Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

Czy parkowanie na elbląskiej starówce to duży problem?

Nie, znajduje się tam wystarczająca ilość miejsc - 3%

Tak, Miasto powinno rozwiązać ten problem - 58%

Tak, Miasto powinno zobowiązać deweloperów do budowy większej liczby miejsc parkingowych przy nowych inwestycjach - 37%

Nie mam zdania - 2%

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Parkowanie na elbląskiej starówce to horror? Zagłosuj w ankiecie INFO

11.11.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Parkowanie na elbląskiej starówce to horror? Zagłosuj w ankiecie INFO
Fot. Archiwum Redakcji

W budżecie nie ma pieniędzy na budowę parkingu przy Galerii EL. Władze Elbląga będą się jednak starały o dofinansowanie inwestycji. To odpowiedź Miasta na petycję w sprawie budowy parkingu przy Galerii EL. My przy okazji pytamy elblążan, co sądzą o parkowaniu na Starym Mieście. Miejsc postojowych jest tu za mało, czy też problem tworzą sami kierowcy? Weź udział w ankiecie INFO.

 

Zwracam się do Rady Miejskiej w Elblągu z prośbą o rozwiązanie problemu parkowania wokół Galerii EL. Ponad 10 lat temu miał powstać parking dla mieszkańców kamienic wybudowanych wzdłuż ulicy Studziennej oraz przyległych kamienic na ul. Stary Rynek. Do tej pory podjęto tylko działania tymczasowe, teren ten nadal nie posiada statusu parkingu, darmowe miejsca parkingowe sprawiają, że parkują tu wszyscy, przyjeżdżający na starówkę. Stwarza to dużo sytuacji niebezpiecznych, kolizyjnych oraz brak miejsc postojowych dla osób tu mieszkających

 

- z takim apelem pani Danuta, mieszkanka Elbląga, zwróciła się do władz miasta. 


 

Petycja elblążanki w sprawie parkingu przy Galerii EL (u zbiegu ulic: Klasztornej i Kuśnierskiej) trafiła do Ratusza w sierpniu. Pod koniec października mieszkanka otrzymała odpowiedź. To nie napawa optymizmem. Miasta nie stać, na sfinansowanie tej inwestycji bez dofinansowania z zewnątrz.  

 

Gmina Miasto Elbląg od wielu lat zabiega o pozyskanie środków unijnych i krajowych, co pozwala na sukcesywne realizowanie inwestycji poprawiających infrastrukturę drogową w obrębie Starego Miasta. W ostatnim okresie przebudowana została ulica Studzienna i Rybacka, natomiast w bieżącym roku został złożony wniosek o dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przebudowy ul. Bednarskiej. W założeniach inwestycyjnych w zakresie poprawy infrastruktury drogowej na Starym Mieście w Elblągu - poza ul. Bednarską - zadaniami priorytetowymi do realizacji w kolejnych latach jest m.in. przebudowa ul. Wieżowej, przebudowa ul. Bulwar Zygmunta Augusta, budowa odcinka ul. Kumieli, a także przebudowa parkingu przy Galerii EL wraz z przebudową i niezbędnym dostosowaniem odcinków ul. Klasztornej i ul. Kuśnierskiej. Niestety, w obecnej sytuacji finansowej Miasto nie ma możliwości zabezpieczenia finansowego tych zadań wyłącznie z własnych środków. Informuję, wzorem lat poprzednich, konsekwentnie będę ubiegał się o pozyskanie dofinansowania zewnętrznego na te inwestycje i w miarę możliwości finansowych sukcesywnie je realizował

 

- informuje w odpowiedzi na petycję Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.  
 

Miasto w najbliższym czasie zamierza jednak uaktualnić projekt inwestycji. - Parking przy Galerii EL nigdy nie był planowany wyłącznie na potrzeby mieszkańców przy konkretnych ulicach i adresach, będzie on miał charakter ogólnodostępny z możliwością wprowadzenia strefy płatnego parkowania umożliwiającego rotację pojazdów. Opracowana w poprzednich latach dokumentacja projektowa parkingu na 34 miejsca postojowe wymaga aktualizacji i ponownego uzyskania pozwoleń. W związku z potrzebą realizacji wskazanych wyżej założeń inwestycji w obszarze Starego Miasta informuję, że niezależnie od działań w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych, analizowane będzie wygospodarowanie środków własnych na aktualizację dokumentacji projektowej i przygotowanie realizacji tej inwestycji w najbliższym okresie - dodaje wiceprezydent.


 

Czy parking przy Galerii EL to jedyny problem na Starym Mieście? Wydaje się, że nie. Zabudowa elbląskiej starówki gęstnieje, zwiększyła się liczba mieszkańców dzielnicy, a także osób codziennie ją odwiedzających. Wydaje się jednak, że w ślad za tym nie idzie rozbudowa strefy parkowania.Co na ten temat sądzą Czytelnicy info.elbląg? Parkowanie na starówce to horror, a problem powinno rozwiązać miasto lub deweloperzy? Czy też problem stanowią kierowcy, którzy chcąc ominąć płatne miejsca parkingowe, zostawiają auta gdzie popadnie? Zachęcamy do udziału w naszej ankiecie. Głosowanie potrwa do piątku, 12 listopada, do godz. 12.00. 
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Czy parkowanie na elbląskiej starówce to duży problem?

