Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Miasto spłaci 14,5 mln zł zadłużenia Szpitala Miejskiego

29.08.2016, 16:00:25 Rozmiar tekstu: A A A
Miasto spłaci 14,5 mln zł zadłużenia Szpitala Miejskiego

Podczas zorganizowanej dziś nadzwyczajnej sesji RM radni zadecydowali, że Miasto weźmie na siebie spłatę długu Szpitala Miejskiego w wysokości 14,5 mln zł.

Wyjątkowo sesja trwała krótko. Po zaprzysiężeniu świeżo upieczonego radnego Pawła Kowszyńskiego, radni zajęli się zadłużeniem Szpitala Miejskiego.

Przypomnijmy, że przed wakacjami radni zdecydowali o połączeniu Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Komeńskiego ze Szpitalem Miejskim przy ul. Żeromskiego. Aby tak się stało placówki nie mogą być zadłużone. I tu pojawia się problem, bowiem długi Szpitala Miejskiego wynoszą 14,5 mln zł.

Aby wyjść na prostą Szpital weźmie kredyt. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski chce, aby Miasto poręczyło za kredyt i go spłaciło. - Na czerwcowej sesji, kiedy Rada podjęła uchwałę o połączeniu szpitali miejskich dyskutowana też była kwestia finansów – przypominał. - Mówiliśmy wtedy, że budżet Miasta przejmie zobowiązania Szpitala przy Żeromskiego.

Skąd wzięła się kwota 14, 5 mln zł? - Ta kwota powstała w wyniku przejęcia zobowiązań 12, 5 mln zł szpitala i 2 mln zł, które już wcześniej mieliśmy jako zobowiązanie Miasta – wyjaśniał Prezydent Elbląga.

Według zaproponowanej radnym uchwały Miasto będzie zobowiązane spłacić zaciągnięty przez szpital kredyt.

Złożyłem wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej, dlatego, że gdybyśmy czekali do 15 września (termin pierwszej po wakacjach sesji RM – przyp. red.) to cześć wierzycieli zrezygnowałaby z umorzenia odsetek

- zaznaczył Witold Wróblewski.

W sumie Miasto ma uniknąć spłaty odsetek w wysokości prawie 400 tys. zł.

 

Szpital Miejski w Elblągu był kilka razy oddłużany przez Miasto, co obciążało budżet Miasta. Wszyscy mamy nadzieję, że to jest już ostatni raz. Życzę panu prezydentowi udanego nadzoru nad podległą jednostką

– powiedział radny PO Michał Missan.

Ostatecznie 22 radnych głosowało za przyjęciem projektu uchwały. Jedna osoba nie wzięła udziału w glosowaniu.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ kwadratura koła
  Poniedziałek, 29.08

  Niech to spłaci była pani dyrektor. To chyba jej dorobek zawodowy? Nie miasto spłaci, tylko obywatele Elbląga spłacą. To wasze pieniądze za chwilę znowu jakiegoś cymbała posadzą a potem znowu miasto spłaci za cymbała. Zaś drugi cymbał który miał pierwszego cymbała nadzorować uzna że macie na tyle zasobne portfele, że nie musi się parać tą żmudną i nużąca pracą

 2. 2
  +15
  ~ kpina
  Poniedziałek, 29.08

  Zgadza się jak radni tacy mądrzy niech płacą. A pierwszy Hajdukowski z PiSu wymachujacy na zdjęciu rękoma. Znaleźli się dobroczynny .Jak to mówią starsi Dziadostwo i tyle!@@!

 3. 3
  +24
  ~ olo
  Poniedziałek, 29.08

  A moze tak z wlasnej kieszeni wroblewski splac. Od naszych kieszeni to z daleka.

 4. 4
  +13
  ~ BigBalbina
  Poniedziałek, 29.08

  A doktorkom o ***alaczom pensje się zmniejszą? Paru z nich nie powinno dostawać nawet złotówki!!!

 5. 5
  +9
  ~ LoveThisKraj
  Wtorek, 30.08

  "Super", długi rosną, podatnicy spłacają, a w więzieniu nie ma nikogo, winnego...

 6. 6
  0
  ~ swojak
  Wtorek, 30.08

  NIC TO NIE DA NA ODDZIAL POLOZNICZY KTO I JAK CHCE NADAL WCHODZI NIEKTORE PIELEGNIARKI NIE SZANUJA PACJNTEK I ICH MLUSZKOW LEKARZ NA DYZURZE ROBI LASKE ZE PRAWDZI CZY LOZYSKO WYSZLO A ORDYNATOR PO DWOCH TYGODNICH OD POODU W OSTATNIEJ CHWILI RATUJE ZYCIE PACJENTKI U KTOREJ PATLACH I LEN PATENTOWANY KOLEGA PO FACHU ZOSTAWIA LOZYSKO PO PORODZIE W LONIE MATKI KTORA W OSTATNIEJ CHWILI NATYCHMIASTOWYM ZABIEGIEM RRATUJE OD SMMIERCI ORDYNATOR . CZY TEN FELCZER POLECIAL NA ZALUONY BITY PYSK Z PRACY - JEZELI NIE ? TO SZKODA W TO COS INWESTOWAC!!! UWAGA UWAGA OPISYWANY SKANDAL MIAL MIEJSCE PARENASCIE DNI TEMU NA ODDZIALE PORODOWYM W SZPITALU MIEJSKIM IM. JANA PAWLA II N UL. ZEROMSKIEGO W ELBLAG U MOZE TERAZ KTOS ? COS ? RATUNKU

 7. 7
  +1
  ~ karol57
  Środa, 31.08

  to dyrektor i rada nadzorcza powinni spłacić ten dług , za złe zarządzani szpitalem

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0870549678802