Niedziela, 2.04.2023, Imieniny: Maria, Franciszek, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Biuro PO przeniesione do Hotelu Arbiter. Będzie w nim działać J. Wcisła, E. Gelert, J. Protas i europosłanka B. Kudrycka

07.01.2016, 15:00:50 Rozmiar tekstu: A A A
Biuro PO przeniesione do Hotelu Arbiter. Będzie w nim działać J. Wcisła, E. Gelert, J. Protas i europosłanka B. Kudrycka
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

- Jeszcze nie jest postanowione, gdzie dokładnie będzie biuro, ale na pewno już nie na Starym Mieście – zapowiadał w listopadzie ub. r. świeżo upieczony senator Jerzy Wcisła. Dziś lokalizacja została sprecyzowana. Z ul. Rybackiej biuro zostanie przeniesione na Plac Słowiański, do Hotelu Arbiter.

Podczas październikowych wyborów samorządowych Jerzy Wcisła, ówczesny dyrektor Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego (oddział w Elblągu), zdobył mandat senatora. Polityk Platformy Obywatelskiej zwołał w listopadzie konferencję prasową, podczas której podsumował swoją dotychczasową pracę. Wspomniał wtedy, że biuro senatorskie będzie w tym samym lokalu, co biuro poselskie, ale na pewno nie na Starym Mieście.

- Trwają rozmowy o tym, gdzie będzie się mieścić. Mam jedną lokalizację na oku, ale to jeszcze nic pewnego. Mogę jedynie powiedzieć, że biuro nie będzie już funkcjonować na Starówce – mówił w listopadzie ub. r. Jerzy Wcisła.

Dziś otrzymaliśmy informację, że Biuro PO zostanie przeniesione do Hotelu Arbiter. - To prawda – potwierdził nam Jerzy Wcisła. - Prawdopodobnie będzie działać od 1 lutego, ale na dzień dzisiejszy nie mogę tego w stu procentach potwierdzić.

Dlaczego zdecydowano się na przeniesienie Biura?

Na Rybackiej głównie urzędowała pani poseł Elżbieta Gelert. Teraz potrzebujemy większej, lepiej zorganizowanej przestrzeni. Można powiedzieć, że zmiana nastała ze względów funkcjonalnych

– przyznał Jerzy Wcisła.

Kogo będzie można spotkać w Biurze PO?

Na stałę urzędować tam będę ja i Elżbieta Gelert. Oprócz tego będzie także Jacek Protas i Barbara Kudrycka. To będzie Biuro Regionalnie

– śmieje się senator.

Przypomnijmy, że spośród kandydatów Platformy Obywatelskiej mandaty poselskie w październiku 2015 r. uzyskali: Jacek Protas (18 099 głosów), Elżbieta Gelert  (13 540 głosów) oraz Piotr Cieśliński (7 774 głosów). 

Barbara Kudrycka od 2014 r. jest posłanką do Parlamentu Europejskiego (Podlaskie i Warmińsko-Mazurskie).

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +37
  ~ mius
  Czwartek, 07.01

  "...śmieje się senator..." - i bzdury wygaduje, bo "na stałe" tam nie będzie! A pan Protas zamiast siedzieć w Elblągu powinien pilnować, żeby mu w TERMACH WARMIŃSKICH woda nie zamarzła...

 2. 2
  +31
  ~ elblążanin
  Czwartek, 07.01

  Wcisła to mierny polityk ,tak kręci i manipuluje żeby na niego wyszło .Nie zasługuje na mandat Senatora .Elka też nic szczególnego nie zrobiła - śpioch 2015 .PO to przeżytek a elbląskie w szczególności .

 3. 3
  +32
  ~ WOKI46
  Czwartek, 07.01

  Platforma skończy jak AWS .Za swoje afery.

 4. 4
  +31
  ~ obserwator
  Czwartek, 07.01

  Biedactwa .Wynajmą lokal za zeta bo ich nie stać na więcej.Za mało dostają z budżetu państwa ( naszej kieszeni )Pasozyty co potrafią tylko brac a nic dawać.

 5. 5
  +19
  ~ turban
  Czwartek, 07.01

  oderwano ich od koryta to sie zaczeli lapac za kieszenie. wczesniej jak doili obywateli to bylo ich stac na duze biuro w "prestizowej" dzielnicy?

 6. 6
  +13
  ~ najmitas
  Czwartek, 07.01

  pomiędzy majo mało i muszo oszczędzać, dlatego tak się wściekal, to z bidy

 7. 7
  --18
  ~ lelek
  Czwartek, 07.01

  I co? Żle, że szukają oszczędności? Na waciki przecież nie wydadzą... A nawet jeżeli to dzięki temu ktoś zarobi, ktoś odprowadzi podatek, pieniądze wrócą do rządu na szkołę, policję czy służbę zdrowia...

 8. 8
  +15
  ~ Jasnowidz czarnowidzący
  Czwartek, 07.01

  puste biuro po PO pewnie będzie stało pustedługo, czemu ? Nikt nie b edzie chciał wynająć , bo może są tam Podsłuchy lub jakie inne zło po PO wyjdzie z czasem ? Współczuję właścicielowi obiektu

 9. 9
  +15
  ~ tedi
  Czwartek, 07.01

  tych zlodzieji calkiem wygnac z elblaga paskudne platfusy

 10. 10
  +1
  ~ Kolo
  Czwartek, 07.01

  Oj, kontrowersyjna ta nowa lokalizacja. PISowcy rezydujący przy Placu Słowiańskim mogą się w nocy przebić przez ścianę, rozpruć sejfy i zająć lokal. Kto lepszemu sortowi zabroni? ;)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1441490650177