Środa, 22.05.2019, Imieniny: Julia, Wieslawa, Helena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Radni w końcu dojdą do porozumienia w sprawie nazwy wiaduktu?

07.12.2018, 17:00:04 Rozmiar tekstu: A A A
Radni w końcu dojdą do porozumienia w sprawie nazwy wiaduktu?
Kolejna sesja Rady Miasta ma odbyć się 20 grudnia. Po raz kolejny w porządku obrad pojawił się projekt uchwały dotyczący nadania nazwy „Wiadukt 100-lecia Odzyskania Niepodległości” wiaduktowi przebiegającemu nad torami kolejowymi linii Gdańsk-Olsztyn wzdłuż ulicy Lotniczej. Czy tym razem radnym uda się dojść do porozumienia?
 
Już podczas marcowej sesji radni mieli zadecydować, czy wiadukt, który jeszcze był w trakcie budowy, zyska nazwę „Wiadukt 100-lecia Niepodległości”. Propozycja Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego nie zyskała aprobaty.
 
Radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy wówczas mieli większość w Radzie byli przeciwni, aby nazwę nadawać nieukończonemu obiektowi.

Teraz nie tylko wiadukt jest czynny, ale i RM siły polityczne rozłożyły się na korzyść Prezydenta Elbląga. Z Komitetu Wyborczego Wyborów Witold Wróblewski nie ma już jednego, a sześciu radnych.  Klub Radnych KWW Witolda Wróblewskiego zasilił także jeden radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Ponadto radni Platformy Obywatelskiej, którzy podobnie jak radni Prawa i Sprawiedliwości mają po 9 mandatów, zapowiedzieli wsparcie dla Prezydenta.
 
 
Z końcem września bieżącego roku została zakończona inwestycja polegająca na budowie wiaduktu i dróg dojazdowych łączących teren Zatorza z centrum naszego miasta. Decyzją Nr 63/2018 z dnia 05.10.2018r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego dla Miasta Elbląga udzielił pozwolenia na jej użytkowanie. Niewątpliwie to zadanie inwestycyjne wpisuje się w Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Komisja ds. nadawania nazw w Elblągu pozytywnie zaopiniowała wniosek w sprawie nadania nazwy. W świetle powyższego podjęcie uchwały uznaje się za uzasadnione.
 
– czytamy w uzasadnieniu uchwały.
 
 
Wszystko zatem wskazuje na to, że nadanie nazwy wiaduktowi to już czysta formalność.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +25
  ~ 82300watch
  Piątek, 07.12

  Ale przecież wg zapowiedzi radnego Piotra Opaczewskiego temu wiaduktowi grozi katastrofa budowlana. Czy warto nazywać coś, co za moment ma runąć

 2. 2
  +20
  ~ Twój email
  Piątek, 07.12

  Dzisiejsi sukcesorzy BOLSZEWIZMU, radni Bezprawia i Niesprawiedliwości nie chcieli dołożyć ręki do nadania nazwy„ 100 lecia odzyskania niepodległości” nowo powstałemu wiaduktowi, licząc na zwycięstwo swojego miernego kandydata w wyborach prezydenckich jak i uzyskania przez swoich nieudaczników większości w radzie miejskiej !!! Gdyby opatrzność Boża nas opuściła i takowy czarny scenariusz dla nas Elblążan stał się faktem, nowo powstała inwestycja nosiłaby dziś nazwę „Jacka i Placka” lub „Dwóch takich co ukradli księżyc” !!! Elbląscy politycy „Beznadziejnej zmiany” w poprzedniej kadencji butni i aroganccy w obecnej, gdy noga w wyborach im się powinęła deklarują chęć współpracy dla dobra miasta i jego mieszkańców ? Doskonały przykład jak to pycha zawsze kroczy przed upadkiem !!!

 3. 3
  +22
  ~ Twój email
  Piątek, 07.12

  Jest dzisiaj jeszcze jedna dobra wiadomość. NSA uchylił zarządzenia wojewody mazowieckiego w sprawie zmian ulic w Warszawie !!! Wszystko wskazuje na to że „Jeden z dwóch największych Polaków w historii” straci swoja aleję w centrum stolicy !!! Czyżby pierwsze zwiastuny powrotu normalności w naszym życiu codziennym stawały się faktem !

 4. 4
  +9
  ~ Roma .
  Piątek, 07.12

  Decyzję podejmą za " słupy " , które co niektórych przy poparciu 132 głosów na przewodniczących komisji rajcy powołali . Zawsze to jakiś atut . Tak to tylko w Elblągu ?

 5. 5
  +15
  ~ mieszkaniec-mieszaniec;)
  Piątek, 07.12

  Dupek Opaczewski będzie przeciw (wystawi sam sobie laurkę), wstrzyma się od głosu (chyba jedyne honorowe wyjście w sytuacji dla bezhonorowego człowieka) czy będzie za (to by była kpina i uraganie własnej godności)? No powiem wam, że będę śledził z zainteresowaniem. :D A! I niech redakcja zapyta Wilka o zdanie, jak mu, Elblążaninowi podoba się pomysł:D Będzie ubaw po pachy:D

 6. 6
  +15
  ~ anonim
  Piątek, 07.12

  ...wiadukt katastrofy slusznej zmiany i gazety codziennej oraz telewizji...Elblażanie czekają na final sądowy oraz sprawy w sadzie radnego w sprawie manipulacji jego wypowiedzi w tv...

 7. 7
  +12
  ~ Stefen
  Piątek, 07.12

  Wiadukt im inżyniera Piotra Oraczewskiego vel Katastrofa

 8. 8
  +9
  ~ sygnaliści
  Piątek, 07.12

  "Wiadukt im. Donosu elbląskiego PiS".

 9. 9
  --5
  ~ DAX
  Piątek, 07.12

  Gdyby opatrzność Boża ciebie nie opusciła .To nie byłbys esbekiem.Tylko normalnym człowiekiem.

 10. 10
  +5
  ~ Wujek dobra rada
  Sobota, 08.12

  Brakuje tylko recenzji jeszcze bylej radnej Koseckiej, bo jak widać recenzuje wszystkie kroki i czyny inwestycji w miescie , stala się znawcą inzynierii w zakresie drogownictwa i budownictwa, chyba nie moze zapomnieć ze czas jej aktywności minął i malo kogo obchodzi juz jej zdanie ! Czas się pogodzić z faktami i ptzesrac za wszelką cene lansowac się na portalach! Bo smieszy to juz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.