Piątek, 3.04.2020, Imieniny: Renata, Jakub, Ryszard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Zjazd wyborczy elbląskiego PIS-u

21.03.2012, 11:17:18 Rozmiar tekstu: A A A
Zjazd wyborczy elbląskiego PIS-u

17 marca, w atrium elbląskiego hotelu Arbiter odbył się Zjazd Okręgowy delegatów Prawa i Sprawiedliwości Okręgu nr 34 – Elbląg.  Prezesem znów został Leonard Krasulski, Jerzy Wilk pierwszym Wiceprezesem a Rafał Traks Sekretarzem Zarządu Okręgowego.  

Zjazd wyborczy, miał wyłonić nowe władze partii w okręgu. Delegaci Prawa i Sprawiedliwości wybierali Prezesa Zarządu Okręgowego, Członków Zarządu oraz Członka Regionalnej Komisji Rewizyjnej.

Na inaugurację Zjazdu delegatom zostało odtworzone nagranie Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, który serdecznie podziękował członkom partii za zaangażowanie oraz za lojalność, poprosił również o mobilizację i dalsze dbanie o dobro Polski ponieważ jest to naszym obowiązkiem. Następnie głos zabrał dotychczasowy Pełnomocnik Okręgowego PiS, Poseł na Sejm RP Leonard Krasulski, który podziękował delegatom za ich pracę w trakcie kampanii wyborczych oraz za bieżącą działanośc w Prawie i Sprawiedliwości.

Po wybraniu Prezydium Zjazdu, przyjęciu porządku obrad, powołaniu komisji oraz  przedstawieniu kandydatur do elbląskich władz PiS rozpoczęto głosowanie w wyniku którego na kolejna kadencję został wybrany większością głosów na funkcję Prezesa Zarządu Okręgowego PiS, Poseł na Sejm RP Leonard Krasulski.

Na Członków Zarządu Okręgowego PiS okręgu elbląskiego  zostali wybrani Jerzy Wilk, Rafał Traks, Janusz Hajdukowski reprezentujący komitet miejski elbląski, Grzegorz Kierozalski, Jarosław Bogusz z powiatu ostródzkiego, Jerzy Ewertowski, Marek Polański z powiatu iławskiego, Winicjusz Sokół, Artur Mieczaniec z powiatu braniewskiego, Damian Godziński, Andrzej Malinowski z powiatu nowomiejskiego, Renata Waszczak, Przemysław Nawrocki z powiatu działdowskiego, Jacek Pawlik z powiatu lidzbarskiego, Jan Nadolny z powiatu bartoszyckiego. Największą ilość głosów otrzymali przedstawiciele Komitetu elbląskiego Jerzy Wilk i Rafał Traks. Członkiem Regionalnej Komisji Rewizyjnej została wybrana Anna Wrońska również reprezentująca Komitet elbląski.

W trakcie posiedzenia, Szef miejskich struktur i Wiceprzewodniczący Rady Miasta Elbląga Jerzy Wilk zgłosił dwa projekty uchwał dotyczące wystąpienia o wsparcie do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o przyznanie miejsca dla Telewizji Trwam na tzw. „multipleksie” argumentując potrzebę przeciwstawiania się łamaniu wolności słowa i dostępu do największego medium katolickiego. Kolejny projekt uchwały dotyczył marginalizacji regionu oraz degradacji społecznej, gospodarczej w wyniku złego funkcjonowania samorządowych i państwowych władz szczebla wojewódzkiego.  Projekt uchwały związany jest między innymi z projektem ministerstwa sprawiedliwości dotyczącym likwidacji sądów rejonowych w powiatach naszego regionu a docelowo likwidacji Sądu Okręgowego w Elblągu.

Po głosowaniu nad Uchwałami Zjazd Okręgowy został oficjalnie zamknięty a nowe władze ukonstytuowały się  na 2 letnią kadencję. 

oprac. KB

Oceń tekst:

Ocen: 9

%11.1 %88.9


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ wizjoner
  Środa, 21.03

  Nie przypuszczłem ze taki potencjał intelektualny drzemie lokalnych strukturach PiS-u. Świetny, błyskotliwy progra zapewne porwie tlumy. Uchwaly bardzo prezyzyjnie wychwyciły wszystkie bolaczki zycia codziennego mieszkańców okregu 34. A i w sprawach kardynalnych na forum ogólnopolski bezbłednia zstaly zdefiniowane zarówno bieżace jak i długofalowe kwestie. Delegegaci nie zapomnieli również o prycypiach w polityce miedzynarodowej ... co jo godum? hyba sie mnie coś popyrtało? . . .

 2. 2
  +1
  ~ mir
  Środa, 21.03

  stary pan nic nwoego tylko starosc:starosc to jest opozycja jaka opozycja taki rzad

 3. 3
  +2
  ~ AntyKomuch
  Środa, 21.03

  Tyle fajnych inicjatyw można było zrobić, w tylu interwencjach powinni zabrać głos i działać i nic?! Pocieszające jest to, że wiele pustych miejsc jest i jeden od drugiego jest oddalony nie jednokrotnie patrząc na siebie wilkiem! Szczerze żałuję, ze taki młody działacz jak pan Traks po prostu tam się marnuje!!! No i ta błazenada poparcia Słoniny w ostatnich wyborach z Wilka i Rembelskiego- żałosne!!!

 4. 4
  0
  ~ atru
  Środa, 21.03

  Nienawidzę polityków.

 5. 5
  +4
  ~ marek
  Środa, 21.03

  Pan Wilk to niech sie lepiej wezmie za ratowanie spoldzielni elsin tam gdzie jest prezesem bo niewidomi nie maja co wlorzyc do garnka

 6. 6
  +4
  ~ wojt
  Środa, 21.03

  Panie marku ma pan racje za telewizje trwam sie biora a ludzie niewidomi gloduja bo wyplaty nie ma dla nich niech Pan Wilk zajmie sie czyms kokretnym a nie pierdolami i telewizja trwam , wystarczajaca trwam zarabia na starszych osobach a rydzyk na kanarach za frajerow pieniadze

 7. 7
  +3
  ~ marek
  Środa, 21.03

  Drodzy czytelnicy niech ktos sie zainteresuje trybuna ktora byla dostawiana do istniejacej trybuny na stadionie olimpia ktora byla robiona przez firme Gravo Servis z gdanska zapraszam z urzadzeniem do przeswietlenia spawow pomiedzy elementy spawane czyli szczeliny laczace elementy byly wkladane prety i sruby o sred. 20 mm co jest nie dopuszczalne w spawalnictwie i PN. Ta budowla zagraza zyciu ludzi brzebywajacych na niej osob a tym bardziej skaczacych po niej kibicow prosze kogos o zajecie sie ta sprawa

 8. 8
  0
  ~ jasio
  Środa, 21.03

  POpaprancy sie nie wypowiadajcie !!! bo niszczycie POlske z tym swoim Tuskiem i resztą POpapranców

 9. 9
  +2
  ~ figo
  Środa, 21.03

  moze za nowaczyka byscie sie wzieli bo zle sie dzieje w elblagu

 10. 10
  +3
  ~ I sekretarz
  Czwartek, 22.03

  POPIS to tylko na śmietnik się nadaje, ludzie bez wiary jaj i rozumu. Telewizja "Trwam" sztandarowe hasło ciemnoty

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.