Niedziela, 26.06.2022, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

W szpitalu miejskim powstanie centrum pediatryczne. Placówkę czeka też inwestycja za 40 mln

30.08.2017, 11:36:00 Rozmiar tekstu: A A A
W szpitalu miejskim powstanie centrum pediatryczne. Placówkę czeka też inwestycja za 40 mln
Fot. Ryszard Biel

Blisko 33 miliony złotych otrzymał szpital miejski w Elblągu na budowę bloku operacyjnego oraz modernizację oddziałów. - Teraz zacznie się nowa era i tego szpitala i opieki medycznej mieszkańców Elbląga, okolic – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

„Podniesienie jakości i kompleksowości leczenia poprzez konsolidację usług zdrowotnych w zakresie lecznictwa zachowawczego i zabiegowego w Szpitalu Miejskim Św. Jana Pawła II w Elblągu” to nazwa projektu, który do końca 2020 roku ma zostać zrealizowany w elbląskim szpitalu. Zakłada on budowę nowego bloku operacyjnego, w którym znajdzie się pięć sal operacyjnych oraz modernizację dziesięciu oddziałów i pododdziałów.

To dla nas wspaniała sprawa, że nasz szpital, który ma wspaniałą historię, tradycję, kadrę, w końcu będzie mógł zrealizować bardzo istotną inwestycję. Dzięki niej podniesie się komfort leczenia pacjentów, komfort obsługi, dostosujemy infrastrukturę do obecnych wymagań epidemiologicznych. Jeśli chodzi o oddziały, planujemy, aby w naszym szpitalu powstało takie centrum pediatryczne. To oznacza, że oddziały ze szpitala wojewódzkiego zostaną przeniesione do naszego szpitala. Docelowo powstanie u nas więc nie jeden, a dwa oddziały pediatryczne - dla młodszych i starszych dzieci. To na pewno zwiększy ilość pacjentów, którzy będą korzystali z naszego szpitala

– mówi Mirosław Gorbaczewski, dyrektor szpitala miejskiego w Elblągu.

Cała inwestycja pochłonie blisko 40 mln złotych, z czego ok. 33 mln to dofinansowanie unijne. Dzisiaj (30 sierpnia) marszałek województwa i prezydent Elbląga podpisali umowę na dofinansowanie projektu.

To największa, oprócz wiaduktu, umowa finansowa w ostatnim czasie, a także najbardziej oczekiwana. Ta inwestycja pozwoli na to, że w ciągu kilku lat będziemy mieli szpital o dobrych standardach, dobrze wyposażony, taki który zapewni mieszkańcom Elbląga i okolic usługi medyczne na właściwym poziomie, a kadrze pracę w dobrych warunkach. Dziękuję panu marszałkowi za dobrą współpracę i myślę, że będziemy jeszcze pana marszałka niepokoić kolejnymi wnioskami o środki finansowe

– mówił podczas konferencji prasowej zwołanej z okazji podpisania umowy Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Mogę śmiało powiedzieć, że to jest święto dla Elbląga, elblążan. Inwestycja prawie 40-milionowa, dofinansowana kwotą blisko 33 milionów z UE to jest chyba największy projekt, w tym okresie programowania, który dotyczy służby zdrowia. Jednak nie wziął się znikąd. Nie jest tak, że można pieniądze sobie dowolnie rozdawać. To efekt długoletnich przygotowań. Praktycznie cała kadencja prezydenta Wróblewskiego, współpraca z samorządami teraz owocuje. Gdyby nie było kompleksowej analizy, przygotowania pracy to ten wniosek nie spełniałby wymogów i ciężko byłoby o te pieniądze. Gratuluję również panu dyrektorowi, pracownikom szpitala, tym którzy napisali bardzo dobry wniosek. Możecie być dumni z siebie z tej współpracy. Teraz zacznie się nowa era i tego szpitala i zabezpieczenia medycznego mieszkańców Elbląga i okolic

– podkreślał Gustaw Marek Brzezin.

Inwestycja zaplanowana jest na lata 2017 – 2020. Szpital wyłonił już inżyniera kontraktu, który w tej chwili przygotowuje dokumentację przetargową. Przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku. Na początku 2018 roku, zgodnie z harmonogramem, powinny ruszyć prace.

Oddziały będą remontowane po kolei, tak, żeby praca całego szpitala była zachowana, żebyśmy nie musieli niczego zamykać, a pacjenci byli cały czas obsługiwani. Na pewno będą jakieś utrudnienia, bo to bardzo duża inwestycja, ale postaramy się, aby było ich jak najmniej

- zapewnia Mirosław Gorbaczewski.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Marian
  Środa, 30.08

  Brawo! i jeszcze raz brawo! , może w kocu będzie tak po ludzku, tylko jeszcze odpowiednia kadra. Dosyć mam wojewódzkiego, dosyć upokorzenia i partactwa.

 2. 2
  --5
  ~ Brak
  Środa, 30.08

  Lądowisko brak o tym nie pomyśleli.

 3. 3
  +3
  ~ Cóż
  Środa, 30.08

  Olsztyniaki non stop dostają kasę na budowę od podstaw nowych szpitali. A Elbląg jak zwykle resztki i złego robią wielką szopke.

 4. 4
  +2
  ~ axxen
  Środa, 30.08

  juz niebawem dzieki pis-owi kasa sie skonczy niestety

 5. 5
  +3
  ~ AM
  Środa, 30.08

  a będzie tak jak jest i jak bywało do tej pory na elbląskim zadupiu - teren ogromnej działki od wielu dziesiątków lat kompletnie nie wykorzystany a kadry kierownicze w ciągłym chocholim tańcu partyjniackich hołubców ku uciesze gawiedzi i miernej kadry fachowców ale oczywiście z kręgu rodziny lub wyznawców. Taki deal a właściwie jego brak.

 6. 6
  0
  ~ wyborca
  Środa, 30.08

  Gratulacje Panowie.Dobra robota.

 7. 7
  --1
  ~ Weders
  Środa, 30.08

  taaaa, to ci sami mądrale co wydali miliony na lotnisko w krzakach i zimne termy trzeba być ameba aby myśleć , że na szpital wydadzą z sensem, nabuduja durnot co nikomu w niczym nie pomogą, pizatrudniaja tam Soch znajomków i tyle z tego będzie,...jacy wy ludzie jesteście naiwni, że coś wam ta rozbudowa pomoże, w niczym wam nic nie pomoże,

 8. 8
  +1
  ~ Bolesław Ławęsa
  Czwartek, 31.08

  Wojewódzki to preywatny folwark.Nawet złodziejski pareking o tym świadczy.Dlaczego w byłym wojskowym lub na Żeromskiego płaci sie za wjazd i wyjazd.A w wojewódzkim od 15 minut w górę.Czyżby była to prawda że syn tej Glamzuły zawłada tym parkingiem?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4760568141937