Środa, 20.10.2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2010

Nowy prezydent i radni już pracują

09.12.2010, 15:35:04 Rozmiar tekstu: A A A
Nowy prezydent i radni już pracują
Fot. Rafał Kadłubowski / nowy prezydent złożył dziś uroczyste ślubowanie

Podczas dzisiejszej sesji ślubowanie złożył prezydent Grzegorz Nowaczyk i tym samym objął urząd prezydenta miasta Elbląga. Radni wybrali także przewodniczącego i trzech zastępców Rady Miejskiej. Tym samym władze miasta ukonstytuowały się i zaczęły pracę.

Podczas dzisiejszej sesji, radni jednogłośnie wybrali na przewodniczącego Rady Miejskiej Jerzego Wcisłę z Platformy Obywatelskiej. Jego zastępcami zostali: Elżbieta Gelert (PO), Jerzy Wilk (PiS) oraz Henryk Horbaczewski (SLD). Radnych czeka jeszcze wybór komisji stałych Rady Miejskiej, w których będą pracowali przez 4 lata.

Kwadrans po zakończeniu sesji, nowy przewodniczący Rady Miasta – Jerzy Wcisła zwołał drugą sesję, na której ślubowanie złożył prezydent Elbląga Grzegorz Nowaczyk.

Nowy prezydent wygłosił również inauguracyjne przemówienie, które cytujemy w całości poniżej:

„Mam wielki zaszczyt, po raz pierwszy, przekazać Państwu kilka słów jako Prezydent Miasta. Chciałbym zacząć od osobistej refleksji.

W ciągu ostatnich miesięcy dzieliłem się z elblążanami swoimi marzeniami o naszym Mieście, o naszym Elblągu. Zakończone wybory pokazały, że wielu z Nas ma marzenia bardzo podobne. Elblążanie uwierzyli, że nasze Miasto może rozwijać się szybciej, wzmacniać swoją pozycję na mapie Polski i Regionu, rozwijać się gospodarczo i zapewnić mieszkańcom to co jest najważniejsze: spokój o miejsca pracy i nadzieję na poprawę życia w Elblągu.

Dziękując wszystkim za wybór na urząd Prezydenta Elbląga wyraźnie chcę podkreślić: tylko solidną konsekwentną pracą zaczniemy realizować nasze marzenia o nowoczesnym Elblągu. Od jutra zaczniemy punkt po punkcie realizować wszystkie rzeczy, na które czekają mieszkańcy.

Zaczynając jednak naszą pracę dla miasta doceńmy to co już zostało wykonane.
W imieniu własnym oraz wszystkich mieszkańców Elbląga chcę serdecznie podziękować panu Henrykowi Słoninie za wieloletnią pracę dla dobra mieszkańców Elbląga. Jako nowy Prezydent miasta zawsze będę podkreślał zasługi swojego poprzednika, zrealizowane inwestycje oraz zmiany, które są przecież widoczne w naszym mieście.  Dziękując życzę Panu, Panie Prezydencie wszelkiej pomyślności.

Rozpoczynając urzędowanie jako Prezydent liczę, że w pracę na rzecz Elbląga włączą się wszystkie środowiska w naszym mieście. Elbląg i jego dobro nie ma barw politycznych. Nowe miejsca pracy, inwestycje w infrastrukturę dla mieszkańców, nowe programy społeczne – to wszystko oraz inne elementy, które będę chciał przedstawić w w nowej Strategii Rozwoju Elbląga będą tak samo służyć ludziom o poglądach prawicowych, lewicowych, centrowych i tym, których polityka w ogóle nie interesuje. Przed Nami dużo nowych zadań, dlatego bardzo się cieszę, że w tej kadencji nie będziemy tracili czasu na niepotrzebne spory. Zwracam się w tej chwili do radnych obecnych na tej sali – Elblążanie bardzo na Nas liczą! Przekonujmy wszystkich naszą pracą i zaangażowaniem w sprawy miasta. To od Nas i tylko od Nas zależy jak szybko mieszkańcy zauważą pozytywne zmiany w Elblągu. Życzę radnym aby nie zabrakło Wam konsekwencji i determinacji.

