Czwartek, 15.11.2018, Imieniny: Amelia, Albert, Leopold
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

Piotr Opaczewski: Telewizja mocno skróciła moją wypowiedź. Ja niczego nie zarzucam Prezydentowi

07.11.2018, 07:00:22 Rozmiar tekstu: A A A
Piotr Opaczewski: Telewizja mocno skróciła moją wypowiedź. Ja niczego nie zarzucam Prezydentowi
Świeżo upieczony radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Opaczewski jest kojarzony obecnie jako ten, który oczerniał wiadukt w trakcie trwania drugiej tury wyborów prezydenckich, aby w tym pomóc kandydatowi PiS Jerzemu Wilkowi w walce o fotel włodarza naszego miasta. Ile w tym prawdy? Czy taki był Jego zamiar?
 
21 października odbyły się wybory. Z czterech kandydatów na urząd Prezydenta Elbląga do drugiej tury przeszedł ówczesny włodarz miasta Witold Wróblewski i poseł PiS Jerzy Wilk. Druga tura wyborów zaplanowana była na 4 listopada.
 
Kilka dni po pierwszej turze wyborów (25 października) na antenie Telewizji Polskiej został opublikowany materiał o elbląskim wiadukcie. Wystąpił w nim Piotr Opaczewski stwierdzając, że inwestycja ta nie jest bezpieczna.
 
- Robota została wykonana niezgodnie z projektem budowlanym, użyto materiałów niezgodnych z projektem. Jeżeli jest zagrożenie i ryzyko katastrofy budowlanej, ten ruch powinien zostać wstrzymany i powinna powstać bardzo szybko komisja, która te wątpliwości rozwieje – mówił Piotr Opaczewski w programie „Alarm” wyemitowanym na antenie TVP 1.
 
Prezydent Elbląga, Witold Wróblewski złożył pozew do sądu domagając się publikacji oświadczenia i przekazania przez radnego 20 tys. zł na elbląskie schronisko dla zwierząt. - Od jednego z dziennikarzy dowiedziałem się, że Prezydent chce mnie pozwać. Nie dostałem jeszcze żadnego pozwu, więc trudno mi się na ten temat wypowiedzieć. Gdy go otrzymam na pewno to zrobię – mówił wczoraj w rozmowie z nami Piotr Opaczewski.
 
Czy rzeczywiście Piotr Opaczewski chciał wydać osąd w sprawie wiaduktu? Dlaczego radny w swoich wypowiedziach nie zaznaczał, że „przypuszcza”, „obawia się” lub „według niego istnieje jakaś możliwość”?
 
Mówiłem, tylko Telewizja mocno skróciła moją wypowiedź. Skomentowałem to, co znalazło się w piśmie od mieszkańców, które zostało opublikowane w ogólnopolskiej gazecie. Miałem odnieść się do zarzutów z pisma, a Telewizja to tak skróciła, że oddźwięk był taki, że to ja coś zarzucam. Ja niczego nie zarzucam Prezydentowi. Chciałem tylko, żeby te uwagi mieszkańców zostały wyjaśnione
 
– zaznaczył radny PiS.
 
Radny PiS mówił, że podczas nagrania w rękach trzymał pismo od mieszkańców, którym się posiłkował. - Tego nie widać, bo było zbliżenie na moja twarz. To pismo trafiło do inspektorów nadzoru w Elblągu i Olsztynie. To, co ja mówiłem w materiale TVP to były punkty z tego pisma, wątpliwości, które zostały wysłane do inspektorów. Dziennikarz poprosił mnie o to, żebym skomentował mu to pismo. To nie były zarzuty, które ja miałem do miasta, bo nie wiem czy one się potwierdzą czy nie. Chciałem, żeby udzielono na nie odpowiedzi. To wszystko – podkreślił Piotr Opaczewski.
 
Gdyby materiał nie został wyemitowany podczas trwania kampanii wyborczej na pewno wydźwięk stawianych przez radnego pytań byłby inny. Jednak forma ich przedstawienia odbiła się szerokim echem. - Odpowiedź była taka, że jest to atak polityczny i że jest to bzdura. Być może jest to bzdura. Tego nie wiem. Chciałem tylko merytorycznej odpowiedzi – dodał Piotr Opaczewski.
 
