Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Bartlomiej, Jerzy, Bartosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nowy radny PiS, Piotr Opaczewski oczerniał wiadukt na antenie TVP. Sprawa trafi do sądu

31.10.2018, 18:10:48 Rozmiar tekstu: A A A
Nowy radny PiS, Piotr Opaczewski oczerniał wiadukt na antenie TVP. Sprawa trafi do sądu
Fot. Archiwum redakcji
25 października, na antenie Telewizji Polskiej został opublikowany materiał o elbląskim wiadukcie. Wystąpił w nim (wybrany zaledwie kilkanaście dni temu) radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Opaczewski stwierdzając, że inwestycja ta nie jest bezpieczna. Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski, złożył w piątek pozew do sądu domagając się publikacji oświadczenia i przekazania 20 tys. zł na elbląskie schronisko dla zwierząt.
 
Piotr Opaczewski nie tylko krytycznie odnosił się do wykonania wiaduktu, ale stwierdził, że „istnieje ryzyko katastrofy budowlanej”. - Robota została wykonana niezgodnie z projektem budowlanym, użyto materiałów niezgodnych z projektem. Jeżeli jest zagrożenie i ryzyko katastrofy budowlanej, ten ruch powinien zostać wstrzymany i powinna powstać bardzo szybko komisja, która te wątpliwości rozwieje – mówił Piotr Opaczewski w programie „Alarm” wyemitowanym na antenie TVP 1.
 
Następnego dnia Witold Wróblewski wraz z wiceprezydentem Januszem Nowakiem zwołali konferencje prasową.
 
Dochodzę do wniosku, że kampania wyborcza przekroczyła granice absurdu i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Jak można dla partyjnego interesu żerować na bezpieczeństwie elblążan? Gdzie szacunek do miasta i jego mieszkańców? Ważna jest wygrana za wszelka cenę wg zasady po trupach do celu? Dla mnie i myślę, że dla elblążan też, jest to wyjątkowo obrzydliwa droga do wygranej
 
– powiedział Witold Wróblewski podczas konferencji prasowej zwołanej na dzień po wyemitowaniu materiału na TVP.
 
Witold Wróblewski nie miał wątpliwości, że to element brudnej kampanii. Wszak w drugiej turze wyborów prezydenckich (4 listopada) spotka się on z kandydatem Prawa i Sprawiedliwości Jerzym Wilkiem.
 
- Ja wiem, że ten wiadukt kłuje Jerzego Wilka w oczy, bo to ja dotrzymałem obietnicy. Czy zdaje sobie sprawę , że takim podejściem do miasta szkodzi mu, a nie pomaga? Uderzył nie we mnie, uderzył w Elbląg i jego mieszkańców. W naszą  dobrą opinię. Zastanawiam się, co jeszcze wymyśli Jerzy Wilk w tej kampanii? Jakim błotem mnie obrzuci? Brak słów. To już jest polityczne szambo – podkreślił Witold Wróblewski.
 
Materiał TVP 1 ostro skrytykował także Janusz Nowak. - Mamy do czynienia nie tylko z upadkiem dobrych obyczajów, ale ze stekiem kłamstw, które padły niestety z anteny telewizji publicznej. To niedopuszczalne oczernianie środowiska inżynierów mówiąc, że wiadukt został zrealizowany niezgodnie z projektem, z zastosowaniem materiałów niezgodnych z projektem, że dokonano odbioru na podstawie szczątkowej dokumentacji, która była dostarczana w trakcie realizacji - to są zwykłe kłamstwa i pomówienia. Z tym nie możemy się pogodzić – zaznaczył wiceprezydent.
 
Witold Wróblewski podpisał dziś pozew wobec Piotra Opaczewskiego, który w piątek (2 listopada) zostanie złożony w Sądzie Okręgowym.
 
