Sobota, 10.12.2022, Imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Płk. Dąbka i Piłsudskiego: Kierowcy próbują omijać "pułapkę". To niebezpieczne na ruchliwym skrzyżowaniu!

18.01.2022, 19:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Płk. Dąbka i Piłsudskiego: Kierowcy próbują omijać "pułapkę". To niebezpieczne na ruchliwym skrzyżowaniu!
Fot. Redakcja

Na środku skrzyżowania Płk. Dąbka i Piłsudskiego, w miejscu, gdzie przebiegają tory, płyty są częściowo zapadnięte. Kierowcy zwalniają i omijają to miejsce, aby nie uszkodzić aut. Na tak ruchliwym skrzyżowaniu prowadzi to do niebezpiecznych sytuacji. Może warto, aby ktoś wreszcie się tym zajął - apeluje Czytelnik info.elblag.pl.

 

Proszę, zajmijcie się tematem dotyczącym skrzyżowania przy ul. Płk. Dąbka i ul. Piłsudskiego. To jedno z największych i najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście, a na środku czeka na kierowców "pułapka". Płyty, w miejscu, gdzie przebiegają tory tramwajowe, z jednej strony są zapadnięte i częściowo odstają. To moja droga do domu, więc widze, że kierowcy bardzo często w tym miejscu zwalniają, próbują ominąć to miejsce, aby nie zahaczyć autem. To prowadzi do niebezpiecznych sytuacji. Najwyższy czas, aby ktoś się tym zajął

 

- z taką prośbą do redakcji zwrócił się pan Michał, kierowca z Elbląga.

 

Jak przypomina mężczyzna, kilka lat temu to skrzyżowanie było remontowane.

 

Szkoda, że wtedy nikt nie pomyślał o tym, aby zająć się również tym miejscem. Teraz mamy odnowione skrzyżowanie, a na środku pamiątkę z czasów PRL. To jakiś absurd

 

- dodaje Czytelnik info.elblag.pl.

 

Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na skrzyżowaniu Płk.Dąbka i Piłsudskiego. Rzeczywiście jezdnia w miejscu, gdzie przebiegają tory, prosi się o remont.

 

Czy w najbliższym czasie zostanie on przeprowadzony? To pytanie skierowaliśmy do Ratusza. Do tematu wrócimy, gdy otrzymamy odpowiedź. 


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 12

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Kierowca
  Wtorek, 18.01

  Zobaczcie jak wygląda ul. ks .Osińskiego w Elblągu zawieszenie sam można urwać studzienki wystają może redakcja się też zajmie

 2. 2
  +43
  ~ kierowca
  Wtorek, 18.01

  Najgorsze skrzyżowanie w Elblągu. Kto je projektował i wykonywał powinien zapłacic za ten bubel. Tragedia jakich mało

 3. 3
  --15
  ~ Janos
  Wtorek, 18.01

  To skrzyżowanie to nie pamiątka z PRLu ale fuszerka PO

 4. 4
  +33
  ~ Kierowca
  Wtorek, 18.01

  Tam się jeździ łukiem. Zanim wszyscy zwalniając objada łuk zapala się już zielone dla pieszych. Ostatnie samochody jeszcze zjeżdżają. Jak dojdzie do tragedii to może ktoś coś zrobi

 5. 5
  +19
  ~ Woziciel
  Wtorek, 18.01

  Latem 2020 poprawiali tory bo był grzbiet i tramwaje musiały powoli jechać, tak spiepszyli że autobusy zwisem haczyli a osobówki misy zrywali i tak jest już 2 lata, a wcześniej był elegancji przejazd tylko gorzej dla tramwaju

 6. 6
  +13
  ~ Robota wykonana
  Wtorek, 18.01

  Kilka miesięcy temu, zgłaszałem do TE, w tym samym miejscu wybrzuszyły się szyny. Nie wiedzieli gdzie, musiałem im zdjęcie wysłać, by się zorientowali. Po zgłoszeniu blisko trzy tygodnie trwało, zanim ruszyli d...by naprawić.

 7. 7
  +11
  ~ Kierowca
  Wtorek, 18.01

  To skrzyżowanie powinni w całości wyremontować a dokładnie "wypoziomować" do jednego poziomu obydwie nitki ul. Dąbka i wtedy zniknie garb na relacji Piłsudskiego.

 8. 8
  +11
  ~ Arc
  Wtorek, 18.01

  Może redakcja spyta się odpowiednich osób dlaczego przy wjeździe do Elbląga od strony Malborka (tuż przy wiadukcie) ciągle stoją znaki z ograniczeniem do 30 km/h i roboty drogowe jak przecież od miesięcy już tam żadnych robót nie ma!?!? Swoją drogą, to widzę na mieście coraz więcej ograniczeń do 30 km/h (na razie głównie w godzinach nocnych) - o co chodzi?! Kogoś tam coś w urzędzie grzeje, czy pomrocznosć jasna?

 9. 9
  --3
  ~ odiprofanumvulgus
  Wtorek, 18.01

  @ARC tak to jest jak się głosuje na złodziei.

 10. 10
  +14
  ~ iiiiiiii
  Środa, 19.01

  caly ten zarzad drog z elblaskiego ratusza to jedno wielkie nieporozumienie. jak to mozliwe ze wszystkie studzienki w tym miescie sa pozapadane? na modrzewinie zapadly sie do tego stopnia ze wjazd w taka studzienke to jak wpadniecie w dziure o glebokosci 20 cm. na ogolnej,mickiewicza ,mazurskiej wszystko pozapadane. i do tego ta niedolna wladza miasta ktora musi czym predzej zostac odwolana bo elblazanie maja dosc. kierowca harleya won!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1149368286133