Czy radny PiS czuje się zmanipulowany? - Powiem tak - moja wypowiedź została bardzo mocno skrócona i to, co zostało puszczone inaczej wyglądało – stwierdził. - Będę to wyjaśniał z Telewizją Polską. „Surówka”, czyli cały nagrany materiał udowodni, jak było i że ja odnosiłem się do pisma. Każdy dziennikarz ma prawo do pewnej korekty, ale nie do zmiany intencji wypowiedzi. Nie było moją intencją zarzucanie czegokolwiek komukolwiek. Zostałem wybrany radnym i mam pewne wątpliwości co do tego wiaduktu i chciałbym, aby te wątpliwości zostały wyjaśnione.
 
Piotr Opaczewski zapewnił, że zaistniała sytuacja nie zrazi go do dalszego pytania o elbląskie inwestycje.
 
Jako radny mam prawo pytać i na pewno będę to robić. Chciałbym się skupić na pracy merytorycznej. Wybory się skończyły, kurz powoli opada, trzeba usiąść do pracy. Kadencja rozpoczęła się dla mnie z przytupem, ale zapewniam, że mam kilka pomysłów i zamierzam ciężko pracować przez całe pięć lat
 
– dodał.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (69)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +58
  ~ Mieszkaniec
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  I co? Trzęsiemy d_pą.

 2. 2
  +75
  ~ wyborca
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Posiłkując się pismem mieszkańców, wiedząc , że jest to okres wyborczy, nie wiedząc czy to jest prawda, a jednak wystąpił pan na wizji całej Polski. Dla mnie jest to prosty wniosek to było chyba zamierzone, żeby w tym czasie przedstawić to w taki sposób.Dlaczego pan dopuścił, że ten materiał został wyemitowany w czasie kampanii wyborczej , teraz po wyborach jest czas, żeby wyjaśnić mieszkańcom, tu w Elblągu i żeby nikt nic nie ucinał. Most stoi, mieszkańcy korzystają i nic złego się nie dzieje. Teraz to ma pan tupet w ten sposób to tłumaczyć. Był pan na wizji to miał pan szansę na przedstawienie swojego wniosku " dlaczego samorząd przekazał w dożywotnie użytkowanie ziemi dla EUH, dlaczego pan tego tematu nie poruszył?

 3. 3
  +77
  ~ Adam Suzinowicz
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Zdziwiony ze TVP manipuluje wypowiedziamy witamy w TVpis

 4. 4
  +34
  ~ -
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  W tym czasie nie byłeś jeszcze radnym . Nadal nie jesteś . Nie było zaprzysiężenia a do 16 października trwa kadencja starej rady.

 5. 5
  +64
  ~ cz
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Żenada. Szanowny Pan swoim wizerunkiem i nazwiskiem firmował przedstawiony w TV-pis materiał i teraz w te wykręty elblążanie nie wierzą.

 6. 6
  +66
  ~ gumiś
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Są zatem wątpliwości czy nowy pan radny podoła intelektualnie swojej nowej funkcji. Ja nie twierdzę ja powątpiewam i rozwiewam! Bidula, czego was na tej politologii uczyli?

 7. 7
  +50
  ~ Prorok Igor
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  No cóż znany jest z tego, że zabiera głos w sprawach o których nie ma pojęcia nie pierwszy raz, koniunkturalizm to jego biblia. Zmiękła faja?! Człowieku jesteś niewiarygodny w żadnej kwestii! Jeśli zdecydowałeś się udzielić pisowskiej tv wywiad dałeś im wolna rękę. Teraz możesz mieć żal do siebie i potem ewentualnie tv założyć sprawę lub tez ewentualnie teraz proś o sprostowanie! Inna sprawa tak jak pisałem wcześniej kim są wyborcy PIS jeśli głosują tylko na "1" a nie osobę której wcale nie znają? BRAWO wyborcy PIS z okręgu nr 3 równie dobrze PIS wystawiłby owce w okularach a tez dostałaby mandat z tego wynika jak to określił mój starszy kolega ? ! Ciekaw jestem opinii Redzimskiego, Fedorczuka, Banasiewicz lub Majewskiego?!

