Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

„To się w głowie nie mieści. Przecież to od miesięcy stwarza zagrożenie!”

01.02.2023, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„To się w głowie nie mieści. Przecież to od miesięcy stwarza zagrożenie!”
fot. nadesłane

Elblążanka zgłosiła do nas problem, z jakim od dłuższego czasu borykają się piesi korzystający z chodnika przy ul. Wiejskiej. - Czy nikt nie widzi jakie to stwarza zagrożenie? - alarmuje.

 


Na chodniku przy ul. Wiejskiej trzeba zachować szczególną ostrożność. Nie chodzi jednak o krzywe płyty chodnikowe czy brak kawałka chodnika. Tylko o dziurę, w którą można wpaść.

 

 

Od kilku miesięcy ta dziura w studzience kanalizacyjnej nie jest zabezpieczona. Ja rozumiem, że można tego nie widzieć od razu, ale żeby nikt z Miasta nie zainteresował się tym w odpowiedni sposób od kilku miesięcy to już przesada

 

– zgłosiła do nas elblążanka.Nasza czytelniczka przesłała nam zdjęcia, które zrobiła widząc, że od dłuższego czasu miejsce nie jest w żaden sposób zabezpieczone. -  Ta dziura stwarzała zagrożenie przynajmniej od dwóch miesięcy. Najlepsze jest to, że jak już Departament Dróg zainteresował się tym to jedyne co zrobił to postawił słupek, który w żaden sposób nie rozwiązuje problemu – stwierdziła.

 

 

Po miesiącu odkąd zrobiłam pierwsze zdjęcie postawili słupek ostrzegający i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że słupek stoi już tydzień, a dziura nadal stwarza zagrożenie. W zasadzie już następnego dnia od postawienia słupek leżał sobie obok dziury. Czemu to miało służyć?

 

– pytała elblążanka.W poniedziałek, 30 stycznia, dziura została przykryta deskami. - Tu już chyba ktoś z mieszkańców nie wytrzymał – dodała elblążanka. - Teraz zabezpieczeniem są te deski i przewrócony słupek.

 

Dlaczego od kilku miesięcy nikt z Miasta tego nie naprawił? Co musi się stać, żebyśmy doczekali się reakcji?

 

- pytała elblążanka.Zwróciliśmy się do biura prasowego Urzędu Miasta w Elblągu z pytaniami. Do tematu powrócimy.Zdjęcie wykonane w grudniu 2022 r.

 

Zdjęcie wykonane 24 stycznia br.Zdjęcia wykonane 30 stycznia 2023 r.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Zorientowana
  Środa, 01.02

  Z tego co się orientuję to itrzymanie pokrywy studzienki należy do właściciela sieci, którą obsługuje, czyli Energa, Orange, Vectra itp jest odpowiedzialna. To nie dziura w chodniku. Zarząd Dróg nie jest za to odpowiedzialny.

 2. 2
  0
  ~ ads
  Środa, 01.02

  DZiwna sprawa, bo jak ja zglaszam to szybko jest naprawa i to pierdół nawet.

 3. 3
  --4
  ~ Michał
  Środa, 01.02

  Może to jakaś firma zleciła do naprawy i czeka na nową studzienkę oraz odpowiednią pogodę na jej wymianę. Zabezpieczone było, pewnie jakiś wandal tozwalił. Nie widzę tu problemu.

 4. 4
  +5
  ~ mieszkanka
  Środa, 01.02

  Na Słowackiego (na wysokości nr 7) już dwa lata stoi słupek na otworze kanalizacyjnym, z którego skradziono pokrywę i nikogo to nie rusza...

 5. 5
  --7
  ~ Dpokojnie
  Środa, 01.02

  To innych tematów nie ma. Wystarczyło zadzwonić. Na wandalizm nie ma siły, chyba, że Policja czy Straż Miejska złapie. A naprawa w zimę jest wyżucaniem pieniędzy w błoto.

 6. 6
  +5
  ~ koliński nierób
  Środa, 01.02

  niech ktoś złamie nogę to będą jaja sądy, prok....Szukanie winnego

 7. 7
  +1
  ~ problem
  Środa, 01.02

  duża dziura

 8. 8
  +3
  ~ Gira
  Środa, 01.02

  O i jaki chodnik nieposypany niczym i nieodśnieżony.

 9. 9
  +2
  ~ Tysiaclecia
  Środa, 01.02

  Na przejściu, gdzie wyspa przy Tysiąclecia to nadal tam podobna dziura???

 10. 10
  +4
  ~ pięknie miasto
  Środa, 01.02

  Dlaczego chodnik nie jest posypany piaskiem i odśnieżony? Widać, że śnieg zalega od tygodnia, bo w połowie rozpuszczony i przemieniony w lód. Mało, że dziura od nie pamiętam już jak dawna i to teraz już na pół chodnika to jeszcze ukryta pod śniegiem!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2397179603577