Sobota, 22.06.2024, Imieniny: Paulina, Jan, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Z przystanków znikają kosze? Czytelniczka: Mamy nosić śmieci w kieszeniach

13.05.2024, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Z przystanków znikają kosze? Czytelniczka: Mamy nosić śmieci w kieszeniach
Fot. AK

Kosze na śmieci w niektórych miejscach Elbląga to rzadkość. Ostatnio zauważyłam, że śmietniki zniknęły również z części przystanków. Czy to jest tymczasowe, czy też teraz pasażerowie mają nosić śmieci w kieszeniach - pyta mieszkanka Elbląga.

 

 


W Elblągu są miejsca, w których koszy na śmieci jest zwyczajnie za mało. Jak podkreśla Czytelniczka, coraz częściej zaczyna ich brakować również na przystankach komunikacji miejskiej.

 

 

 

Coraz więcej jest w mieście przystanków, przy których zwyczajnie nie ma koszy na śmieci, tak jest na przykład przy ul. Mickiewicza, al. Tysiąclecia. Takie działania na pewno nie służą utrzymaniu czystości w mieście. Nie wiem, czy to wynika z oszczędności, czy też te kosze są np. wymieniane i wrócą na miejsce nowe

 

 

- zwraca uwagę elblążanka.

 

 

 

O kosze na śmieci na przystankach zapytaliśmy Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu. Jak usłyszeliśmy, nie jest to jednak problem ZKM. - Utrzymaniem czystości m.in. w pasie drogowym, w tym także kwestią pojemników na odpady zajmuje się Departament Zarząd Dróg UM wraz z Elbląskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej - tłumaczy Michał Górecki, kierownik Działu Zarządzania Komunikacją Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu.

 

 

 

Kosze znajdujące się na przystankach są bardzo często dewastowane - w tego typu sytuacjach, możliwe jak najszybciej ZKM zgłasza to do Zarządu Dróg i EPGK

 

 

- dodaje Michał Górecki.

 

 

 

Przedstawiciel ZKM podkreśla również, że z kilku przystanków w ostatnim czasie kosze rzeczywiście zniknęły, było to jednak związane prowadzonymi pracami. - W ostatnim czasie ZKM wymienił 7 wiat na nowe konstrukcje, co wiązało się z okresowym brakiem koszy na wskazanych przystankach - zaznacza Kierownik Działu Zarządzania Komunikacją ZKM w Elblągu.

 

 


Nowe wiaty w kwietniu pojawiły się na przystankach tramwajowych przy ulicy 1 Maja, przystankach autobusowych przy ulicy Nowowiejskiej, al. Grunwaldzkiej oraz ul. Mickiewicza. W tej ostatniej lokalizacji, na nowym przystanku znajdującym się od strony parku śmietnik rzeczywiście wrócił. Po drugiej stronie nadal go brak. Pytania w sprawie koszy na śmieci przy przystankach skierowaliśmy również do EPGK. Na odpowiedź czekamy.

 

 


Co na ten temat uważają Czytelnicy info.elblag.pl? W Elblągu ogólnie przydałoby się więcej koszy na śmieci, czy też bardziej chodzi o to, aby nauczyć mieszkańców do korzystania z tych, które już są? Piszcie w komentarzach.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. AK


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ To miasto,to dno.
  Poniedziałek, 13.05

  Z tymi śmieciami,w Elblagu,to jakiś kosmos.Workow na śmieci ,nie dają juz od lat,kiedyś dawali.Byłem ostatnio w Lublinie i MPO rozwoziło worki do domów jednorodzinnych.U nas niedość ,że śmieci sa jedne z droższych w kraju.To jeszcze worķów nie dają jak kiedyś.

 2. 2
  +1
  ~ słuszna uwaga
  Poniedziałek, 13.05

  dlaczego na przystankach brak śmietniczek zgodnie z przepisami o segregacji oraz dlaczego są tak małe - wożę stale śmieci ze sobą wychodzę i nie mam gdzie wyrzucić i muszę je tachać aż do swojego śmietnika przy domu. To jest skandal. na każdym przystanku powinny stać po 4 pojemniki 1100 L i systematycznie opróżniane, najlepiej codziennie. Wtedy będzie porządek i nie będzie marudów.

 3. 3
  +7
  ~ Miasto absurdów
  Poniedziałek, 13.05

  Ale za to mamy cyrk po cyrku. I to w tym tygodniu. Sami cyrkowcy.

 4. 4
  +16
  ~ Zgroza
  Poniedziałek, 13.05

  Kro wymyslil te przystanki które nie chronią przed deszczem i wiatrem. Gdzie są tablice elektroniczne z rrozkladem jazdy przy przystankach. Ludzie jest 2024 rok .

 5. 5
  +7
  ~ lucyna
  Poniedziałek, 13.05

  Skoro znikają śmietniki ,to teraz kolej na przystanki .

 6. 6
  +4
  ~ Haha
  Poniedziałek, 13.05

  Piękny przystanek 20l w uni, mamy przykład pięknego cudownego przystanku w centrum miasta,bić brawo

 7. 7
  +14
  ~ obserwator
  Poniedziałek, 13.05

  Może czas na zmiany osoby zarządzającej firmą, skoro sobie nie radzi.

 8. 8
  +6
  ~ Xxx
  Poniedziałek, 13.05

  Tak samo jak mówi się sprzątaj po swoim psie. A śmietników brak

 9. 9
  +3
  ~ Sz
  Poniedziałek, 13.05

  Panie Górecki jaka nowa wiata powstała w kwietniu przy Nowowiejskiej ???

 10. 10
  --1
  ~ Magnat Biznesu
  Poniedziałek, 13.05

  Teraz jedynymi śmieciami na przystanku będziecie wy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3781158924103