Środa, 19.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Fotografował dzieci w Bażantarni, a po przyjeździe policji "rozpłynął się" w powietrzu!

16.07.2019, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Fotografował dzieci w Bażantarni, a po przyjeździe policji "rozpłynął się" w powietrzu!
Fot. Ryszard Biel

"Radzę, by nie pozostawiać dzieci samych bez opieki w tym miejscu, a my dorośli miejmy oczy dookoła głowy!" - tak brzmi fragment apelu zaniepokojonego rodzica, który postanowił zamieścić na portalu społecznościowym Facebook ostrzeżenie dla wszystkich mieszkańców Elbląga. Post ten dotyczył mężczyzny, który w Bażantarni obserwował dzieci, co więcej z ukrycia próbował robić im zdjęcia!

W sobotę, 13 lipca, na jednym z portali społecznościowych zaniepokojony rodzić zamieścił posta, w którym to szczegółowo opisał wygląd wzbudzającego podejrzenia mężczyzny. Nieznajomy ten obserwował dzieci i co ważniejsze robił im zdjęcia. Autor posta był bardzo zaniepokojony zaistniałą sytuacją, w związku z czym poprosił, aby jak najwięcej osób udostępniało zamieszczoną przez niego informację.

Słuchajcie ludzie!. Dzisiaj (13.07) widziany był mężczyzna około 35-45 lat w Bażantarni w Elblągu. Był niezbyt wysoki, ubrany w granatową pikowaną kurtkę bez kaptura, miał okulary korekcyjne i był krótko obcięty. Bardzo dziwnie się zachowywał, obserwował dzieci i robił im zdjęcia (zarówno zza drzew, jak i z głównej drogi). Był sam i kręcił się tam kilka godzin. Policja została o tym zawiadomiona, lecz przyjechała za późno i mężczyzna się rozpłynął. Radzę, by nie pozostawiać dzieci samych bez opieki w tym miejscu, a my dorośli miejmy oczy dookoła głowy! Proszę o udostępnienie, by ta wiadomość trafiła do mieszkańców Elbląga!”

-apelował zaniepokojony rodzic.

W kilka godzin pod postęp pojawiło się wiele komentarzy.

Nie lepiej było podejść, złapać, zabrać mu aparat i wezwać policję?

-pisała pani Alicja.

Uczestnicy dyskusji wzięli całą sytuację na poważnie, niektórzy opisywali podobne sytuacje, z którymi się spotkali.

Jakiś czas temu widziałam pana, który obserwował dzieci, bo na polanie był jakiś festyn. Starszy mężczyzna udawał, że ciągle się rozciąga i ćwiczy. Również bardzo podejrzanie wyglądał, ale jak rodzice zobaczyli, to zaczęli bardziej pilnować swoich dzieci

-pisała pani Kinga.

Takie sytuacje w naszym mieście nie zdarzają się zbyt często, jednak gdy spotkamy osobę, która jest niebezpieczna, agresywna, najlepiej jak najszybciej wezwać Policję.

Jeżeli mamy wątpliwości dotyczące zachowania osoby, która wydaje nam się niebezpieczna, najlepiej jest zadzwonić na policję. Patrol przejdzie, wylegitymuje taką osobę, a te dane zostaną w policyjnej bazie. Można takie sytuacje zgłaszać, to nic nie kosztuje a ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa

- informuje kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP.

Jak się dowiedzieliśmy informacja dotycząca niepokojącego mężczyzny nie potwierdziła się. Patrol policji, który przybył na miejsce, nie zastał żadnej wzbudzającej podejrzenia osoby. A w ostatnim czasie Policja nie odnotowała podobnych przypadków. 

Przypominamy, że fotografowanie miejsca publicznego nie jest zabronione. Natomiast jeśli my jesteśmy widoczni na zdjęciach, możemy zażądać, aby takie zdjęcie usunąć.

A co o tej sytuacji sądzą nasi czytelnicy? Czy warto nagłaśniać takie sytuacje ?

 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%85.7 %14.3


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Koczkodan
  Wtorek, 16.07

  Na smyczy trzymajcie dzieci. Paranoja, durne mamy społeczeństwo.

 2. 2
  +2
  ~ Dokoczkodan
  Wtorek, 16.07

  Durny to ty jesteś, jakby doszło do tragedii to tacy jak ty pierwsi krytykują rodziców o puszczanie dzieci bez opieki. A może Ty masz takie upodobania jak ten psychol i nie widzisz w tym nic złego.

 3. 3
  0
  ~ Dodokoczkodan
  Wtorek, 16.07

  Koczkodan ma rację. I to piszę ja .

 4. 4
  +16
  ~ Jerryt
  Wtorek, 16.07

  Możliwe, że te zachowania świadczyły o jakiejś nieprawidłowości, ale wydaje mi się, iż od pewnego czasu pojawia się jakaś paranoja polegająca na podejrzeniach o zaistnieniu przestępstwa o charakterze erotycznym. Spokój i rozwagą to to co powinno nas cechować. Inaczej staniemy się chorobliwie podejrzliwi co też jest niebezpieczne.

 5. 5
  +17
  ~ bażant
  Wtorek, 16.07

  A telefonu gościu nie masz? Robi się pstryk i masz jego zdjęcie

 6. 6
  +21
  ~ Karakan
  Wtorek, 16.07

  Strach teraz robić zdjęcia w lesie, bo jakaś psycholka weźmie Cię za zboczeńca. Paranoja

 7. 7
  +8
  ~ facebukowiec
  Wtorek, 16.07

  Każdy głupek chce zaistnieć czymś na facebuku ( Tzw fejsie )

 8. 8
  +8
  ~ JaPolak
  Wtorek, 16.07

  Ta mama podeszła, sprawdziła co robi ta osoba czy tak o po prostu rzuca oskarżenia? To też jest karane. Druga sprawa to dzieci w lesie się pilnuje i trzyma jak najbliżej siebie a nie puszcza w samopas.

 9. 9
  +2
  ~ barbi
  Wtorek, 16.07

  tak należy malo tego gdyby jakas osba obserwowała dzieci w sposób dziwny, wzbudzała wątpliwości zrobiłabym stosowne fotki, Policja mogłaby zareagować lub film. Sami mogliby uznać czy to normalne zachowanie, a tak szkoda. Dopiero jak cos sie stanie to madry Polak po szkodzie :( Policja jest ok, ale tez ich mało.

 10. 10
  +10
  ~ Kk
  Wtorek, 16.07

  Dobra dobra, ale jak dzieciaki robią zdjęcia osobą dorosłym, bo ludzi mają dziwny wygląd to już można? Ludzie weźcie się w czoło walnicje, dziecko w tych czasach to jest sprtniejsze niż ten pseudo-pedofil. 😂😂

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.94319701194763