Czwartek, 24.09.2020, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Wiadukt ma już nazwę. Pruszak: Niedobrze, że nie potrafimy, mówię też o sobie, normalnie funkcjonować w roku wyborczym

21.12.2018, 07:00:37 Rozmiar tekstu: A A A
Wiadukt ma już nazwę. Pruszak: Niedobrze, że nie potrafimy, mówię też o sobie, normalnie funkcjonować w roku wyborczym
Po raz kolejny w porządku obrad pojawił się projekt uchwały dotyczący nadania nazwy „Wiadukt 100-lecia Odzyskania Niepodległości” wiaduktowi przebiegającemu nad torami kolejowymi linii Gdańsk-Olsztyn wzdłuż ulicy Lotniczej. W końcu radnym udało się dojść do porozumienia.
 
Już podczas marcowej sesji radni mieli zadecydować, czy wiadukt, który jeszcze był w trakcie budowy, zyska nazwę „Wiadukt 100-lecia Niepodległości”. Propozycja Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego nie zyskała aprobaty.
 
Wówczas większość w Radzie mieli radni Prawa i Sprawiedliwości. Byli oni przeciwni, aby nazwę nadawać nieukończonemu obiektowi.
 
Teraz nie tylko wiadukt jest czynny, ale i RM siły polityczne rozłożyły się na korzyść Prezydenta Elbląga. Z Komitetu Wyborczego Wyborów Witold Wróblewski nie ma już jednego, a sześciu radnych. Klub Radnych KWW Witolda Wróblewskiego zasilił także jeden radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
 
Ponadto radni Platformy Obywatelskiej, którzy jak radni Prawa i Sprawiedliwości mają po 9 mandatów, zapowiedzieli wsparcie dla Prezydenta.
 
- Z inicjatywą nadania nazwy wiaduktowi położonemu w Elblągu, przebiegającemu nad torami kolejowymi linii Gdańsk-Olsztyn w ciągu ulicy Lotniczej, wystąpił Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski. Zgodnie z Uchwałą z dnia 25 maja 2017 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował o ustanowieniu roku 2018 Rokiem Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. (…) Z końcem września bieżącego roku została zakończona inwestycja polegająca na budowie wiaduktu i dróg dojazdowych (…) 05.10.2018r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Elbląga udzielił pozwolenia na jej użytkowanie. Niewątpliwie to zadanie inwestycyjne wpisuje się w Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Komisja ds. nadawania nazw w Elblągu pozytywnie zaopiniowała wniosek w sprawie nadania nazwy. W świetle powyższego podjęcie uchwały uznaje się za uzasadnione -mówił Antoni Czyżyk, Przewodniczący RM.
 
Opinia Komisji Bezpieczeństwa i Spraw Samorządowych była jednomyślna – pozytywna. Przed głosowaniem głos zabrał Marek Pruszak, przewodniczący Klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości.
 
 
W poprzedniej kadencji nie udało się tego dokonać, teraz się panu uda, no i dobrze. Takie są prawa demokracji. Wtedy nie puściliśmy tego z tego względu, żeby nie wprowadzać tej wielkiej rocznicy  100-lecia odzyskania Niepodległości, w kampanię wyborczą. Kampania się skończyła i pracujemy normalnie. Uważam, że można to poprzeć, ja też to poprę – mówił Marek Pruszak.
 
 
Dziękuję za takie stanowisko, ale chce powiedzieć, że już w kwietniu pierwszy raz wiosłem o nadanie wiaduktowi tej nazwy. Zdążylibyśmy to podjąć zanim jeszcze kampania by się zaczęła, ale dziękuję, że w tej chwili jest poparcie
 
– podkreślił Witold Wróblewski.
 
Radny PiS zwrócił się z prośbą do prezydenta.
 
Czy uda się zrealizować pewne pomysły, które były przedstawione i zaakceptowane przez tzn. Komitet Organizacyjny obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Ten rok wyborczy nie sprzyjał pracy, przeszkadzał nam w pełnych sprawach. Niedobrze się dzieje, że nie potrafimy, mówię też o sobie, jakoś normalnie funkcjonować w roku wyborczym (…) Czy w przyszłym roku znajdą się środki, aby upamiętnić ważne wydarzenia historyczne w pięknych miejscach naszego miasta
 
– stwierdził Marek Pruszak.
 
- Jeżeli nie zrobiliśmy wszystkich propozycji, pochylimy się nad nimi – dodał Witold Wróblewski.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  ~ tylkowpis
  Piątek, 21.12

  A nazwa wiaduktu nie może nawiązywać do miesięcznic albo apeli smoleńskich?

 2. 2
  +21
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 21.12

  A Pruszakowi co się stało .Czas na refleksje przyszedł ,czy może myslimy o swoim bezpieczeństwie .Niedobrze się robi jak na wsa się patrzy

 3. 3
  +9
  ~ Prorok Igor
  Piątek, 21.12

  No cóż słowa Pruszaka dają nadzieję na lepsze i normalne jutro ......Zobaczymy czy PIS i jego członkowie znają i przestrzegają wartości chrześcijańskie ?

 4. 4
  +23
  ~ mdhgk
  Piątek, 21.12

  Pisiory zauważyli że nie mają większości w radzie i nazwa wiaduktu na Lecha Kaczyńskiego nie przejdzie to i zagłosowali tak jak trzeba

 5. 5
  +5
  ~ Jac
  Piątek, 21.12

  Jak już to Lini Malbork - Braniewo

 6. 6
  +19
  ~ Patopisem
  Piątek, 21.12

  Oj łezka pisiora płynie że nazwy nie będzie (Napoleona Kaczyńskiego) bardzo dobrze przez z patopisem

 7. 7
  +17
  ~ Miasto
  Piątek, 21.12

  To teraz wszystkie nie nazwane ronda powinny otrzymać nazwy miast partnerskich aby zachować fajną tradycja zniszczoną przez pisiorów w ostatniej kadencji.

 8. 8
  +20
  ~ Adam
  Piątek, 21.12

  Pokora godna pochwały. Tak w przyszłym roku trzeba "uzdrowić" cały kraj.

 9. 9
  +8
  ~ Elbląg 2018
  Piątek, 21.12

  Idą święta......

 10. 10
  0
  ~ EuPi
  Piątek, 21.12

  a juz się cieszyłem, ze będzie imieniem prezesa, prezesów, słoneczka narodu Jarosława!Ufffffff, jak gorąco!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.