Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Pediatrię czeka przeprowadzka. Od lipca oddział będzie funkcjonował w szpitalu miejskim

24.06.2024, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pediatrię czeka przeprowadzka. Od lipca oddział będzie funkcjonował w szpitalu miejskim
Fot. AK

Pediatra z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego zostanie przeniesiona do Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II. Od 1 lipca młodzi pacjenci przyjmowani będą przy ul. Komeńskiego.

 

 

 

Jestem niezwykle dumny, że do szpitala miejskiego przechodzi oddział pediatryczny, który w WSZ tak wspaniale pracował przez ostatnie 36 lat. Cała kadra, która tutaj pracowała, jest zaproszona do szpitala miejskiego. Mam nadzieję, że wszyscy będą chcieli z nami współpracować. Oddział, który został wybudowany jest piękny, ale aby mógł funkcjonować potrzeba pracowników, lekarzy i pielęgniarek. Zespół pediatryczny jest w tej chwili już gotowy do pracy. Odział zostanie uruchomiony 1 lipca

 

 

- mówił dziś (24 czerwca) podczas konferencji prasowej dyrektor Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu Mirosław Gorbaczewski.

 

 

 

Od 20 lat mówiło się o tym, że Elbląg zasługuje na pion pediatryczny i w końcu mamy to. Dziękuję

 

 

- dodała Elżbieta Gelert, dyrektorka WSZ w Elblągu.

 

 

 

Oddział pediatryczny będzie funkcjonował przy ul. Komeńskiego. Znajdzie się w nim 41 miejsc. Do szpitala miejskiego przeniesiona zostanie również poradnia neurologii dziecięcej.

 

 

 

Mamy już oddział chirurgii dziecięcej oraz dwie poradnie specjalistyczne. W tej chwilki uruchamiamy oddział pediatryczny. Uruchomiona zostanie również poradnia neurologii dziecięcej. To wszystko będzie tworzyło pewne centrum pediatryczne. W przyszłości chcielibyśmy również uruchomić pozostałe elementy i rozszerzyć działalność. W planach jest również podstawowa opieka zdrowotna pediatryczna oraz opieka nocna i świąteczna. Dla pacjentów nie będzie oznaczało to dużej zmiany. Wspaniały zespół przechodzi, więc leczenie będzie na tym samym poziomie. Inna będzie lokalizacja, ale warunki w niej chyba nawet lepsze niż tutaj

 

 

- dodaje Mirosław Gorbaczewski.

 

 

 

Na oddziale pediatrycznym rocznie hospitalizowanych jest od 2600 do 2800 dzieci. - Do 2010 roku to było średnio ok. 2 tys. pacjentów rocznie. Potem zaczęły się zamykać pediatrie w okolicy - najpierw w Nowym Dworze Gdańskim, później w Pasłęku i Braniewie i w rezultacie na oddział pediatryczny w Elblągu trafia obecnie dużo więcej dzieci - mówi Elżbieta Gelert.

 

 

 


Z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego zniknie również nocna i świąteczna opieka pediatryczna. Docelowo ma ją przejąć szpital miejski, ale na to trzeba będzie poczekać.

 

 

 

Nie posiadamy umowy z NFZ (na świadczenie dotyczące nocnej i świątecznej opieki pediatrycznej - przyp. red.). W tej chwili bardzo mocno o to zabiegamy. Jestem przekonany, że bardzo szybko uda się dorozumieć z Funduszem i uruchomimy ją, jak tylko będzie możliwe. Chwilę to jednak musi potrwać, ponieważ musimy pozyskać pracowników

 

 

- dodaje dyrektor szpitala miejskiego.

 

 

Co zamiast pediatrii powstanie w szpitalu przy ul. Królewieckiej? WSZ w planach ma uruchomienie oddziału hematologii i stacji dializ.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ W końcu
  Poniedziałek, 24.06

  Nareszcie , może będzie lepiej

 2. 2
  +6
  ~ Alicja
  Poniedziałek, 24.06

  Bardzo ważną dla pacjentow i rodzicow jest informacja, że nocna i swiateczna opieka zdrowotna pozostaje w Szpitalu Wojewodzkim!

 3. 3
  +6
  ~ KK
  Poniedziałek, 24.06

  A NiSOP gdzie będzie? Bo z najnowszych informacji to właśnie na Komeńskiego... Tyle, że pan prezydent na razie nie ma na nią umowy...

 4. 4
  +7
  ~ Realista1
  Poniedziałek, 24.06

  "...tak wspaniale pracował przez ostatnie 36 lat". SKoro tak bylo dobrze, to po co przenosic? Czy to wstep do likwidacji?

 5. 5
  +7
  ~ Pani mama
  Poniedziałek, 24.06

  Czyli pomoc doraźna w wojewódzkim, a oddział w miejskim?

 6. 6
  +8
  ~ KK
  Poniedziałek, 24.06

  Czekamy na oficjalne informacje dyrekcji szpitali gdzie mają się zgłaszać pacjenci NiSOP od 1 lipca...

 7. 7
  --2
  ~ lucyna
  Poniedziałek, 24.06

  Nareszcie !

 8. 8
  +7
  ~ Zenek
  Poniedziałek, 24.06

  Z tego co słyszałem to duża część personelu nie przechodzi i zostaje w wojewódzkim

 9. 9
  +19
  ~ Wyborca
  Poniedziałek, 24.06

  Jak taka wiekowa kobieta może kierować tyle lat tak ogromnym przedsiębiorstwem jakim jest szpital. Przecież nie można i nie da się zarządzać taka firma i zarazem być miernym politykiem. Dlaczego szpitalem nie kieruje młody człowiek. To kuriozum by tyle lat być dyrektorem szpitala, który chyli się ku upadkowi. To jest coś niespotykanego .

 10. 10
  +15
  ~ tuskustan
  Poniedziałek, 24.06

  Nie lubie tej baby z PO, ta placowka bardzo zle traktuje pacjentow i dyma ich na kase kasujac za parking. Draństwo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3249490261078