Czwartek, 1.12.2022, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Czytelnicy: "Most Wysoki to dziura na dziurze. Władze miasta tego nie widzą?". 

11.09.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czytelnicy: "Most Wysoki to dziura na dziurze. Władze miasta tego nie widzą?". 
Fot. Paweł Friedrich

"Dosłownie dziura na dziurze. To wstyd dla Elbląga, ale też niebezpieczne". "Niestety most nie wytrzymał nawet dekady, a już jest w rozsypce". Czytelnicy info.elblag.pl zwracają uwagę na fatalny stan Mostu Wysokiego. 

 

 

Nawierzchnia Mostu Wysokiego z miesiąca na miesiąc się pogarsza. W tej chwili wygląda to już bardzo źle. Dziury są takie, że człowiek musi uważać, gdzie stawia nogę, jak tędy przechodzi. Czy władze miasta naprawdę tego nie widzą? Elbląska starówka to w tej chwili największa wizytówka naszego miasta. Ten most w tym nie pomaga

 

- mówi pani Magda. 

 

Przypomnijmy. Oba mosty zwodzone na elbląskiej starówce do użytku oddane zostały w 2013 roku. Bardzo szybko okazało się, że wielomilionowa inwestycja ma swoje mankamenty. Najpierw kłopoty pojawiły się na Moście Niskim (most w ciągu ulicy Studziennej). Pierwsze wybrzuszenia i pęknięcia zaczęły się pojawiać krótko po zakończeniu budowy. Przez kilka lat trwały starania o jego remont. Dopiero w 2020 roku efektowna nawierzchnia z klejonej kostki dębowej została zastąpiona inną, bardziej wytrzymałą. Teraz jednak okazuje się, że podobny problem pojawił się na Moście Wysokim (w ciągu ul. Mostowej). Czy i tym razem będziemy musieli latami czekać na jego rozwiązanie, dopytują Czytelnicy info.elblag. Uwagę na to zwraca jeden z nich. 

 

 

Kiedy remont mostów zwodzonych na starówce? Niestety mosty nie wytrzymały nawet dekady, a już są w rozsypce. Wyglądają gorzej niż po przejściu ruskich w 1945 roku. Co dalej z Mostem elewów? Czy 5 lat to za mało na odbudowę tego drewnianego mostka? Kiedy urzędasy wezmą się za robotę

 

- pisze jeden z internautów. 

 

 

O plany remontowe tego obiektu zapytaliśmy Ratusz. Do tematu wrócimy, gdy uzyskamy odpowiedź. Warto przypomnieć, że już w ubiegłym roku o naprawę nawierzchni Mostu Wysokiego dopytywał jeden z elbląskich radnych. W odpowiedź prezydent Elbląga Witold Wróblewski przypomniał, że w 2020 roku zostały wykonane niezbędne naprawy cząstkowe nawierzchni drewnianej Mostu Wysokiego. Poinformował również, że polecił pracownikom Departamentu Zarząd Dróg przygotowanie propozycji rozwiązania problemu. Dopiero po tym ma zostać podjęta decyzja w tej sprawie. Od tego momentu minął rok. 

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Paweł Friedrich


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +44
  ~ Eryk Bim Bam
  Niedziela, 11.09

  Władze miasta olewają wiele tematów, tak samo jak sygnalizacja dla pieszych obok DWORCA PKS. Włączniki nie działają, tak samo jak część naprzeciwko dworca PKP. Co sobie myślą przyjezdni o mieście, którzy chcą przejść i już pierwsza sygnalizacja jest wadliwa.

 2. 2
  +61
  ~ Ty
  Niedziela, 11.09

  Wróblewski nie dopilnował gwarancji to teraz wyremontuje za milion zł z naszych podatków. Szkoda że nie ze swojej kieszeni. To samo było z mostem koło tortugi. Wywalono chyba 600 tysięcy na naprawe

 3. 3
  +57
  ~ Witold Białopiotrowicz
  Niedziela, 11.09

  Kto personalnie jest odpowiedzialny za taką sytuację?

 4. 4
  +35
  ~ Fan Gargamela z PO
  Niedziela, 11.09

  Może warto zapytać tego dyrektora z zawodu dyrektor od promocji i turystyki?

 5. 5
  +27
  ~ Wkurzony obserwujący
  Niedziela, 11.09

  Dla mnie to jest dziwne, że do tej pory nie znalazła się alternatywa w postaci kostki wytworzonej z polimerów w technologii druku 3D (taką możliwość ma PWSZ która odnajduje się w klimatach PSL).

 6. 6
  +47
  ~ Obcasik
  Niedziela, 11.09

  To jest właśnie wizytówka! To miasto zaczyna się załamywać pod nogami! Zamiast robić personalne pseudo porządki czas zadbac o wizualnosc miasta, co za wstyd i to w takim miejscu! I w tak krotkim czasie!

 7. 7
  +14
  ~ Mieszkaniec
  Niedziela, 11.09

  Problemem tych mostów jest źle przyjęta technologia wykonania nawierzchni. Wszystkie projekty są opiniowane przez zamawiającego na etapie projektu. Niestety firma projektowa ze Szczecina nie podołała wyzwaniu w mojej ocenie i źle zaprojektowała rodzaj nawierzchni. Drewno to najgorszy materiał jaki mogła wybrać w to miejsce. Porszę zauważyć, że ustrój nośny mostów to konstrukcja stalowa. Połączenie tak różnych materiałów nie jest możliwe. Są tylko dwa wyjścia. Pierwsze to wymiana kostek w nieskończoność, a druga to przebudowa ustroju nośnego w taki sposób, że będzie możliwe zamontowanie nawierzchni z kompozytów. Będzie drogo ale problem zostanie do związany. Zastanawia mnie też naprawa mostu dolnego. Dlaczego nie został udostępniony po naprawie dla ruchu. Te znaki, które nie zezwalają na przejazd samochodów świadczyć mogą tylko, że naprawa została wykonana dla kilku samochódow w miesiącu. Dziękuję za uwagę.

 8. 8
  +41
  ~ Elblążanie dumni z PIS
  Niedziela, 11.09

  Dziwne że nikt z władz miejskich nie trafił jeszcze do paki za niegospodarność za te mosty. Nawet 10 lat ta tandeta nie wytrzymała. A ten dolny non stop zamknięty dla ruchu kołowego. Kicz za nasze pieniądze. Żądamy rozliczenia

 9. 9
  +59
  ~ Machupichcę
  Niedziela, 11.09

  Ten most jest wizytówką ... włodarzy tego miasta.

 10. 10
  +24
  ~ Uyh
  Niedziela, 11.09

  Mogliście przy okazji zapytać urzedasów jak długo jeszcze na moście wysokim będzie stał ten znak który został po remoncie. Nie wspominając już o niesprawnym oświetleniu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94831514358521