Wtorek, 31.01.2023, Imieniny: Marcelina, Ludwik, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Lekarze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego złożyli wymówienia. „Odchodzą wszyscy specjaliści medycyny ratunkowej”

25.11.2015, 13:00:58 Rozmiar tekstu: A A A
Lekarze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego złożyli wymówienia. „Odchodzą wszyscy specjaliści medycyny ratunkowej”
Szpitalny Oddział Ratunkowy, który wchodzi w skład  Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego może czekać prawdziwa rewolucja. Wczoraj, 24 listopada, lekarze z tego oddziału złożyli wypowiedzenia. - Odchodzą wszyscy specjaliści medycyny ratunkowej - przyznał Koordynator SOR-u, dr n. med. Andrzej Czerniewski. - Ale wszelkie pytania proszę kierować do rzecznika prasowego szpitala.

Przypomnijmy, że w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym pracuje 26 lekarzy, 41 pielęgniarek i 11 ratowników. Na stronie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego zaprezentowane są poszczególne oddziały. Jako drugi, po Izbie Przyjęć, opisana jest praca SOR-u.

"Oddział dysponuje 12 łóżkami wyposażonymi w pełne monitorowanie funkcji życiowych. Naszym zadaniem jest udzielanie niezbędnej pomocy lekarskiej osobom znajdującym się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego" czytamy na stronie WSZ. "Sercem"oddziału jest 4-łóżkowy obszar resuscytacyjno-zabiegowy, gdzie zgromadzony jest sprzęt pozwalający przeprowadzać zabiegi reanimacyjne, utrzymywać podstawowe czynności życiowe oraz wykonać wstępną diagnostykę (analizator parametrów krytycznych, USG, RTG). W obszarze Wstępnej Intensywnej Terapii hospitalizujemy wszystkich chorych wymagających wentylacji wspomaganej lub zastępczej."

Na cóż jednak zdać się może nawet najlepszy sprzęt jeśli nie będzie miał go kto obsługiwać? Otrzymaliśmy informację, że wczoraj wszyscy lekarze pracujący w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym złożyli wypowiedzenia. Powodem miała być zbyt duża ilość godzin pracy, jaką muszą brać na siebie poszczególni lekarze, a to z kolei jest wynikiem zbyt małej liczby lekarzy.

- Wydaje mi się, że jest ich za mało. Z tego, co wiem to oni pracują na okrągło, dyżur za dyżurem, Podobno w tym tkwi problem, a w związku z tym, że warunki się nie zmieniają lekarze postanowili, że odejdą. Teraz trwają negocjacje - poinformował nas czytelnik.

Postanowiliśmy sprawdzić, ile w tym prawdy i skontaktowaliśmy się z Koordynatorem SOR-u dr n. med. Andrzejem Czerniewskim. - Coś w tym temacie jest, ale proszę się zwrócić do działu prasowego - zaznaczył.

Andrzej Czerniewski prosił kierować wszystkie pytania do rzeczniczki prasowej WSZ, Anny Kowalskiej. W trakcie rozmowy przyznał jednak, że lekarze stanowiący filar SOR-u złożyło wymówienia.

Tutaj są lekarze, którzy stanowią trzon. W ostatnim czasie się to zmieniało bardzo płynnie. Trzon odchodzi. To trudne. Niech się wypowie dyrekcja. Odchodzą wszyscy specjaliści medycyny ratunkowej
 
- mówił.

Poproszona o komentarz w tej sprawie  Anna Kowalska zapewniła nas, że do sprawy odniesie się na piśmie. - Proszę poczekać na odpowiedź. Spróbuję coś ustalić. Odpowiem e-mail'em - mówiła.

Czekamy zatem na oficjalne stanowisko szpitala. Gdy tylko je poznamy opublikujemy je na łamach
info.elblag.pl
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 51

%94.1 %5.9


Komentarze do artykułu (39)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ He, he,he
  Środa, 25.11

  Ciekawe skąd wzięli tych 26 lekarzy. W obszarze resuscytacyjnym SOR pracuje na okrągło trzech lekarzy ( dyżury co II-gi dzień), w części tzw. obserwacyjnej sześciu, a w ambulatorium chirurgicznym w porywach siedmiu. A gdzie pozostali?

 2. 2
  +50
  ~ pigula
  Środa, 25.11

  Brawo pani Poseł .Gdzie pani się schowała? ?

 3. 3
  +47
  ~ dziadostwo bagienne
  Środa, 25.11

  Nie ma się czemu dziwić -szkoda pracowników SOR-u i nas pacjentów.Ale popatrzmy na prosty przykład :dyspozytorni pogotowia nadal nie ma w Elblągu.Marszałek tego województwa wraz z Wojewodą non stop dają sprzęt medyczny w prezencie TYLKO do olsztyna.TO JEST ZWYKŁE sk********two.Każdego dnia znikają tablice na budynkach po firmach i instytucjach.Przykład :ostatnio Plac Słowiański nie ma giełdy papierów wartościowych w budynku po lewej pozostał ślad po tablicy i zasunięte kotary.JAK DŁUGO będzie trwał upadek miasta ????Co w Ratuszu UM tego nie widzą?????A MOŻE TRZEBA ZROBIĆ JAK W Warszawie taczka i won.

 4. 4
  +6
  ~ bigstefan
  Środa, 25.11

  Gratuluję uciśnionym pracownikom SORu. A dokładnie temu trzonowi, bo po raz kolejny redakcje dostają cynk, jak to się źle dzieje :) Panowie składają wypowiedzenia co roku i za każdym razem krzyczą do mediów, jak to im się krzywdę robi :)

 5. 5
  +5
  ~ turban
  Środa, 25.11

  co to sie dzieje w tym Powskim burdeliku? a taka propaganda byla siana przed wyborami....

 6. 6
  +21
  ~ eWA .....................
  Środa, 25.11

  JAK NIE WIADOMO O CO CHODZI , TO ZAWSZE CHODZI O PIENIĄDZE , SKĄD MY TO ZNAMY .....................

 7. 7
  +19
  ~ Hrabia George
  Środa, 25.11

  Sypną groszem tym konowałom, to od razu godziny pracy przestaną im przeszkadzać. A swoją drogą Gelert nadaje się do pchania karuzeli po sezonie, a nie do rządzenia poważną instytucją - jak ona się tam znalazła?

 8. 8
  +12
  ~ "S"
  Środa, 25.11

  Wszyscy dwaj specjaliści medycyny ratunkowej...

 9. 9
  --1
  ~ pacjent
  Środa, 25.11

  Byłem u rzecznika praw pacjenta w szpitalu, pani bardzo mi pomogła, kompetencja i profesjonalizm z klasą :) Dziękuję Pani :)

 10. 10
  +8
  ~ re bigstefan
  Środa, 25.11

  Panie Bigstefan, chociaż powinno chyba być Stefansmallbrain, w ciągu tego jak piszesz roku w SOR przestało pracować 6 lekarzy, dwie Panie z przyczyn nazwijmy to naturalnych, pozostałe Panie, bo znalazły sobie bardziej atrakcyjną, nie tylko finansowo, pracę. W tym czasie chętny do pracy znalazł się jeden młody lekarz, mogący pracować pod nadzorem specjalisty. Jakby nie patrzeć bilans jest ujemny. A Hrabia z Bożej łaski George, od razu widać, że należy do tej zubożałej szlachty.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.334331035614