 8. 8
  --55
  ~ Stefan Rembelski
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Złożenie pozwu nie oznacza wygranej - ktoś ewidentnie źle doradza prezydentowi Wróblewskiemu - cóż poszły konie po betonie i będzie się działo. Jeżeli pan Opaczewski dobrze się przygotuje procesowo to jako strona ma ogromne możliwości dowodzenia swoich racji i racji mieszkańców autorów pisma do nadzoru budowlanego. Wpuszczono prezydenta ślepą uliczkę z której nie ma wyjścia a wycofanie się z pozwu oznacza uznanie racji pozwanego, które tak czy inaczej mogą się potwierdzić procesowo.

 9. 9
  +53
  ~ ciekawy
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Panie Rembelski kampania wyborcza się zakończyła! Zauważył to Pan czy dopiero się Pan "rozgrzewa" ?

 10. 10
  +43
  ~ prawda
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  On nie jest wiarygodny .

 11. 11
  --40
  ~ Kazimierz
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Przez tych jego doradców z umyslem z lat ubieglego wieku zaliczyl niejedną wtope, a co do pozwu to prawda, wyjdą teraz na jaw wszystkie usterki i po co ta szopka powyborcza?

 12. 12
  +58
  ~ tvpis
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Czyli radny pis stwierdził że telewizja publiczna kłamie ????

 13. 13
  +51
  ~ Elbląg 2018
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Panie Piotrze wg. Pana dobrze Pan zrobił........? Widzę osobę mało dojrzałą emocjonalnie, najpierw mówi teraz wycofuje się.....

 14. 14
  +43
  ~ Mostowy
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Pismo mieszkańców, ale jakich. Jest tajemnicą poliszynela, że te zastrzeżenia przedstawiają lokatorzy zamieszkujący budynki w pobliżu wiaduktu. Od początku wyrażali sprzeciw wobec tej inwestycji, gdyż uważają, że pogorszą się ich warunki lokalowe. Twierdzili w trakcie budowy, że uszkodzeniu ulegają ich budynki. Kontrolę nie potwierdziły tych procesów i jak dotąd domy te nie uległy zawaleniu. Faktycznie chodziło im o wywalczenie szeregu nadmiernych korzyści mających zrekompensować im nowe utrudnienie. Nie zadowoliły ich zapewnione im warunki w części poprawiające te problemy mieszkalne. Cała afera z wiaduktem to zwykła propaganda wyborcza ugrupowań zwalczających przeciwników politycznych.

 15. 15
  --50
  ~ co i kto
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Pan prezydent zamiast skupić się na wyjaśnieniu czy donos ma jakiekolwiek podstawy skupił się na pozywaniu człowieka którego wypowiedź prawdopodobnie media zmanipulowały, Oczywiście zrobił to za nasze pieniądze i dla swojego interesu. Jeżeli wpływa donos to się go weryfikuje bo ludzie wiedzą zwykle więcej niż to się władzuchnie wydaje, Jeżeli kandydat donos dostaje ma prawo i obowiązek donos upublicznić i jako że nie był on anonimowy. Po wyjaśnieniu sprawy można składać pozwy jeżeli jest widoczna jawna zła wola strony i to raczej jest domena wykonawcy którego wizerunek i reputacja mogła ucierpieć.

 16. 16
  +56
  ~ Mama Karoliny
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to jak trzy osoby czyli Wilk, wybitny inspektor nadzoru Guzowski oraz specjalista od budownictwa Opaczewski milczeli przez cały okres budowy wiaduktu a tydzień przed otwarciem akcja najpierw w Gazecie Polskiej potem TV?! No najsmutniejsze jest to, że powołują się na jakiś mieszkańców warto byłoby podać ilu mieszkańców i z którego bloku?! Może to są dwie zgorzkniałe aktywistki pisu?! Nikt nie pomyślał, że wiadukt to dobro ogółu?! Czy ty tobie Opaczewski nic nie daje do myślenia, że suweren w ilości 27 000 głosów akceptuje i popiera działania prezydenta?! Przypomnę, że cała lista poparcia dla PIS i PO+N dostała mniej!!!!!!!!

