Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Kto powinien zostać Marszałkiem naszego województwa?

15.11.2018, 21:00:33 Rozmiar tekstu: A A A
Kto powinien zostać Marszałkiem naszego województwa?
Czytelnicy info.elblag.pl przewidują, że Marszałkiem może zostać Gustaw Marek Brzezin, który pełnił tę funkcję w zakończonej właśnie kadencji. Internauci nie wykluczają jednak, że może On mieć silnego konkurenta.
 
Po ogłoszeniu wyników wyborów samorządowych rozpoczęły się negocjacje dotyczące tego, komu powinny zostać powierzone określone stanowiska. W sobotę, 17 listopada, odbędzie się zjazd regionalny Platformy Obywatelskiej. W Olsztynie ma wówczas zostać zawarta umowa koalicyjna Platformy Obywatelskiej z Polskim Stronnictwem Ludowym i Nowoczesną. Dotyczyć ma ona podziału władzy w województwie warmińsko-mazurskim.
 
W wyborach do Sejmiku najlepszy wynik uzyskał Gustaw Marek Brzezin z Polskiego Stronnictwa Ludowego (15 tys. 298 głosów). Na podium znaleźli się także Marcin Kuchciński (15 tys. 136) i Grażyna Kluge (14 tys. 134) - oboje z Koalicji Obywatelskiej.
 
Postanowiliśmy zapytać naszych czytelników, kto powinien zostać Marszałkiem woj. warmińsko-mazurskiego. Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek (12 listopada), a zakończyło dziś. Aż 44 proc. głosów uzyskał Gustaw Marek Brzezin. Natomiast Grażynę Klugę wsparło 17 proc. głosujących.
 
Okazało się jednak, że 38 proc. osób uważa, że Marszałkiem powinna zostać zupełnie inna osoba. W kuluarach mówi się, że ponownie tę funkcję chciałby objąć Jacek Protas. Choć od 2006 r. jest On przewodniczącym zarządu regionu Platformy Obywatelskiej i ma doświadczenie na stanowisku zarówno wicemarszałka, jak i marszałka, to jednak władze centralne PO podobno nie są tym pomysłem zachwycone.
 
Jacek Protas w 2015 r., w wyborach parlamentarnych, zdobył mandat posła. Otrzymał wówczas 18 tys. 99 głosów. I to właśnie miałby być powód, dla którego Platforma miałaby być niechętna, aby powierzać mu stanowisko Marszałka. Podobno planowane jest, by zamiast tego Jacek Protas ponownie zawalczył o mandat poselski.
 
Czy zatem zamiast Jacka Protasa Platforma zdecyduje się postawić na Marcina Kuchcińskiego - członka Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego (kadencja 2014-2018), który w wyborach samorządowych uzyskał mandat radnego Sejmiku? A może trwające negocjacje PO z PSL-em zaowocują rekomendacją dla Marka Gustawa Brzezina? Niebawem się dowiemy.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Prorok Kagor
  Czwartek, 15.11

  Sonda o niczym... przecież to i tak zależy od układów i sprzedanych stołków.

 2. 2
  +4
  ~ Po co? do domu!
  Czwartek, 15.11

  Powinien zostać ktoś z Ełku, a wy dalej s.....e na Olsztyn, który was nie potrzebuje i nie chce i płaczcie by przytulił was do siebie Gdańsk, który was nie chce, bo wziął całą pulę - Mierzeję Wiślaną, a drugiego Słupska - EMBLONGA już nie potrzebuje.

 3. 3
  +2
  ~ Marek elbląski
  Czwartek, 15.11

  I znowu jakiś cioł z burakowa,a słyszłeś że mają was zaorać?

 4. 4
  +8
  ~ Prestidigitator
  Czwartek, 15.11

  Dla nas,mieszkańców Elbląga,marszałkiem tego nowotworu może być nawet koń albo krowa,to bez znaczenia i tak jesteśmy waleni w odbyt.

 5. 5
  +6
  ~ bugi
  Czwartek, 15.11

  wybór pomiędzy dżumą a cholerą , a poza tym buraka wole z kartofelkami i schabowym

 6. 6
  +5
  ~ W qurw.
  Czwartek, 15.11

  Tu chyba wszystkich dosłownie pojeb.....albo stare dziady, stare baby albo dyrektorzy z oswiaty ! Co to za patologia srodowiskowa! Wszyscy z przerośniętym ego!!! Za edukację się zabrać z powolania i zgodnie z etyką zawodu! Co sie pchają do zarządzania mając tak wąskie horyzonty myślowe! Moze zamiast gabinetów w um utworzcie klasy o profilu lizania tyłkow!!!

 7. 7
  +11
  ~ jan-49
  Piątek, 16.11

  mimo calego szacunku dla tych ludzi ONI SA PRZECIEZ EMERYTAMI czy nie ma ludzi mlodych i wyksztalconych tylko wszedzie musza byc emeryci?

 8. 8
  +9
  ~ do rzeczy
  Piątek, 16.11

  Elblążan powinien interesować tylko U marszałkowski w Elblągu reszta to g...bez znaczenia

 9. 9
  +10
  ~ kurde
  Piątek, 16.11

  Stare baby i stare dziady z zamrażarek samorządowych łakną władzy choć to ciemna masa bez pojęcia

 10. 10
  +13
  ~ Adam
  Piątek, 16.11

  Gustaw Marek Brzezin ma 60 lat. Grażyna Kluge 64 lata. Ona, emerytka. Gdzie są czterdziestolatkowie (już doświadczeni pracownicy), którzy powinni być obsadzani na wyższych stanowiskach? Po co nam emeryci obsadzani przez układy?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1632339954376