Sobota, 19.10.2019, Imieniny: Piotra, Michala, Ziemowita
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii

Wspólnie odbudować Bażantarnię

12.07.2019, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wspólnie odbudować Bażantarnię
Jak sprawnie odbudować i zabezpieczyć czerwony szlak oraz koryto Srebrnego Potoku w Bażantarni, które zostały zniszczone podczas powodzi z września 2017 roku? W tej sprawie z inicjatywy prezydenta Witolda Wróblewskiego odbyło się w tym tygodniu spotkanie z udziałem m.in. Artura Chojeckiego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Aleksandry Bodnar dyrektor Wód Polskich RZGW Gdańsk.
 
Przypomnijmy, że leżący w Parku Bażantarnia czerwony szlak jest własnością samorządu, natomiast rzeka, jej koryto, linia brzegowa i skarpy są we władaniu Wód Polskich. Obie strony zgadzają się, że naprawa zniszczeń jest bardzo ważna i chcą wspólnie podzielić się poszczególnymi zadaniami i ich kosztami.
 
W trakcie spotkania zapoznano się z prezentacją ukazującą szkody, jakie wystąpiły po powodzi w popularnej wśród mieszkańców Bażantarni. Miasto szacuje, że na kompleksową naprawę wszystkich zniszczeń potrzeba kilku milionów złotych. Przedstawiciele samorządu wskazywali również na poniesione już koszty związane z doraźną potrzebą uprzątnięcia i zabezpieczenia szlaku. Aby szlak mógł zostać dopuszczony do bezpiecznego użytkowania w pierwszej kolejności należy naprawić pięć newralgicznych miejsc (kwota ich naprawy szacowana przez Wody Polskie to ok. 2 mln złotych).
 
Prezydent zwrócił się do przedstawicieli Wód Polskich o porozumienie określające kompetencje poszczególnych właścicieli, a także zakres napraw. Uzgodniono, że Wody Polskie zabezpieczą środki finansowe na odbudowę zniszczeń w Bażantarni. Swój wkład finansowy będzie miał również samorząd elbląski, mowa o 350 tys. złotych z przeznaczeniem na naprawę czerwonego szlaku. Wystąpienie o dodatkowe środki do MSWiA zadeklarował także Wojewoda Warmińsko-Mazurski.
 
Zakres prac po stronie Wód Polskich dotyczyć będzie koryta rzeki, umocnienia skarp i odbudowy linii brzegowej. Miasto Elbląg z kolei naprawi ścieżkę którą prowadzi czerwony szlak.
 
UM Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Andrzej
  Piątek, 12.07

  A czy została poruszona kwestia wysypywania gruzu na drogi w Bażantarni? Od mostka Elewów w górę, szlak jest cały zasypany, nie idzie jechać rowerem, a pieszo można połamać nogi. PS. Kosmiczne wyceny, mało informacji w artykule co one mają obejmować.

 2. 2
  0
  ~ barbi
  Wtorek, 16.07

  Ostatnio byłam w gdyni i co zobaczyliśmy : Na kamienną Górę wjazd za darmo kolejką< malowniczy taras widokowy, informacja tyurystyczna, można by to fajnieraze, spiąć, powodzenia. Popieram. Oznaczyc miejsca historyczne, oraz to czmu jest to góra chrobrego, jakis pomniczek, albo gablota, ławeczki już są, zachować i odnowić to co jest, 100 lat temu potrafili to co teraz nie można ?:)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.