 17. 17
  +39
  ~ Minus
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Panie Rembelski, panie Rembelski miał pan swoje 5 minut i co?. Co to znaczy pan Opaczewski dobrze się przygotuje, tu niema już co się przygotowywać, odbiór poszedł z TV.Nie może być tak dostałem kartkę to odczytałem , liczą się konsekwencje. Wierzę jeszcze w te inne Sądy i to, że wygra pan Wróblewski. Pan Opaczewski wiedział w jakim okresie daje wystąpienie i to, że cała Polska powzięła tę wiadomość. Teraz jest czas na wyjaśnienia dla mieszkańców w spokoju, a nie roztrzęsanie dla 36 milionów ludzi.Mieszkańcy wielu miast w Polsce mają problemy , bo tak uważają, ale tak się nie wsławiają. A co będzie jak pan Opaczewski przegra? wg mnie powinien, wystarczy oglądnąć w TV Jego wystąpienie.

 18. 18
  +50
  ~ azaaa
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  ot i następny radny nieporadny, tylko złote myśli i nic więcej!!!

 19. 19
  +42
  ~ Fan Gargamela
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Tylko jedno pytanie Opaczewski mianowicie jeśli TV pokazała twoja wypowiedź nie w takim kontekście jak ja przedstawiłeś to czy przyzwoitość prawo i sprawiedliwość nie podpowiadała tobie, że należy sprostować materiał przed II tura? Obawiam się otwoja obiektywność jako radny i smuci mnie to. No cóż mam nadzieje, że jako radny zadbasz o interes samorządu i dokończysz dociekanie w sprawie przekazania działki dla szkoły gdzie rektorem był były radny PIS za kadencji Wilka?!

 20. 20
  +44
  ~ twój podpis
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  A ustalenie tej wersji zajęło panu radnemu kilka dni??? Słabo, bardzo słabo...

 21. 21
  +39
  ~ Adam
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Znalezli w PiS-ie modego, naiwnego i to jego wystawili na pośmiewisko i odpowiedzialność karną.

 22. 22
  +20
  ~ Guziec
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Pan Piotr Opaczewski ma przenikliwe spojrzenie. Pewnie jest bardzo surowy.

 23. 23
  +35
  ~ qaz
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Panie Radny po wyborach to opowiadanie bajek. Czemu po publikacji w TVP nie przedstawiłeś swoich sprostowań, pewnie pierwszy kowboj zakazał a teraz d.... się pali to jaki ja biedny. Dobry start nie ma co tylko gratulować humoru i myślenia, że mieszkańcy to idioci i łykną wszystko. Był czas na sprostowanie a teraz to idź pan w ....

 24. 24
  +15
  ~ Pierd... nie robie
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Radny ma prawo mieć wątpliwości. Po to jest radnym, by radzić i szukać dziury w całym. Radni są nikomu nie potrzebni. Banda darmozjadów. Radnych w Los Angeles jest 25, a w Elblągu? Kabaret, wystarczyłoby 5 radnych ewentualnie 7 i tyle. Problem polega na tym że banda nierobów tworzy stanowiska pracy dla następnych nierobów i tak się kręci.

 25. 25
  --12
  ~ idzie ku lepszemu
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  klika wicia w natarciu. Znowu dostał odpust zupełny. Niedługo wam narobi na głowę będziecie wtedy chyba naprawdę szczęśliwi i usatysfakcjonowani. naprawdę to my nawet nie wiemy czy ten donos ma podstawy bo NIKT TEGO NIE SPRAWDZAŁ BO NIKOGO TO NIE INTERESUJE Miłość jest ślepa

 26. 26
  +20
  ~ Wyborca
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Coś tu mocno pachnie kupą. Psy w schronisku już merdają ogonkami do pana radnego. Prawdziwy przyjaciel zwierząt.brawo.

