Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Los Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Krynicy Morskiej przypieczętowali elbląscy radni

26.04.2012, 08:30:41 Rozmiar tekstu: A A A
Los Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Krynicy Morskiej przypieczętowali elbląscy radni
fot. Natalia Szałkowska

Punkt dotyczący likwidacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Krynicy Morskiej został w porządku wtorkowych obrad na sesji rady miejskiej przegłosowany. Za likwidacją ośrodka głosowało 13 radnych, przeciw było 7 z nich, a 4 wstrzymało się od głosu.

Przypomnijmy, że nieruchomość po likwidowanej placówce przejmie Gmina Elbląg, która ma ją przeznaczyć do wydzierżawienia na cele związane z działalnością rekreacyjną, wypoczynkową i edukacyjną. Pracownicy pedagogiczni, którzy do tej pory byli zatrudnieni w placówce, mają otrzymać propozycje pracy w innych elbląskich szkołach lub placówkach oświatowych. Zamiar likwidacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej został pozytywnie zaopiniowany przez Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku.

Marek Pruszak: Likwidacja ośrodka to błąd

Na wtorkowej sesji Rady Miejskiej w sprawie likwidacji ośrodka ostro protestowali radni PiS-u: Jerzy Wilk i Marek Pruszak. Ten drugi już na początku sesji wniósł swoją interpelację. - Nasz klub wnosi o zdjęcie z sesji punktu dotyczącego likwidacji zielonej szkoły w Piaskach. - powiedział radny Pruszak. -  Nie przedstawiono nam żadnej innej koncepcji, a jedynie likwidację i wydzierżawienie. Niezrozumiałe dla mnie, że potencjalny dzierżawca ma na tym zarabiać, a miasto nie. – dodał radny.

- Wydzierżawienie ośrodka w ogóle mnie nie przekonuje.- powiedział wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Jerzy Wilk (PiS). Według radnych Prawa i Sprawiedliwości likwidacja szkoły byłaby błędem. - Szkoda, że pan prezydent nie przewidział jakiś dodatkowych środków na podniesienie standardów tego ośrodka, rozszerzenie oferty szkoły. - mówił radny Pruszak. – A skoro placówka ma być zlikwidowana, to czy na nieruchomość jest już potencjalny dzierżawca? - pytał radny.

Wiceprezydent Kluge: ośrodek pozostaje w rękach miasta, chcemy go tylko wydzierżawić

- Dzierżawcy nie ma, bo póki co ośrodek działa. - odpowiedziała mu wiceprezydent, Grażyna Kluge. - Funkcja edukacyjna będzie realizowana. Gdybyśmy mieli duże pieniądze na modernizację ośrodka, mówię duże pieniądze, to można by myśleć o dalszym prowadzeniu szkoły. Jestem przekonana, że w ciągu najbliższych lat takie pieniądze np. na odnowę budynku ośrodka się znajdą. Ośrodek pozostaje w rękach miasta, będzie dzierżawiony, ale nie długotrwale i nie na zawsze. - powiedziała Kluge. - Skoro to nie ma być dzierżawa długoletnia, to komu będzie zależało na tym, aby tam inwestować? - pytał radny Pruszak. - Szkoła działa do 31 sierpnia br. i do tego  momentu mamy czas, żeby znaleźć dzierżawcę. A dzięki dzierżawie zyskamy czas, aby zastanowić się skąd wziąć środki na modernizację tego ośrodka. - dodała Kluge.

Jednak według Jerzego Wilka koszty wynikają ze złego zarządzania tą placówką. - Wielu elblążan ma obiekty na mierzei i potrafi przez sezon zarobić na cały rok. - Trzeba było poszukać menedżera. – powiedział Wilk. – To nie jest problem od roku, ale narastał od lat - odpowiedziała Wiceprezydent Grażyna Kluge. - Można było wcześniej reagować, a teraz potrzeba dużych już pieniędzy na modernizację.- dodała.

A jednak likwidacja

Głosowanie nie pozostawiło złudzeń. 13 radnych opowiedziało się za likwidacją Ośrodka i wydzierżawieniem nieruchomości, 7 było przeciw, a 4 radnych wstrzymało się od głosu. Ośrodek w Piaskach pozostaje własnością miasta, z możliwością prowadzenia tam także zajęć edukacyjnych „zielona szkoła”. Nie zostaje on sprzedany, a „symboliczna” opłata pozostaje na tym samym poziomie, a samorząd nadal finansuje program „zielonych szkół”. Od 1 września 2012 roku profity z nieruchomości, która pozostanie po zlikwidowaniu Ośrodka Edukacji Ekologicznej, powinien zacząć czerpać potencjalny dzierżawca tej posesji, a nie miasto.

 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ malta
  Czwartek, 26.04

  Nie..., nie długotrwale , ale np 15 -20 lat...

 2. 2
  +15
  ~ leniwce z PO
  Czwartek, 26.04

  Prywata jak nic ,co zrobią teraz z budynkiem kto go kupi?!!!!

 3. 3
  +20
  ~ jawne głosowanie
  Czwartek, 26.04

  Do dzienikarzy - proszę o transprentne przedstawienie jak głosowali radni. Nam mieszkańcom ta informacja należy się. JAk Głosowała Kosecka? Inaczej mówiąc KTO BYŁ ZA LIKWIDACJĄ?

 4. 4
  +7
  ~ fa
  Czwartek, 26.04

  Po na 12 radnych - kto był trzynastym czyli Judaszem? z jakiej formacji?

 5. 5
  +13
  ~ elblążanin
  Czwartek, 26.04

  Ciekawe komu Pan Prezydent wydzierżawi ośrodek? a czy jest już może kupiec? Pieniądze na nowe LOGO przeznaczymy i na malowanie trawników

 6. 6
  --18
  ~ POirytowany
  Czwartek, 26.04

  Ośrodek wydzierżawi elbląski PIS i pokaże nam wszystkim jak się zarządza takim ośrodkiem żeby przynosił zyski. Wśród rozpatrywanych koncepcji zagospodarowania Ośrodka jest lokalizacja w nim sanktuarium „smoleńskiego”. Planuje się pozyskać szczątki TU-154 uczynić z nich relikwię, do której mogliby się modlić pielgrzymi z Polski i świata!

 7. 7
  +10
  ~ eb
  Czwartek, 26.04

  trzynastym był radny SLD

 8. 8
  +7
  ~ czerwony
  Czwartek, 26.04

  czy to był był Horbaczewski ?

 9. 9
  +3
  ~ who is who
  Czwartek, 26.04

  Kim był ten z SLD?

 10. 10
  +12
  ~ POkręcony
  Czwartek, 26.04

  Platforma nie umie uzasadnić tej decyzji to posługuje się insynuacjami, brzydko odpowiadała na sesji pani Kluge, była kurator, która i poprzednio i teraz najbardziej mogła się wykazać. A teraz wiadomo kto wypisuje te chamstwa

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2428250312805