Kiedy w trakcie kampanii wyborczej przekonywałem elblążan, że uda Nam się dogonić najbardziej rozwinięte miasta w Polsce, mówiłem z pełnym przekonaniem. To nie był chwyt propagandowy. Wiem, że my Elblążanie możemy tego dokonać. Zespół, który stworzę w Urzędzie spełni oczekiwania mieszkańców. Wierzę w umiejętności urzędników miejskich, którym powierzę zadania związane z rozwojem Elbląga, jestem pewien ich wiedzy, doświadczenia i wysokich kompetencji. Jednak kluczem do skutecznego zarządzania miastem musi być dobre przywództwo. Jako nowy Prezydent Elbląga mam zamiar podejmować przełomowe decyzje i nie będę bał się brać odpowiedzialności za sprawy miasta i mieszkańców. Możecie być Państwo pewni, że potrafię wybierać priorytety i przekonywać do nich współpracowników, radnych i mieszkańców. Prowadząc swoją kampanię mówiłem, że wiem co trzeba w Elblągu zmienić. Dziś, obejmując stanowisko Prezydenta mówię wyraźnie: Wiem jak poprawić sytuację w Elblągu.

Szanowni Państwo, ta kadencja to będzie kadencja szczególna. Czekają nas cztery lata, które na trwałe zapiszą się w historii Elbląga. W minionych kadencjach ciężko pracowaliśmy nad przygotowaniem wielu kluczowych dla miasta inwestycji. Zabiegaliśmy o dotacje unijne. Można powiedzieć, że był to czas siewu. Teraz nadszedł czas zbiorów. Imponujących zbiorów. Ale lata 2010-2014 to nie tylko wielkie żniwa. To także czas, w którym musimy przygotować się do inwestycji, które zrealizujemy po roku 2015. Nikt jeszcze nie wie, jak będzie wyglądało przyszłe dofinansowanie ze środków unijnych. Ale bez względu na to musimy zachować pozycję lidera w ich pozyskiwaniu. Czeka nas więc nie tylko czas spektakularnych sukcesów, ale i czas bardzo wytężonej pracy. Jej wyniki zależeć będą w wielkiej mierze od nas, od siedzących dziś w tej sali.

Jestem przekonany, że największy klub Rady Miasta Elbląga – klub radnych Platformy Obywatelskiej – będzie naturalną bazą tej wielkiej pracy. Ale to nie wystarczy. Zaprosiłem radnych lewicy do współpracy. Elbląg potrzebuje Waszego zaangażowania i współodpowiedzialności. Elbląg to w tej chwili to nasza wspólna sprawa!

Panie i Panowie Radni, Drodzy Mieszkańcy, jestem najmłodszym Prezydentem Elbląga po 1989r. W sposób naturalny czuję się rzecznikiem tysięcy młodych ludzi, młodych elblążan patrzących na losy miasta z odległości tysięcy kilometrów, rozsiani na emigracji zarobkowej ale ciągle przecież mocno związani emocjonalnie z Elblągiem. Przesyłam dziś do Was za pośrednictwem mediów i internetu moją deklarację: będziemy zmieniali miasto także po to abyście znowu docenili Elbląg, aby zyskał uznanie w Waszych oczach i na nowo stał się atrakcyjnym miejscem do pracy i życia. Będziemy wszyscy pracowali na zmianę opinii, chcemy w końcu zacząć słyszeć „Elbląg się zmienił, wracam, tam są teraz większe możliwości niż za granicą”.

Mówię o tym, bo nowoczesne miasto to nie tylko budynki, drogi i tramwaje. Miasto, Elbląg to także emocje. Wszystko to co powoduje, że My elblążanie czujemy z naszym miastem więź, myślimy i mówimy o nim dobrze, chcemy w nim żyć i pracować. Dlatego tak bardzo podkreślam od początku mojej drogi do urzędu Prezydenta – Elbląg zasługuje na lepszy wizerunek, wiele opinii o naszym mieście jest niesprawiedliwych i naszym obowiązkiem – Prezydenta, urzędników, radnych, także mediów i wszystkich Państwa – jest wspólna praca nad lepszym postrzeganiem naszego miasta.

