Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Skrzyżowanie Płk. Dąbka i Piłsudskiego: Zapadające się płyty utrudniają ruch. Po naszej interwencji TE obiecują naprawę

19.02.2022, 19:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Skrzyżowanie Płk. Dąbka i Piłsudskiego: Zapadające się płyty utrudniają ruch. Po naszej interwencji TE obiecują naprawę

Na skrzyżowaniu Płk. Dąbka i Piłsudskiego będzie bezpieczniej. Po naszej interwencji, Tramwaje Elbląskie przyznają, że jego stan techniczny jest niezadowalający i obiecują rozwiązać problem.

 

O problemie na skrzyżowaniu Płk. Dąbka i Piłsudskiego pisaliśmy miesiąc temu. Tematem zajęliśmy się na prośbę Czytelnika info.elblag.pl.

 

Na skrzyżowaniu, w miejscu, gdzie przebiegają tory tramwajowe, płyty z jednej strony są zapadnięte i częściowo odstają. To moja droga do domu, więc widzę, że kierowcy bardzo często w tym miejscu zwalniają, próbują ominąć to miejsce, aby nie zahaczyć autem. To prowadzi do niebezpiecznych sytuacji

 

- pisał w liście skierowanym do redakcji, pan Michał, kierowca z Elbląga.

 

Sprawdziliśmy, elblążanin się nie mylił. Na środku jednego z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście na kierowców czeka "pułapka". Sprawą postanowiliśmy zainteresować Ratusz.

Jak się okazało, to Tramwaje Elbląskie odpowiedzialne są za ten fragmentu skrzyżowania. Władze spółki przyznają, że jego stan jest niezadowalający i obiecując rozwiązać problem. 

 

Torowisko na skrzyżowaniu ulic Płk. Dąbka i Piłsudskiego w Elblągu zostało wybudowane w 2002 roku, w technologii płyt prefabrykowanych typu "węgierskiego", jako wspólna nawierzchnia drogowo-tramwajowa. Stan techniczny skrzyżowania jest niezadowalający. Nawierzchnia jest nierówna, płyty międzytorza klawiszują, co powoduje dyskomfort jazdy i przeszkadza w ruchu drogowym. Zniszczenie nawierzchni skrzyżowania jest następstwem dużego obciążanie od kół licznych pojazdów samochodowych, osłabieniem nośności podłoża gruntowego oraz umiejscowieniem w tym miejscu dużej komory sanitarnej, kolektora sanitarnego i deszczowego

 

- informują Tramwaje Elbląskie. 

 

Jak się okazuje, spółka w ostatnich latach (w 2013 r., 2016 r. i 2020 r.) trzykrotnie podprowadzała w newralgicznym miejscu skrzyżowania prace naprawcze i konserwacyjne. Polegały one na podniesieniu zapadniętych płyt torowych, w których umocowane są szyny i uzupełnieniu warstwy podbudowy. Niestety na niewiele to się zdało. Problem za każdym razem powracał. 

 

 

Spółka zdaje sobie sprawę, że to są prace doraźne i niewystarczające. Pozwalają na krótkotrwałą poprawę parametrów drogi. Najskuteczniejszym sposobem na przywrócenie pełnych wartości użytkowych skrzyżowania jest jego kompleksowa przebudowa, o którą Spółka zabiega i do której przystąpi po uzyskaniu środków finansowych na ten cel. Zdając sobie z zagrożeń wynikających ze złego stanu nawierzchni, Spółka podejmie w najbliższym czasie, po załatwieniu stosowanych formalności, próbę wypoziomowania i umocowania klawiszujących płyt wypełniających międzytorze, co poprawi płynność i bezpieczeństwo ruchu drogowego na przedmiotowym skrzyżowaniu

 

- dodają Tramwaje Elbląskie.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Jeszcze coś?
  Sobota, 19.02

  Jak tak dalej pojdzie to zapadniemy się wszyscy

 2. 2
  +3
  ~ Chłopski filozof.
  Sobota, 19.02

  Ale kto tak zdewastował to skrzyżowanie, tramwaje...? Jako permanentny pieszy zastanawiam się chodząc po elbląskich chodnikach, kto je tak zdewastował.... piesi ? Mój czworonożny pupil pyta się mnie kto tak zdewastował trawniki i zieleńce na naszych osiedlach, pieski i kotki...? Aha ja po moim psiaku jego kupy sprzątam w myśl zasady kupa mojego psa to mój problem. Czy mam się pytać: jeszcze coś ?

 3. 3
  --2
  ~ Adi
  Niedziela, 20.02

  Rondo zrobić i będzie spokój.

 4. 4
  +3
  ~ Upadły Harlej
  Niedziela, 20.02

  Asfalt przy torach na bema robili w pazdzierniku a już na wiosnę są DZIURY większe niż przed "remontem".

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0007359981537