zawsze da się od razu wszystko zrealizować, ale można pewne działania zaplanować
 
– zaznaczył Witold Wróblewski.
 
Otwartość i gotowość współpracy z Młodzieżową Radą deklarował Antoni Czyżyk.
 
Wspólnymi siłami możemy doprowadzić do tego, aby w Elblągu żyło się lepiej, zwłaszcza ludziom młodym i seniorom, w otoczeniu czystego środowiska i bezpiecznych przestrzeni. Wy, jako reprezentanci swoich środowisk, postawiliście sobie ważny cel, jakim jest wzmacnianie współpracy między młodymi ludźmi a samorządem elbląskim. Poprzez dialog, inicjatywy obywatelskie, zwiększenie zdolności naszego samorządu do lepszej komunikacji między wszystkimi środowiskami zachęcamy do tego, abyście podejmowali swoją aktywność
 
– podkreślił Przewodniczący Rady Miasta.
 
W dzisiejszych obradach udział wzięło 42 z 56 radnych. Nowo powołanymi radnymi zostali: Radosław Adamowski (ZSG), Anna Gonsior (SP 25), Anita Maciąg (SP 23), Aleksandra Nocoń (ZSISiU), Katarzyna Skowrońska (SP 19), Martyna Słoma (ZSG), Łukasz Sosnowski (SP 15), Martyna Tomkiewicz (ZSM), Katarzyna Kurek (ZSG) i Andrzej Świgowski (ZSG).
 
Urząd Miasta oraz Młodzieżowa Rada Miasta ogłosili konkurs na logo MRM. - Na konkurs nadesłano aż 59 prac z czego po analizie formalnej, zgodnej z regulaminem, do konkursu dopuszczono 17 prac (…) Wszystkie prace były bardzo interesujące, ale w regulaminie jest zapis, że uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i podstawowych Gminy Miasta Elbląg. Wiele prac nadesłano do nas z Zespołu Szkół Zawodowych w Pasłęku. Bardzo serdecznie dziękujemy autorom. Te prace będzie można obejrzeć na wystawie zorganizowanej w Ratuszu Staromiejskim – mówiła Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji UM w Elblągu, członek komisji konkursowej.
 
Autorem nowego logo MRM w Elblągu została Kamila Sidorek z II Liceum Ogólnokształcącego. Otrzymała ona voucher do Empiku o wartości 300 zł. Wyróżnienia oraz vouchery o wartości 150 zł otrzymali Fabian Prończyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Przemysław Gawęda z Zespołu Szkół Technicznych.
 
Kolejna sesji MRM ma odbyć się w drugim półroczu roku szkolnego 2019/2020 (pierwsza sesja odbyła się w maju br.).
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Sesja Młodzieżowej Rady Miasta ( zdjęć 40 )
Dodano: 2019-11-05 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ wypaczanie od młodości
  Wtorek, 05.11

  Wybitni edukatorzy tych młodych entuzjastów mających nadzieję, że coś można. Obawiam się, że skończą tak jak zwykle od 30 lat , a co gorsza skończą młodzi jak obecna RM - maszyna do podnoszenia ramion ze spuszczoną głową. Ostatni sukces wyborczy edukatorów, słupowanie , wpłatomatowanie zachęcą młodych do naśladownictwa. Gdybyście dali tym młodym jakiś zakres uprawnień a nie tylko zrywanie się z lekcji, to mogli by się wdrażać do demokracji. Ale przecież w UM i RM demokracja jest odwrócona - władza wykonawcza kieruje władzą uchwałodawczą, a wśród władzy wykonawczej tylko jeden jest wszechwiedzący i wszechwładny, a urzędnicy to bezwolny dwór nie mający odwagi zawołać "on jest nagi". A ci młodzi nie mają swoich władz? Kozioł, czerepak, solejuk jak w RM rządzą młodymi. Szkoła "ich" demokracji.

 2. 2
  +9
  ~ SZOPKA NA KOSZT PODATNIKA
  Wtorek, 05.11

  Młodzież nie da rady. Ten komunistyczny beton jaki jest w UM na to nie pozwoli, by młodzi mieli głos. Z administratorem miasto-wsi na czele.

 3. 3
  +5
  ~ o chłopie z wiochy
  Wtorek, 05.11

  Dobrze, że ludzie kozła nie weszli do sejmu - nie mają pojęcia o polityce . Jakie logo widnieje na czerwonych okładkach i kto wręcza "to coś"? To jest RM mimo że młodzieżowa. Czy wojewoda, marszałek powołuje lub nagradza posłów sejmiku? Czy rząd wręcza nagrody posłom? Ta młodzieżówka ma swoje władze, dokumenty, logo. Od biedy mogły by być okładki RM. Ale kto ma to wiedzieć ? Czerepak, kozioł, solejuk? Chociaż pozory wobec tej wspaniałej, jeszcze, młodzieży byście zachowali. Czerepak wykupił all inclusive na posła, ale stwórca czuwa. Wstyd za tych starych harcowników. A może tak ma być i za 4 lata ci młodzi będą wiedzieć komu mają służyć. Idzie zima, więc słoma w butach usprawiedliwiona, jak miny czerepaka. Co robi bóg chcąc błazna ukarać?

 4. 4
  +6
  ~ anonim
  Wtorek, 05.11

  Brzydzę sie tą polityką i świniami przy korycie z Piotrowiczem Komuchem na czele i Żrącą sałatke Pawłowicz drącą ryja która każe zamykać opozycji ,,mordy zdradzieckie''...to jest upadek państwa i jego majestatu...TK to przechowalnia przydupasów Prezesa i łatwa kasa na 9 lat.Przykre.

 5. 5
  +6
  ~ Pajacyki
  Wtorek, 05.11

  Mogliby obniżyć cenę ciepla odwolac radę miejską i prezydenta. To byloby cos a to wyglada mi na zabawe klockami z prezydentem i radnym.

 6. 6
  +5
  ~ 1125.
  Wtorek, 05.11

  A gdzie Więcławska??? Chciałbym zaprośić do mej obory na gospodarską wizytę.

 7. 7
  +3
  ~ Kronikarz Truso
  Środa, 06.11

  nikt ich nie wybrał demokratycznie, namaszczeni przez rodziców elbląskiego układu zamkniętego

 8. 8
  +4
  ~ Tomasz 85
  Środa, 06.11

  Młodzieżowa Rada Miasta - po co ten twór?? Jakie ma możliwości, bo jeśli tylko po to by dawać pomysły, no to przepraszam bardzo każdy może takimi pomysłami "obdarować" radnych miejskich bez tworzenia zbędnych tworów. Ile ta MRM kosztuje, tzn. jej finansowanie, i czy to nie jest kolejny twór polityczny dla promocji pewnych osób, na zasadzie "będziecie w MRM, czyli będziecie mieć (niby) władzę, i jeszcze kasę z tego", nie jeden stary jak by tak usłyszał to by sikał po gaciach, a w śród znajomych miałby rzekome poważanie - a co dopier mówić o młodzieży. Jak dla mnie MRM uczy tą młodzież cwaniactwa. Ja bardzo, ubolewam nad naszymi rządzącymi, rządzą miastem nie znając go. Panie Antoni, to ile mamy linii tramwajowych w mieście?? Nadal Pan uważa, że 4?? Czy może już Pan się douczył?? Bo kasa z miasta pewnie w Pana kieszeni się zgadza.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.