 27. 27
  0
  ~ Bystry
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Fan gargamela to kat na idiotów .

 28. 28
  --30
  Robert Koliński
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  @Mama Karoliny - Gwoli ścisłości, to należy zauważyć, że 27 tys. głosów to wcale nie oznacza jeszcze bezwarunkowego poparcia dla prez. Wróblewskiego, bo a) przede wszystkim to był głos sprzeciwu wobec PiS oraz b) jest to wciąż zdecydowana mniejszość mieszkańców, którzy w przytłaczającej większości postanowili zostać w obu turach (52,58% i 58,18%) w domu. W Elblągu do głosowania uprawnionych było 94 076 osób.

 29. 29
  +7
  ~ Do :Bystry
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Bystry pudło!

 30. 30
  +25
  ~ Najnowocześniejszy
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  W ten sposób robi się karierę polityczną w PiS;) Teraz bez względu na wynik procesu, już panu Opaczewskiemu można gratulować wyboru na Posła z ramienia PiS w wyborach 2019 roku!;) Tak się robi karierę w PiS oni "zasług" nie zapominają!;)

 31. 31
  +27
  ~ Robak
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Kolinski swego czasu też miał obiekcje do wiaduktu. Razem i PiS to taka populistyczne propaganda.

 32. 32
  +14
  ~ zobaczymy
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Ciekawe czy tutaj pis będzie twierdził , że karany radny nie może pełnić funkcji? W RM i UM panuje dziwna cisza. Oby nie przed tsunami. Co robią dyr. szkół i radna z odzysku J-196?

 33. 33
  +20
  ~ zagubiony w 100 niepodległości
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Oczywiście nikt nie zapomina że PIS zrobił szefem ogólnopolskich mediów człowieka który ma na koncie wypowiedź "ciemny lud to kupi" Nie wiem czym kieruje się Jarosław Kaczyński dobierając swoje kadry ale z pewnością nie rozumem i dobrym obyczajem. Drugim cudem natury jest Antoni katastrofa a trzecim ambasador w San Eskobar. Już nawet Albin Siwak z KC nie był tak odrażający jak te postaci Co tu daleko szukać elblążanie wybrali posła Krasulskiego który ma podobno na koncie defraudacje spirytusu z jednostki w której służył i na pewno wyrok za jazdę samochodem po spożyciu. PIS dodatkowo sprezentował Polakom 1,5 mln Ukraińskich imigrantów na 100 lecie niepodległości

 34. 34
  +30
  ~ Gosc
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Płacze jak małe dziecko.byłes odwazny w tv to badz odwazny przed sądem i tyle

 35. 35
  +9
  ~ zawsze znajdzie się rada
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Klima nie udało mu się zastraszyć to go upier..... razem z towarzyszem Nowakiem

 36. 36
  --27
  Robert Koliński
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  @Robak - Koliński do dziś ma obiekcje w związku z wiaduktem, który okazał się inwestycją przepłaconą, w takim kształcie zwyczajnie bezzasadną i niepraktyczną, a wzniesioną z powodów przede wszystkim wyborczych i "pomnikowych", dopiero daleko potem użytkowych, ale jako że ma rozum i potrafi analizować fakty, to w głupawe przepychanki partyjno-wyborcze się raczej nie miesza, Robaczku. Jeśli zaś chodzi o propagandę, to wystarczy poczytać - choćby tu - zajadłe komentarze wyznawców Skrzydlatego Boga z Ratusza, żeby wyrobić sobie o prawdziwych elbląskich propagandystach zdanie;

 37. 37
  +26
  ~ Normalny
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Do Pana Roberta. Szanowny Panie, a czy ma Pan jakieś dowody na słowa o przeplaceniu za inwestycję? To są podobne nonsensy do tego co wygadywał Pan radny. Szanowny Panie wiadukt został wybudowany w ostatnim tak sprzyjającym okresie cenowym. Mniej więcej od roku ceny w budownictwie poszły znacznie do góry, w dzisiejszych warunkach wiadukt kosztował by dwa razy tyle. Dobrze się stało, że powstał. Następne- na jakiej podstawie twierdzi Pan że budowla jest bezzasadne i niepraktyczna. W ogóle co to za sformułowania. Śmiech na sali. Otóż budowla jest jak najbardziej zasadna - zapyta Pan mieszkańców Zatorza. Rzuca Pan coś w przestrzeń publiczną i nie podaje żadnych argumentów.

