Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

"Jesteśmy na finiszu modernizacji oddziału położniczo-ginekologicznego. Myślimy o wznowieniu porodów rodzinnych"

18.09.2020, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Jesteśmy na finiszu modernizacji oddziału położniczo-ginekologicznego. Myślimy o wznowieniu porodów rodzinnych"
Fot. Adrian Sajko
Podczas zwołanej dziś (18 września) konferencji prasowej Elżbieta Gelert, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu odniosła się do informacji o likwidacji oddziału pediatrii w WSZ. - Dla pacjenta nic się nie zmieni. Będzie szedł taką samą drogą, jak do tej pory. Dopóki oddział w Szpitalu Miejskim nie zostanie wyremontowany i oddany do użytku, pacjenci będą leczeni u nas. Sprawy organizacyjne dla pacjenta i jego rodziny nie będą miały żadnego znaczenia - zapewnia.
 
Przypomnijmy, że w  Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II zlikwidowany zostanie oddział ginekologii i położnictwa, a w WSZ przestanie istnieć oddział pediatrii. Dlaczego? Oddział ginekologiczno-położniczy ze Szpitala Miejskiego zostanie dołączony do tego działającego w WSZ. Natomiast z WSZ oddział pediatryczny zostanie połączony z tym w Szpitalu Miejskim.
 
- Oddział pediatryczny to gorący temat. Nic nie dzieje się poza naszymi właścicielami, czyli po stronie Wojewódzkiego Szpitala Miejskiego - panem Marszałkiem, a po stronie Szpitala Miejskiego - panem Prezydentem Elbląga. Sprawa pediatrii toczy się od 15 lat. Raz jest bardziej zaogniona, to znowu schodzi i czekamy na efekty - opowiadała Elżbieta Gelert.
 
Jak sytuacja wygląda obecnie? - W tej chwili doszło do tego, że Szpital Miejski coraz bardziej się przygotowuje do tego, aby skonsolidować usługi - przyznała.
 
 
My jesteśmy na finiszu modernizacji oddziału położniczo-ginekologicznego, oddziału, na który wydaliśmy łącznie z wyposażeniem 15 mln zł
 
- podkreśliła.
 
 
Otwarcie oddziału położniczo-ginekologicznego w WSZ planowane jest na 5 października br. - Z nowym sprzętem i nowymi mocami przerobowymi jesteśmy na 3 poziomie jeśli chodzi o położnictwo - dodała Elżbieta Gelert. - Ze względu na koronawirusa nie będzie jednak oficjalnego otwarcia.
 
 
 
Myślimy o tym, aby wznowić porody rodzinne
 
- dodała.
 
 
Jak dyrektor WSZ ocenia pomysł łączenia oddziałów? - Jeżeli chodzi o skonsolidowanie pediatrii  w jednym szpitalu, a położnictwa w drugim szpitalu to ma to przede wszystkim służyć pacjentom. W jednym przypadku małym pacjentom, a w drugim przypadku matkom i kobietom - stwierdziła.
 
 
 
Myślę, że coraz mniej jest osób przekonanych, że jest to złe rozwiązanie. Myślę, że jest to rozwiązanie bardzo dobre i będziemy dążyć do tego rozwiązania
 
- zapewniła Elżbieta Gelert.
 
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ A my
  Piątek, 18.09

  Nie chcemy już patrzeć na Was P O cy. Idźcie razem z PSL i SLD donosic na Polskę do brukseli. I wy twierdzicie ze jesteście Polacy. Brakuje kulturalnych słów.

 2. 2
  +4
  ~ Utopia
  Piątek, 18.09

  PO za co się weźmie to albo wstyd albo afery. Tv każdego dnia pokazuje.

 3. 3
  +10
  ~ pytający
  Piątek, 18.09

  Co będzie jeżeli z pediatrii WSzZ żadna z pielęgniarek nie przejdzie na oddział dziecięcy Szpitala Miejskiego? Przecież wiąże się to z obniżeniem pensji o kilkaset złotych?

 4. 4
  +8
  ~ Steff
  Piątek, 18.09

  5 lat temu kobieto powinnaś odejść na emeryturę . daj zarobić innym

 5. 5
  0
  ~ miksonxy@gmail.com
  Piątek, 18.09

  Tak czymac # nie będzie niczego całe te proszę o modlitwę dla pana Krzysztofa K bo rodo za zdrowie i dużo mleka z koko kolą

 6. 6
  +1
  ~ Budka Suflera
  Piątek, 18.09

  2 tatusiów będzie rodziło

 7. 7
  +1
  ~ Lolla
  Piątek, 18.09

  a kiedy PO nowny lans z.prezesem Owsiakiem

 8. 8
  +3
  ~ Ricky Martin
  Piątek, 18.09

  Za cięcia możemy podziękować naszej obecnej władzy, zamiast na propagandę w tvp mogli dać na służbę zdrowia. Polacy tak wybrali a teraz płacz nad rozlanym mlekiem

 9. 9
  +7
  ~ Pacjentka
  Sobota, 19.09

  Podstawą jest kultura obslugi rodzącej ktora w porownaniu z Żeromskiego równa sie zeru

 10. 10
  +3
  ~ Ratownik medyczny
  Sobota, 19.09

  A pani to już podziękujemy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0618720054626