Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Marszałek z Elbląga w DD TVN. Nauczyciel WF-u wie jak być Józefem Piłsudskim

13.11.2018, 11:00:14 Rozmiar tekstu: A A A
Marszałek z Elbląga w DD TVN. Nauczyciel WF-u wie jak być Józefem Piłsudskim
Fot. dziendobry.tvn.pl

Na co dzień pan Piotr Lichociński uczy wychowania fizycznego, od święta wciela się w Józefa Piłsudskiego. Jak elbląski Marszałek dba o wąsy i kto namówił go do wcielenia się w wielkiego Polaka? Tego mogliśmy dowiedzieć się 11 listopada, oglądając Dzień Dobry TVN.

Piotr Lichociński i Mirosław Szczubełek, sobowtóry Józefa Piłsudskiego, zagościli w niedzielę, 11 listopada, na antenie Dzień Dobry TVN. Reporterka Katarzyna Jaroszyńska zapytała panów między innymi o to, czy ich wąsy są prawdziwe i jak reagują na nich ludzie? Jak odpowiedzieli, możemy zobaczyć tutaj.

Pan Piotr przez wielu elblążan znany jako nauczyciel wychowania fizycznego i trener przez kilka lat uczestniczył w miejskich uroczystościach 11 listopada, wcielając się w postać marszałka Józefa Piłsudskiego. Jak wspominał na antenie TVN, osobą, która przekonała go do tego, był Piotr Imiołczyk, nauczyciel historii i odtwórca historyczny z Elbląga.

Piotr Imiołczyk zaproponował mi to we wrześniu, więc trochę późno. Powiedziałem, że mam małe wąsy, ale tak to się zaczęło. W rekonstrukcjach plenerowych brałem udział w 2013, 2014 i 2015 roku

- wspominał Piotr Lichociński.

Najważniejszym atrybutem wszystkich sobowtórów Józefa Piłsudskiego są wąsy. Nic więc dziwnego, że i o nie zapytała panów dziennikarka DD TVN.

- Wąsy zapuszczam, starając się upamiętnić tę datę 11 listopada już 4, 5 miesięcy wcześniej - dodał nauczyciel z Elbląga.

Elblążanin uczestniczy również w plebiscycie internetowym "Szukamy Marszałka", zorganizowanym przez Gminę Miasto Sulejówek z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Konkurs miał się zakończyć 11 listopada. Doszło jednak do nieprzyjemnej dla pana Piotra i tych, którzy go wspierali sytuacji.

Elblążanin zebrał najwięcej głosów (982) i mógł spodziewać się wygranej. Jednak, jak dowiedzieliśmy się od organizatora, tak się nie stało. Termin zakończenia konkursu został przesunięty.

Ze względu na niewielkie zainteresowanie konkursem zdecydowaliśmy się przedłużyć przyjmowanie zgłoszeń. Liczyliśmy na siłę mediów społecznościowych, że konkurs "nakręci" się dzięki nim. Tak się nie stało. Mamy nadzieję, że uda nam się to teraz dzięki pomocy TVP. Termin zakończenia konkursu planujemy na grudzień, styczeń. Informację na ten temat jeszcze dzisiaj (13 listopada) zamieścimy na stronie internetowej konkursu. Cieszymy się, że w Elblągu jest również zainteresowanie naszym konkursem. Przepraszamy za niedogodności

- mówi Remigiusz Górniak, zastępca burmistrza Sulejówka.

Piotr nadal potrzebuje wsparcia elblążan. Więcej informacji na temat plebiscytu i możliwości oddawania głosów znajdziemy tutaj.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Elbląg 2018
  Wtorek, 13.11

  Gratuluję i pozdrawiam Panie Marszałku.

 2. 2
  0
  ~ józek1
  Wtorek, 13.11

  oprócz wąsa to nie ma dla mnie żadnego podobieństwa do Piłsudskiego. wiec nie wiem czym sie podniecacie. daleko mu do marszalka. Lichocinski z piłsudskim ma malo wspolnego.... ale fakt ze z całego konkursu najlepsze foto.

 3. 3
  0
  ~ mnmn
  Wtorek, 13.11

  przy tym drugim slabo wyglada nasz marszalek , taki jakis mamly :D tamten jaki chlop :)

 4. 4
  +1
  ~ Kolo
  Wtorek, 13.11

  Za to "mały" zna karate, ten drugi "chłop" prawdopodobnie nie :)

 5. 5
  --1
  ~ Uczen
  Środa, 14.11

  Teraz będzie z.was em po szkole buraK biegał albo w jaszczurze siedział. ..

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97891807556152