Środa, 16.06.2021, Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Za nami trzecia sesja nowej Rady Miasta. Nad czym pracowali radni?

25.07.2013, 16:28:07 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami trzecia sesja nowej Rady Miasta. Nad czym pracowali radni?
fot. Monika Skowrońska

Radni podejmowali pod dyskusję uchwały: zmieniającą uchwałę w sprawie budżetu Miasta Elbląg na 2013 rok, w sprawie udzielenia w 2013 roku dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym na terenie miasta Elbląga. Debatowali o zmianie statutu Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, w sprawie wyrażenia zgody na rozwiązanie spółki Aquapark Elbląg oraz w sprawie zaopiniowania projektu planu aglomeracji Elbląg.

W czasie przerwy, komisje zaopiniowały projekty uchwał jakie podejmowano w czasie sesji. Nad pierwszą z nich głosowało 15 radnych, wszyscy byli za, uchwała dotyczyła Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miasto Elbląg na lata 2013-2029. Mianowicie zmian limitów zobowiązań i kwot wydatków na przedsięwzięcia zawarte w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Następna uchwała dotyczyła budżetu miasta na rok 2013, radni zagłosowali za zmianami w planie przychodów, dochodów i wydatków budżetowych.

Kolejną uchwałą poddaną pod głosowanie było udzielenie w 2013 roku dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym na terenie miasta Elbląga. Radni zgodzili się na przyznanie dotacji w wysokości 48.560,00 zł na prace modernizacyjne zabytku przy ul. Juliana Fałata 29-31/33 w Elblągu.

Radni przyjęli uchwałę zmiany statutu Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu, nadając mu brzmienie „„§ 10. ust. 1. Przy Muzeum działa Rada Muzeum, której członków powołuje i odwołuje Rada Miejska w Elblągu.”, po czym przeszli do kwestii rozwiązania spółki Aquapark Elbląg. W głosowaniu wzięło udział 23 radnych, za likwidacją spółki było 16 radnych, przeciw głosowało 3 i 3 radnych wstrzymało się od głosu, 1 radny nie głosował. Radni zdecydowali o likwidacji spółki Aquapark.

Radni w czasie tej sesji głosowali w sprawie zaopiniowania projektu planu aglomeracji Elbląg, jednogłośnie przyjmując uchwałę.

W dalszej kolejności powołano Komisję Rewizyjną RM. W jej skład weszli Grażyna Kluge (PO) Przewodnicząca, Paweł Fedorczyk (PiS) Zastępca Przewodniczącej oraz członkowie Zdzisław Dubiella (PiS), Ryszard Klim (SLD) i Maria Kosecka (PO). – Chciałbym zgłosić swoja kandydaturę do komisji, w której chciałbym służyć mieszkańcom swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem zawodowym w zakresie kultury oświaty i sportu, natomiast z tej komisji zrezygnować – powiedział Marek Burhardt (KWW Witolda Wróblewskiego) rezygnując z członkostwa w Komisji Rewizyjnej, zgłaszając swoją kandydaturę do Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki.

Radni w czasie tej sesji nie procedowali uchwały w sprawie wyboru przewodniczących komisji stałych Rady Miejskiej w Elblągu i ich zastępców. - Mieliśmy dokonać wyborów przewodniczącego jednej z komisji, tym wiceprzewodniczącym ma być osoba z PiS, ale nie jest ona jeszcze zaprzysiężona, co odbędzie się na kolejnej sesji i wtedy także będziemy procedować tą uchwałę – powiedział Przewodniczący RM, Janusz Nowak.

Na sesji RM powołano przewodniczących, zastępców i członków komisji stałych Rady Miejskiej. Ostatnią kwestią podejmowaną przez radnych było wynagrodzenie Prezydenta Jerzego Wilka. Maksymalna kwota jaką może zarabiać prezydent, i taką kwotę otrzymywał Grzegorz Nowaczyk, wynosi 12,365 zł (brutto). Nowe wynagrodzenie dla prezydenta to 12,030 zł brutto, czyli 335 złotych mniej niż poprzedni prezydent.

Co wchodzi w skład tego wynagrodzenia, wyjaśnił Przewodniczący RM - Wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 6,200 zł, dodatek funkcyjny w kwocie 2,100 zł, dodatek specjalny w wysokości 30 proc. łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 2,490 zł i dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20 proc. wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 1,240 zł. - mówi Janusz Nowak.

Tą kwestią, zakończyło się głosowanie nad uchwałami i radni przeszli do spraw bieżących. Podsumowując, radni zadecydowali w czasie tej sesji m.in. o wynagrodzeniu prezydenta, w kwocie 12,030 zł brutto, 22 głosami za, oraz o likwidacji spółki Aquapark Elbląg przychylając się do niej 16 głosami za.
 