 38. 38
  +25
  ~ jan-49
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Szczeka opadla po klesce wyborczej?guru wilk wyjechal i ma cie chloptasiu w d...........a ty sie rakiem wycofujesz moze jeszcze zlozysz oswiadczenie ze wilk ci kazal bo parcie do zlobu bylo tak duze ze za fuche w ratuszu bys zrobil wszystko aby sie tylko przypodobac szefowi z tego widac ze z ciebie bedzie taki radny jak z koziej d........traba i ktos majacy troche wiecej rozumu od ciebie bedzie toba sterowal jak choragiewka bo myslenie masz wylaczone

 39. 39
  --20
  Robert Koliński
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  @Normalny - Że wiadukt został wybudowany w "sprzyjającym okresie cenowym" to pełna zgoda. Pytanie tylko czy akurat wiadukt ziemny, zajmujący kupę niepotrzebnego terenu, ingerujący w przestrzeń miejską i mimo wszystko horrendalnie drogi był w tym miejscu potrzebny; czy nie lepiej było postawić wiadukt na filarach, sporo tańszy, lub wybudować zamiast niego tunel, również dużo niższym kosztem. Ale skoro już powstał i teraz postoi tu latami, to właśnie dlatego niespecjalnie zabieram głos w jego sprawie, bo o faktach, zwłaszcza dokonanych, dżentelmeni nie dyskutują.

 40. 40
  +25
  ~ budowniczy
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  ciekawe co by powiedzial ten madrala jakby wiadukt nazwali im.L.Kaczynskiego wtedy chyba bylby to najlepszy wiadukt na calym swiecie a ten madrala by wychwalal budowe tego wiaduktu we wszystkich telewizjach bo nazwa by zoobowiazywala i do tego wazelinka i wtedy napewno by zostal od razu europoslem

 41. 41
  +14
  ~ wyborc
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Nie ukrywam, wypowiedź ta zaważyła zaważyła na moją decyzje w wyborach na prezydenta. Takich jak ja było wielu.

 42. 42
  +10
  ~ wyborca
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  I jak to wygląda??? Żenująco jest to bardzo,bardzo,bardzo słabe i niech sad to rozstrzygnie czy to z prezydentem czy to z TVP czy z samym radnym...to jest jakieś bagno a mieszkańcy maja prawo do prawdy jaki jest stan faktyczny tych wszystkich zawirowań wokół wiaduktu.

 43. 43
  +7
  ~ dobra perspektywa cenowa
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  We Wolsce jak jest szansa wywalenia unijnych pieniędzy w błoto to się płaci i nie patrzy na ceny. wiadomo są to pieniądze "niczyje" władzę obowiązuje mentalność jak w "komunie". Trzeba wydać i tylko tak naprawdę to się liczy, stąd w każdym kolejnym okresie rozliczeniowym dramatyczny wzrost cen robót budowlanych. Kretynizm w naszej ojczyźnie ma się doskonale okrzepł i się zakonserwował

 44. 44
  +9
  ~ Normalny
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Cały czas wraca temat tunelu. Wybudowanie tunelu drogowego spowodowałoby odcięcie Giełdy elbląskiej, pętli autobusowej, ulicy Fredry. Dodatkowo warunki gruntowo wodne podnioslyby znacznie koszty budowy. Tunel drogowy kosztował by trzy razy tyle. Jeżeli chodzi o konstrukcję na słupach to koszty też są większe, chociaż może w tych warunkach byłyby porównywalne. Dodatkowo konstrukcja na słupach powodowalaby późniejsze większe koszty eksploatacyjno remontowe.