Raz jeszcze dziękując wszystkim za obdarzenie mnie swoim zaufaniem rozpoczynam urzędowanie w kadencji 2010-2014 od słów, które będą codziennym mottem mojej pracy dla miasta: Elbląg ma być podziwiany i my Elblążanie będziemy z naszego miasta dumni”.
 
Wkrótce szersza relacja z obu dzisiejszych sesji Rady Miejskiej w Elblągu.

MAG

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Wybór przewodniczącego Rady Miejskiej oraz zaprzysiężenie Grzegorza Nowaczyka na prezydenta Elbląga ( zdjęć 30 )
Dodano: 2010-12-09 | Fot. Rafał Kadłubowski
0

Komentarze do artykułu (53)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Danuta
  Czwartek, 09.12

  Wielka kultura polityczna Prezydenta Nowaczyka, że mimo niedawno zakończonej kampanii podziękował panu Słoninie. Jestem dumna z takiego poziomu wybranego przez Nas Prezydenta. Oby tak dalej...!

 2. 2
  0
  ~ kkkk
  Czwartek, 09.12

  a co mógł powiedzieć, expose premiera Tuska tez bylo pelne obietnic...

 3. 3
  0
  ~ Alle
  Czwartek, 09.12

  Ładna, kulturalna, mobilizująca i zachęcająca przemowa, oby prezydentura była taka sama ... i choć boje się jej, to mam nadzieję, że będę nią pozytywnie zaskoczony. NIE STRAĆMY TYCH 4 LAT PANIE PREZYDEŃCIE!! Dużo powiedzą nam nominację na vice prezydentów i skarbnika ... Pierwsze doniesienia są tylko w połowie pozytywne, pozostałą część nazwę ... "stagnacją". Zobaczymy jak to bedzie z tymi nominacjami i walką o unijne fundusze;) Wszystkim życzę powodzenia!!

 4. 4
  0
  ~ zuzka
  Czwartek, 09.12

  kolejni przyszli krasc i oszukiwac

 5. 5
  0
  ~ su
  Czwartek, 09.12

  z podwyzki vat-u i akcyzy przez PO tez jestescie dumni?

 6. 6
  0
  ~ kkkk
  Czwartek, 09.12

  jestesmy dumni ze nie rzadzi pis wszystko inne jest lepsze

 7. 7
  0
  ~ elblążanin88
  Czwartek, 09.12

  Jestem dumny z tego, ze Elblążanie wybrali Pan Grzegorza Nowaczyka na Prezydenta, i jestem dumny z tego dzisiejszego dnia. Bardzo fajne fotki, i widać po inauguracyjnym przemówieniu, po zdjęciach całkiem inna kulturę, styl i sposób sprawowania urzędu Prezydenta Elbląga. Wierzę, że będzie to prezydentura, która przyniesie chlubę Elblągowi i nam - jego mieszkańcom. Dajmy szansę Panu Nowaczykowi, a nie krytykujmy go już na samym początku. Pozdrawiam.

 8. 8
  0
  ~ waldorf
  Czwartek, 09.12

  Expose zupełnie nieoczekiwanego sukcesu, tak bardzo podobne do zapowiedzi rządu zbytecznego cudu.

 9. 9
  0
  ~ znafca
  Czwartek, 09.12

  Jestem pewien, że jeżeli Prezydent Nowaczyk spełni swoje wyborcze obietnice i otworzy się na głosy i pomysły elblążan na rozwój miasta bedzie to bardzo udana prezydentura na kilka kadencji;)

 10. 10
  0
  ~ A
  Czwartek, 09.12

  "Czekają nas cztery lata, które na trwałe zapiszą się w historii Elbląga. W minionych kadencjach ciężko pracowaliśmy nad przygotowaniem wielu kluczowych dla miasta inwestycji. Zabiegaliśmy o dotacje unijne. Można powiedzieć, że był to czas siewu. Teraz nadszedł czas zbiorów. Imponujących zbiorów." - a nie dawno mówił, że 12 lat nic nie zrobiono? -

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.