MK

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ asd
  Czwartek, 25.07

  Wynagrodzenie powinno byc na poziomiem 10.000 brutto.

 2. 2
  +7
  ~ wy grodzenie 3,5
  Czwartek, 25.07

  Albo von,

 3. 3
  +17
  ~ Bez komentarza
  Czwartek, 25.07

  Radni zdecydowali, że wynagrodzenie prezydent Jerzego Wilka będzie wynosiło 12 030 zł i jest mniejsze o 300 zł od wynagrodzenia byłego prezydenta Grzegorza Nowaczyka. Ludzki Pan zaproponował obniżenie sobie pensji. !!!

 4. 4
  +12
  ~ xyz123
  Czwartek, 25.07

  Żenada 3 tysiące mniej powinno być, a nie 300 zł.

 5. 5
  +9
  ~ sks45
  Czwartek, 25.07

  spytam kolejny raz.... gdzie są laptopy radnych z poprzedniej kadencji, kto je przejął, ukradł, zawłaszczył.??? bo jak się zostaje zwolniony z zakładu pracy to narzędzia należy oddać.... kolejne pytanie- co się dzieje z telefonami komórkowymi, którymi się posługiwali radni skróconej przez referendum kadencji? także zginęły "po cichu"??? można spytać 12 radnych, którzy są ponownie.... ???

 6. 6
  +4
  ~ Kadrowy
  Czwartek, 25.07

  Odwalcie się od prezydenta Wilka. Jesteśmy bogatą Gminą to Pan Wilk (tak mówiła wice skarbnik na sesji) zaproponował sobie maksymalną w Polsce dla prezydenta miasta naszej wielkości stawkę - 332zł, a radni jedynie przyjęli propozycję Prezydenta. I tak w rankingu wynagrodzeń prezydentów miast nie będziemy już na pierwszej pozycji ale spadniemy do pierwszej dziesiątki. Widać , że ludzki Pan zaczął oszczędności od siebie i dał wszystkim urzędnikom przykład. Wszyscy urzędnicy winni otrzymać maksymalną stawkę na swoim stanowisku wynikającą z ustawy o pracownikach samorządowych - 332zł. Proszę o składanie od jutra podań do skarbnika i Pana Prezydenta w tej sprawie. Gmina Elbląg to bogata Gmina i tylko defetyści twierdzą inaczej. Pozdrawiam urzędników UM Elbląg i życzę powodzenia.

 7. 7
  +2
  ~ Sojusznicy
  Czwartek, 25.07

  No to sobie Pan Prezydent dzięki Maszce i Wolnemu Elblągowi polepszył. Z BIP na stronach UM Elbląg wynika, że z pracy prezesa ELSINU miał dochód w wysokości 73.000zł rocznie co daje trochę ponad 6.000zł miesięcznie. Teraz będzie zarabiał ponad 12.000zł miesięcznie. Panie Prezydencie wysłano listy z podziękowaniami referendystom bo mogą tego nie zrozumieć i wpisać na czarną listę a o ich skuteczności przekonał się już nie jeden. A jaka świetlana emerytura Pana czeka w przyszłości nie trzeba będzie tak jak ten z ostatniego artykułu . Wszystko dzięki ulotkom na Nowaczyka, które nie wiadomo kto przed referendum wydrukował ale o tym Panie Prezydencie to cicho sza !!! Chyba,że Falkiewicz się rozgada?

 8. 8
  +2
  ~ zombi
  Czwartek, 25.07

  "chciałbym służyć mieszkańcom swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem zawodowym w zakresie kultury oświaty i sportu, natomiast z tej komisji zrezygnować – powiedział Marek Burhardt (KWW Witolda Wróblewskiego)" - Kto zarządzał basenem za czasów H.Słoniny ????

 9. 9
  +3
  ~ ...
  Piątek, 26.07

  nie o to chodzi niech sobie weźmie i 15 tylko niech najpierw coś zdziała. A swoją drogą te 300 zł po co było strzępić jęzor i na szyderstwo i wstyd się wystawiać. Takie drobiazgi odbierają wiarygodność błyskawicznie, w małym pan nie dotrzymasz to w dużej sprawie dasz pan d... na całej linii

 10. 10
  +3
  ~ BEZ SCIEM proszę
  Piątek, 26.07

  PROŚBA DO REDAKCJI INFO.ELBLĄG. Czy możecie dotrzeć do przyjętego na tej sesji RM dokumentu Plan zagospodarowania aglomeracji Elbląg i napisać o tym planie szerzej. Chyba to ciekawy temat i nie sprawi trudności zaprezentowanie go szerzej mieszkańcom i czytelnikom? Pozdrawiam z nadzieją na spełnienie mojej skromnej prośby.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.