 45. 45
  --6
  Robert Koliński
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  @dobra perspektywa cenowa - Otóż to, mówiłem o tej patologii związanej z wyrzucaniem publicznych środków w lanie betonu gdzie popadnie nawet kilkakrotnie w kampanii wyborczej, m.in. w debatach samorządowych w Radio Olsztyn, ale kto by się tam marudzeniem lewaków przejmował, skoro tyle milionów nagle z nieba spadło do utylizacji;)

 46. 46
  +16
  ~ Hugo247
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Ale typ... ale wstyd..... ale beksa.... zamiast płacić karę pieniężną powinien w okresie zimowym od 8.00 do 10.00 rano odśnieżać wiadukt, to by go nauczyło kultury, klasy i ogłady. Dużo nauki przed nim, chyba ze jest tępy .

 47. 47
  +8
  ~ LastChanceToGoGuys
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Weźcie się do roboty, a nie wymyślacie, że wiadukt niedobry, że to niedobre, że to i tamto. WON Z ELBLĄGA jak się nie podoba. Trzeba być głupcem żeby wierzyć, że wiadukt może się zawalić OD TAK h3h3h3

 48. 48
  --5
  ~ Zdziwiony??
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Oczerniać można kogoś nie coś, nie przedmiot. Co Wy? Dziennikarze!

 49. 49
  --16
  ~ Zdziwiony??
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Żadnego pozwu nie było i nie będzie. Przy okazji rozprawy, zbyt dużo światła skierowanego na tę inwestycję mogłoby zaszkodzić inwestorowi, być może nie tylko wizerunkowo. Cicho sza - to będzie wybór.

 50. 50
  +11
  ~ aha
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Kolego Opaczewski... nie rób z siebie ofiary losu. Chyba że nią jesteś... startując do Rady Miasta z listy PiSdzielców powinieneś liczyć się z tym, ze TVPropaganda może coś zmanipulować. Robią to od dłuższego czasu, są w tym mistrzami, zostawiając nawet daaaleko w tyle TVN i Super Express, naprawdę jesteś zaskoczony?

 51. 51
  +4
  ~ mecenas Harwey
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Fuj fuj fuj Łopaczewski ty nic nigdy na prezydenta nie mów, prezydent ma darmowych prawników pójdziesz jak nic do więźnia za oczernianie wiaduktu d... cię będzie piekła, dieta przepadnie i będzie płacz i zgrzytanie zymbów. Jak przeprosisz i będziesz grzyczny w RM to ci to może jeszcze tym razem płazem puścimy. Nasze ludzie cie na forum nie oszczędzają a bydzie dużo grzej. Mój aplikant się z tobą skontaktuje przygotuj cv.

 52. 52
  +15
  ~ pampi - ZAWADA
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Panie Piotrze , co to za wypowiedź jest ? Bez sensu . Kończył Pan niezłe studia , ale chyba niezbyt wiele z nich wyniósł ? Lepiej , aby się Pan więcej nie wypowiadał , bo się Pan bardziej pogrąża . A to chyba nie było ..celem tego artykułu ? Chyba ,ze ... *

 53. 53
  --18
  ~ Guziec
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Piotr Opaczewski to wspaniały człowiek. Panie Piotrze niech Pan się otworzy na społeczeństwo, zapraszamy do współpracy

 54. 54
  +10
  ~ Koko
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Pisiory popieraja pisiory he,he a i tak go w rogi walneli ha,ha,ha.

 55. 55
  +10
  ~ głupota
  Ponad tydzień temu, Środa, 07.11

  Panie Koliński skończ Pan te swoje wywody .Trzeba było się popisać w wyborach do sejmiku

 56. 56
  +15
  ~ babcia
  Tydzień temu, Środa, 07.11

  Mam pytanie : skąd się wziął pan Opaczewski w TV ? Dostał zaproszenie czy może wysłano z czyjegoś polecenia ? Czy każdy obywatel ma możliwość wystąpienia w TV publicznej czy też " po znajomości" ? Brak podania przyczyny wystąpienia w TV , a chciała b ym wiedzieć kto Go tam wysłał ? Następne pytanie : kim jest Pan Koliński , zna "się na wszystkim" a to oznacza ,że na niczym !

