Wtorek, 25.02.2020, Imieniny: Wiktor, Cezary, Zygfryd
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Trwa sesja Rady Miasta. Zaprzysiężono dwóch nowych radnych

25.07.2013, 12:00:42 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa sesja Rady Miasta. Zaprzysiężono dwóch nowych radnych
Od lewej: Marek Burkghardt, Jan Redzimski oraz przewodniczący RM Janusz Nowak (fot. Monika Skowrońska)
O czasie rozpoczęła się trzecia sesja Rady Miejskiej. Dziś 25 lipca, punktualnie o 10:00 radni spotkali się, aby debatować o sprawach ważnych dla miasta. Na sali jest obecnych 21 z 25 radnych. Przypomnijmy, że ustały dwa mandaty Janusza Hajdukowskiego (PiS) i Marka Pruszaka (PiS). Na kolejnej sesji RM, poznamy nazwiska radnych, którzy wstąpią w mandaty w miejsce wiceprezydentów.

Na początku sesji radni zadecydowali o ustaniu mandatu radnego Janusza Hajdukowskiego i Marka Pruszaka, którzy zajęli stanowiska wiceprezydentów. - Jest to dla mnie chwila szczególna. Przez blisko 19  lat zasiadania po drugiej stronie w RM i dlatego uważam, że wypada podziękować. Przede wszystkim wyborcom, jest to duży kredyt zaufania, którego postaram się nie zawieźć – mówi wiceprezydent, Marek Pruszak. – Nie muszę nikogo zachęcać do aktywnej pracy w RM. Państwo mają doświadczenie i ogromny zapał do tej pracy – zwrócił się do radnych wiceprezydent, zachęcając do składania inicjatyw uchwałodawczych przez radnych.
 
W mandat wstąpił Jan Redzimski, zastępując Jerzego Wilka. Jan Redzimski za kluczowe w działaniach samorządu uważa wsłuchiwanie się przez władze lokalne w potrzeby reprezentowanej społeczności, rozpoznawanie pojawiających się problemów oraz podejmowanie szybkich i co najważniejsze skutecznych działań w interesie wspólnoty lokalnej. W pracy dla samorządu chciałby poświęcić się przede wszystkim zagadnieniom społecznym oraz proinwestycyjnym.

Radnym został także Marek Burkhardt, zastępując tym samym Witolda Wróblewskiego. Co prawda najwięcej głosów wyborców, po Witoldzie Wróblewskim, zdobył Edward Pietrulewicz, jednak nie zdecydował się on na przyjęcie mandatu. Marek Burkhardt jest działaczem sportowym w Miejskim Młodzieżowym Klubie Sportowym Concordia Elbląg, członkiem stowarzyszenia Tacy Sami działającego na rzecz osób niepełnosprawnych oraz społecznym kuratorem sądowym. Jako radny chciałby zająć się sprawami sportu i oświaty. Nowi radni zostali zaprzysiężeni słowami – Wierni Konstytucji i prawu Rzeczpospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców.
 
Po ślubowaniu ogłoszono 15 minutową przerwę celem zaopiniowania przez komisje projekty uchwał, które dzisiaj zostaną poddane pod głosowanie. Tradycyjnie przerwa przedłużyła się do prawie 45 min, po których radni przeszli do interpelacji.
 
MK

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ dddffff
  Czwartek, 25.07

  Marek Burkghardt to były urzędas z UM co nic nigdy nie robił.!

 2. 2
  +3
  ~ Elektorat anty komuszy
  Czwartek, 25.07

  Burkghardt to byly naczelnik sportu przy jasniepanie słoninie w UM.Powiązany z klubem sportowym concordia tak zawodowo jak i rodzinnie.Zdobył oszałamiajaca ilosc głosów na radnego w ostatnich wyborach do rady miasta chyba UWAGA 96.Paradoks .

 3. 3
  +5
  ~ Mobutu Seseseko
  Czwartek, 25.07

  Na szczęśliwych nie wyglądają...

 4. 4
  +3
  ~ helena
  Czwartek, 25.07

  było więcej kandydatów do rady o takiej samej ilości zdobytych głosów

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.