Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Słupki na Moście stoją od pół roku. „Czy naprawdę nie można go zrobić raz a porządnie?

14.02.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Słupki na Moście stoją od pół roku. „Czy naprawdę nie można go zrobić raz a porządnie?
Fot. Paweł Friedrich
REKLAMA

Powraca temat stanu nawierzchni Mostu Wysokiego. - Z nim ciągle coś jest. Czy naprawdę nie można go zrobić raz a porządnie? - pyta nasza czytelniczka.


Most Wysoki (tak jak Most Niski) został oddany do użytku w 2013 roku. Niestety nie potrzeba było wiele czasu, by na jaw wyszły pierwsze niedociągnięcia tej inwestycji.
 

Najpierw problemy pojawiły się na Moście Niskim. Pierwsze wybrzuszenia i pęknięcia zaczęły się pojawiać krótko po zakończeniu budowy. Remont Mostu był omawiamy przez lata. Dopiero  w 2020 roku nawierzchnia z klejonej kostki dębowej została zastąpiona inną.


Problemy z nawierzchnią nie ominęły Mostu Wysokiego. W 2019 r. roku o naprawę nawierzchni Mostu Wysokiego dopytywał jeden z elbląskich radnych. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski zapewniał, że zostały wykonane niezbędne naprawy cząstkowe nawierzchni drewnianej Mostu Wysokiego, a także że polecił pracownikom Departamentu Zarząd Dróg przygotowanie propozycji rozwiązania problemu. Dopiero po tym miała zostać podjęta decyzja w tej sprawie.


Na początku września 2022 r. opublikowaliśmy materiał, w którym po raz kolejny zwróciliśmy uwagę na stan nawietrzni Mostu Wysokiego. Dziura na dziurze chyba nie przeszkadzała urzędnikom, bo taki stan utrzymywał się od miesięcy.


Po naszej publikacji na Moście pojawiły się pachołki i taśma, które miały odgrodzić użytkowników Mostu od licznych dziur. Pół roku temu Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga, zapewniała nas, że:

 

Stan nawierzchni na Moście Wysokim jest nam znany. Niestety, sukcesywna wymiana uszkodzonej kostki nie przynosi oczekiwanych rezultatów. W związku z tym będziemy chcieli zastosować, podobnie jak wcześniej na Moście Dolnym trwałą technologię. W najbliższym czasie zlecone zostanie opracowanie dokumentacji projektowej
 

- informowała.


W międzyczasie spadł śnieg, który zasłonił stan nawierzchni Mostu. Widoczne zostały pachołki, które przypominały o problemie.


Zwróciliśmy się z pytaniami dot. remontu Mostu Wysokiego do biura prasowego Urzędu Miejskiego. Do tematu powrócimy, gdy otrzymamy odpowiedź.

 

 

 

 

Zdjęcia wykonane we wrześniu 2022 r.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ czytelnik
  Wtorek, 14.02

  A po co ?. Przecież on tam nie chodzi!!

 2. 2
  +15
  ~ aleksandra12
  Wtorek, 14.02

  A po co lepiej utrzymywac 2 wiceprezydentów i im płacic z podatków mieszkańców .Z tego mostu korzysta tysiące ludzi a oni chca podgrzewaną murawe na Olimpiii dla 100 osób 2 razy w miesiącu .A tor obok nie moga mieszkańcy korzystac z dziecmi bo szkdoa prądu

 3. 3
  +9
  ~ TeofilSkorupa
  Wtorek, 14.02

  Najwyższy czas odwołać nieudolnego prezydenta miasta. Pora na dobrego gospodarza, człowieka młodego, prawdziwego fachowca.

 4. 4
  +13
  ~ Hg
  Wtorek, 14.02

  Na tamten most wydano ponad 600.000 zł bo nie dopilnowanie gwarancji. To na ten pójdzie pewnie ponad milion. Urzędasy powinni pokryć te koszty z własnej kieszeni.

 5. 5
  +11
  ~ Stańczyk Elbląski
  Wtorek, 14.02

  Wielki Ptak na motorynce tamtędy przejedzie kilka razy i wyrówna i po kłopocie ;(

 6. 6
  +13
  ~ Fan Gargamela z PO
  Wtorek, 14.02

  z tą ekipa tłustych kotów nie....pora na wietrzenie korytarzy w UM, promocji, drogach, inwestycji....i sekretariacie omnibusów.

 7. 7
  +22
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 14.02

  Nawierzchnia tego mostu jest jak władze miasta, nie nadaje się do funkcji ,którą ma spełniać. Amen.

 8. 8
  +7
  ~ k
  Wtorek, 14.02

  lepiej niech nie robią bo zamkną do czasu kiedy bedzie w tym biznes np nowy budynek w okolicy

 9. 9
  +11
  ~ zorro
  Wtorek, 14.02

  co za pa...t wymyślił klejenie drewna do metalu !

 10. 10
  +10
  ~ Mieszkaniec E-Ga
  Wtorek, 14.02

  Dlaczego nawierzchni nie można wykonać np z kompozytu? Byłaby trwała odporna na gnicie i piękna. Oraz tańsza noż dębowa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5158538818359