 57. 57
  +12
  ~ ormuz
  Tydzień temu, Środa, 07.11

  Wilk przegrał m. in. przez tego karierowicza, w dodatku dopóki nie dostał jedynki na liście dzięki Gowinowi to jechał po pisie jak mało kto. Dziwie sie ze piswocy cokolwiek chca jeszcze miec z nim wspolnego.

 58. 58
  +7
  ~ Drugi sort
  Tydzień temu, Środa, 07.11

  Teraz takie slowa bo Wilk przegral.

 59. 59
  +9
  ~ 82300watch
  Tydzień temu, Środa, 07.11

  Radny startujący pod sztandarami PiS krytykuje telewizję działającą pod nadzorem PiS. Biorę duży popcorn i chcę tego więcej...

 60. 60
  --5
  ~ Inżynier
  Tydzień temu, Środa, 07.11

  Trzeba naprawdę być marionetką na patyku pana WW, żeby nie widzieć, że ten wiadukt to chłam. Wystarczy zapytać nawet miernego inżyniera budownictwa, żeby potwierdził, że wiaduktów tego typu nie buduje się w mieście. To typowy przykład wiaduktu budowanego na autostradach, ale nie w mieście, gdzie wznosi się lekkie konstrukcje a nie nasypy na pół osiedla. Głupoty nie sieją, sama się rodzi i to w głowach zadżumionych czy jak kto woli zainfekowanych, pod wpływem, wiadomo czego :)

 61. 61
  --4
  ~ Tiki taki
  Tydzień temu, Środa, 07.11

  Darmowa reklama radnego. SUPER ! Nie każdy ma takiego farta. Trzymaj się chłopie, będzie o Tobie głośno. I o to chodziło !

 62. 62
  --6
  ~ ar-ni
  Tydzień temu, Środa, 07.11

  Sądząc po wpisach, to tyraliera z ptaszarni ruszyła. Co wy pijecie?

 63. 63
  0
  ~ bluselka
  Tydzień temu, Środa, 07.11

  Inzynier ma racje: wiadukt to chlam. Plus: Gesicki pokazal jak "profesjonalisci" od wiaduktow lali beton, ze trzaba teraz szczeliny szpachlawc. I wystarczy sie przejsc pod wiadutem zeby to sprawdzic. I kto wie, co jest po tej stronie, ktora "profesjonalisci" przysypali ziemia…Ale w eblongu to badziewie przejdzie, i jescze Wroblewski z Nowakiem wydaja oswiadczenia, ze tak ma byc.

 64. 64
  +8
  ~ tw
  Tydzień temu, Czwartek, 08.11

  Opaczewski daj se siana - nieudaczniku PO, Kukiz , PIS - Kogo sprzedałeś za jedynkę

 65. 65
  --2
  ~ Mcx
  Tydzień temu, Czwartek, 08.11

  Opaczewski był pierwszym który zwrócił uwagę na nieprawidłowości w Epec i wysokie rachunki, potem był klim radny. Dać mu szansę. Mu się chce coś robić.

 66. 66
  +5
  ~ do Mcx
  Tydzień temu, Czwartek, 08.11

  To teraz kolej na basen na Dolince, woda lała się po ścianach, jak ten budynek długo postoi i czy nie ma zagrożenia dla ludzi? Pan Opaczewski chyba coś wie też na ten temat.

 67. 67
  +6
  ~ WYBORCA
  Tydzień temu, Czwartek, 08.11

  CIEKAWE CO WILK MU OBIECYWAL ZA TAKIE GADANIE W TVP NIE ROBIL TEGO ZA DARMO MOZE MIAL BYC WICEPREZYDENTEM?A TUTAJ PLAMA KLESKA WYBORCZA I ZROBIL Z SIEBIE IDIOTE

 68. 68
  +5
  ~ anty polityk
  Tydzień temu, Czwartek, 08.11

  oj jakie to pisowskie, najpierw szkalujemy i pomawiamy a potem się pokrętnie tłumaczymy

 69. 69
  +3
  ~ buhaha
  3 dni temu, Poniedziałek, 12.11

  wez opacz nie kompromjtuj sie bardziej

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.