Nie, znajduje się tam wystarczająca ilość miejsc - 3%

Tak, Miasto powinno rozwiązać ten problem - 58%

Tak, Miasto powinno zobowiązać deweloperów do budowy większej liczby miejsc parkingowych przy nowych inwestycjach - 37%

Nie mam zdania - 2%

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Grażynka
  Wtorek, 09.11

  Tak czy owak, odpowiada Nowak. I co mówi Nowak? To co zawsze starszy pan mówi, czyli wraca do dzieciństwa i skarży się , że prosił babcię o 5 złotych ale ta nie chce mu dać. Nowak - jak nie potrafisz to po co się pchasz na afisz. Przy ograniczonych środkach i konieczności utrzymania, jako tako, miasta, pomyśl chłopie o standaryzacji, czyli reformie UM i spółek miejskich. Jest XXI wiek a ciągle rozrasta się twoja administracja ręczna a nie elektroniczna. Podpowiem "budowlańcowi" który EPBP załatwił jak Wilk Elsin - Januszku, ty wydawaj pozwolenia developerom jeżeli będą mieli pod budynkiem garażowiec dla mieszkańców lub na zarobek . Januszku, ty innych projektów nie zatwierdzaj , niezależnie ile będą chcieli "dać". Januszku, ty już nie obnażaj się z niemocy, bo wiemy co nie staje na wysoko

 2. 2
  +17
  ~ Ob
  Wtorek, 09.11

  Fajnie ,że na pomnik starczyło środków przynajmniej gołębie będą miały gdzie zaparkować .

 3. 3
  +10
  ~ Holk
  Wtorek, 09.11

  Wywalić wszystkie blachosmrody ze starówki. Won. Teren tylko dla pieszych i rowerzystów.

 4. 4
  +7
  ~ EDEK
  Wtorek, 09.11

  Tak jest w całym miescie dziura za dziurą ,tylko niektóre jako takie są .Za Gierka drogi osiedlowe ,ale miejskie wyłozone 5 katami robione w betoniarniach ,To cholerstwo przed wytrzesieniem ważył 30 kg .piach i cement. Pracowało sie za grosze A dzisnie idzie po tym przejechac ,ani przejsc .I tak długo wytrzymały .A NA CO CZEKA PAN PREZYDENT .

 5. 5
  +7
  ~ obserwator elblaga
  Wtorek, 09.11

  GDY POWSTAWALY KAMIENICE PRZY GALERII EL RADA MIASTA ZAGLOSOWALA PRZECIWKO BUDOWIE PODZIEMNEGO GARAZU MYSLE ZE BIORAC POD UWAGE SREDNIA WIEKU W NASZEJ RADZIE MIASTA NIE MIELI POJECIA CO TO JEST Z UWAGI NA TO POWINNI WSZYSCY ZOSTAC NATYCHMIAST ODWOLANI

 6. 6
  +10
  ~ k
  Wtorek, 09.11

  Na bałuckiego to horror, zabrane zostały 4 miejsca parkingowa pod samochody elektryczne zamiast utworzyć nowe. brak tych miejsc jest bardzo odczuwalny To horror dla mieszkańców. Nasz samorząd nic nie robi z tak poważnym problemem i miasto kiedyś się zakorkuje. Ważne, że włodarz ma kierowce i o parkowanie martwic się nie musi. Żenada i wstyd.

 7. 7
  +6
  ~ Kredycik
  Wtorek, 09.11

  Niech biorą kredyty wspólnoty i spółdzielnie i niech sobie parking zbudują. Dosyć marnowanie pieniędzy z B O.

 8. 8
  --11
  ~ kierowca
  Wtorek, 09.11

  Grażynka ogarnij się ! Jesteś kobietą a więc na niektórych sprawach się nie znasz, więc nie pouczaj "budowlańca" pod trzyklatkowym budynkiem można zrobić max. 40 miejsc parkingowych. 5 kondygnacji po 3 mieszkania to 45 mieszkań ( a w mojej klatce w każdej chałupie są 2 samochody a i zdarzają się trzy ) 15 x 3 x 2 to jak byś nie liczyła = 90. Czyli 50 furmanek szuka miejsca w okolicy. Ponadto daj sobie spokój z tym EPBP to już nikogo nie kręci. Nowak rozwiązał sprawę korków i zwiększył bezpieczeństwo na Grottgera-Łęczyckiej, Konopnickiej-Niepodległości, Królewieckiej-Marymonckiej, Królewieckiej-Fromborskiej. Miejsca do parkowania to problem europejski nie tylko elbląski. Najlepiej to dawać anonimowe rady.

 9. 9
  --2
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 09.11

  Autorka z tekstu na tekst zdumiewa...wszystkim!

 10. 10
  +3
  ~ ABC
  Wtorek, 09.11

  A na budowę boiska przy Szkole 23 też pan Nowak postara się o kasę? Też ciągle brak środków od 20 lat

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0818738937378