Poniedziałek, 23.05.2022, Imieniny: Iwona, Michal, Dezyriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Bezprawnie parkują na niebieskich kopertach. Dostają 500 zł mandatu

05.11.2021, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bezprawnie parkują na niebieskich kopertach. Dostają 500 zł mandatu
Fot. Straż Miejska w Elblągu

W październiku 2021r. strażnicy Straży Miejskiej w Elblągu dokonali kontroli prawidłowości oznakowania miejsc przeznaczonych dla pojazdów osób niepełnosprawnych, a także sprawdzili czy z miejsc tych korzystają uprawnieni kierowcy.
 

Najprościej mówiąc miejsce parkingowe dla pojazdu osoby niepełnosprawnej powinno mieć odpowiednie wymiary, oznakowanie i niebieską barwę zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

 

Strażnicy skontrolowali 51 miejsc na terenie miasta Elbląga.

 

W 14 przypadkach stwierdzili niekompletne, niezgodne z rozporządzeniem oznakowanie. W związku z tym administratorzy terenów, które nie są prawidłowo oznakowane dostali pisemne informacje o stwierdzonych nieprawidłowościach. Kontrola wykazała również, że pomimo wysokiej kary, bo aż 500 zł. mandatu elblążanie zajmują miejsca przeznaczone dla pojazdów osób niepełnosprawnych bez posiadanych uprawnień.

 

W związku z tym 4 osoby zostały pouczone, wystawiono 1 mandat karny oraz skierowano 1 wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Elblągu w związku z odmową przyjęcia mandatu karnego.

 

 


 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Hania
  Piątek, 05.11

  I tak przed marketami brak miejsc dla niepełnosprawnych bo parkują inne pojazdy. Czyli kontrola do niczego. Przed szpitalem notorycznie parkują nieuprawnieni. I czym się chwalic?

 2. 2
  +1
  ~ Gucio
  Piątek, 05.11

  Haniu nie ma co się dziwić skoro pięciu pracusiów siedzi w biurze, a dwóch na ulicy.Takie to są nowe rewolucje ich szefa

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0510940551758