 
 
Chcemy, aby sąd nakazał opublikowanie w mediach oświadczenia, w którym Piotr Opaczewski przyznaje, że jego wypowiedź w programie jest nieprawdziwa. Oświadczenie to ma być widoczne na głównych stronach przez siedem dni. Dodatkowo takie oświadczenie ma być wyemitowane przed głównym wydaniem Wiadomości w TVP 1 po emisji bloku reklamowego. Dodatkowo Piotr Opaczewski ma zapłacić 20 tys. zł na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu
 
– mówiła w rozmowie z nami Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga.
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 14

%92.9 %7.1


Komentarze do artykułu (51)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +55
  ~ Ferd
  Środa, 31.10

  I gitara

 2. 2
  +68
  ~ er ce
  Środa, 31.10

  Przecież te oszołomy z PISu w oczernianiu myślących inaczej nie mają sobie równych. Ja was pazdrawlaju tow. PISuary.

 3. 3
  +74
  ~ zx
  Środa, 31.10

  Aby coś pisać, trzeba mieć argumenty NIE PODWAŻALNE. Jak ich brak, - do sądu.

 4. 4
  +53
  ~ uhuh
  Środa, 31.10

  hahahh no to rok dietki radnego w plecy :) a dodatkowo jeszcze straci mandat za prawomocny wyrok? to bedzie najkrotsza i najbardziej frajerska kariera polityczna w Polsce. Przy okazji apel do Wroblewskiego: nie idz chlopie na zadna ugode sądową z Opaczewskim. Niech dostanie prawomocny wyrok i straci mandat. To niewazne ze wejdzie tam kolejny pisowiec z listy za niego. Wazne, ze bedzie mial nauczke zeby nie klamac.

 5. 5
  +67
  ~ mieszkaniec-mieszaniec;)
  Środa, 31.10

  Brawo Wróbel! Chociaż obawiam się że po pozytywnym dla miasta rozstrzygnięciu wyroku, TVPropaganda wrzuci pasek: "Skorumpowany Sąd miesza się w wybory w mieście" albo podobne ***0. Jak cała ta telewizYja.

 6. 6
  +48
  ~ mieszkaniec-mieszaniec;)
  Środa, 31.10

  TL;DR Kandydat J. Wilk poparł ustawę mającą wpływ na koszt paliw. Drogie paliwa? To m. in. z powodu opłaty emisyjnej, zawartej w Ustawie o biokomponentach i biopaliwach ciekłych. Jak głosował Pan Wilk? Macie w linku. Przesyłajcie dalej, powiedzcie znajomym i rodzinie, zamieszczajcie na forach, w komentarzach, na wallu... niech Elblążanie dowiedzą się, KTO dybie na nasze cholernie ciężko zapracowane oszczędności. Właśnie przez takich jak pan Wilk jesteśmy mieszkańcami Polski z jednym z najniższych dochodów w kraju. Nie Panie Wilk. Nie będzie ktoś taki jak Pan zaglądał do mojego portfela... w każdym razie NIE JAKO PREZYDENT TEGO MIASTA. http://www.sejm.gov.pl/sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=klubglos&IdGlosowania=49227&KodKlubu=PiS

 7. 7
  +26
  ~ Prorok Igor
  Środa, 31.10

  BRAWO! Tak powinno być! Gdyby Platforma Obywatelska tak odważnie reagowała przed referendum 2013 na kłamstwa Wilka i PIS to Nowaczyk i rada nie byliby odwołani! Ale oni woleli słuchac rad doktora nauk z Olsztyna wielkiegoi nadwornego naukowca, którego Wcisła wciąż do Elbląga jako autorytet zaprasza?! Kiedy ludzie z nabiałem przejrzą na oczy i odwołóaja skompromitowany zarząd przed parlamentarnymi wyborami?!

 8. 8
  +63
  ~ xyz
  Środa, 31.10

  Jeżeli nakłamał, bo jest oszołomem, powinien zrzec się madatu radnego. Krótko i na temat.

 9. 9
  +47
  ~ Adam
  Środa, 31.10

  Nareszcie. Może wreszcie przyjdzie opanowanie w tym łajdactwie.

 10. 10
  +49
  ~ zgrywus
  Środa, 31.10

  Ciekawy początej kariery;) Jak nic będzie startował w wyborach do Parlamentu z listy PiS w 2019 roku;)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.