Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Przed laty pasażerowie przyklasnęli nowości. Dziś pytają: Gdzie podziały się tablice z przystanków przy ul. 1 Maja?

07.05.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przed laty pasażerowie przyklasnęli nowości. Dziś pytają: Gdzie podziały się tablice z przystanków przy ul. 1 Maja?
fot. Patryk Mamczyński

Po elektronicznych tablicach na przystankach tramwajowych znajdujących się przy sądzie pozostały już tylko obudowy. Szkoda, bo to dobry pomysł, duża wygoda dla pasażerów. Czy wrócą jeszcze w to miejsce? Być może pojawią się w innych lokalizacjach i pomysł sprzed kilku lat wreszcie doczeka się realizacji na szeroką skalę, a nie tylko na kilku wybranych przystankach - pyta Czytelnik info.elblag.pl.

W 2012 roku na wybranych przystankach, w tym na dwóch znajdujących się przy sądzie (ulica 1 Maja), pojawiły się pierwsze w Elblągu elektroniczne tablice informacyjne, podające szacowany czas przyjazdu tramwajów i autobusów. Pasażerowie przyjęli nowość z zadowoleniem. Dziś nadal chętnie korzystają z takich "podpowiedzi". Problem w tym, że przez lata w Elblągu przybyło ich niewiele więcej. Wręcz przeciwnie, jak zauważa nasz Czytelnik, z niektórych miejsc zniknęły.

Przez chwilę można było pomyśleć, że nowoczesność dotarła również na elbląskie przystanki. Te tablice to fajna sprawa, duże ułatwienie dla pasażerów. Szkoda, że w Elblągu nadal jest ich tak mało. Tym bardziej ze zdziwieniem przyjąłem fakt, że z przystanków przy sądzie zniknęły już nawet te, które znajdowały się tam wcześniej. To było już jakiś czas temu. Czy tablice wreszcie wrócą na miejsce

- pyta pan Krzysztof, mieszkaniec Elbląga.

Pytanie Czytelnika info.elblag zadaliśmy Zarządowi Komunikacji Miejskiej w Elblągu. Jak się okazuje na ul. 1 Maja tablice nie wrócą.

ZKM nie przewiduje w najbliższym czasie ponownego montażu tego typu urządzeń na przystankach tramwajowych przy ul. 1 Maja. Należy zauważyć, że wraz z budową nowego torowiska wzdłuż ulic 12 Lutego i Grota-Roweckiego, ruch pasażerski na tych przystankach wyraźnie zmalał

- informuje Michał Górecki, kierownik Sekcji Organizacji Przewozów ZKM w Elblągu.

Kierownik przypomina, że tablice na wspomnianych przystankach, z powodu remontu drogi wojewódzkiej nr 503 oraz przebudowy torowisk tramwajowych, tablice z nieczynnych w tamtym czasie przystanków przy ul. 1 Maja, zostały przeniesione na inne przystanki - przystanek autobusowy przy ul. Hetmańskiej i przystanek autobusowy przy ul. 12 Lutego.

W najbliższym czasie jednak na innych elbląskich przystankach pojawi się kilka nowych tablic.

Dzięki temu, że miasto stara się aktywnie czerpać z funduszy unijnych, w planach jest zakup i instalacja kolejnych elektronicznych tablic przystankowych m.in. na Placu Dworcowym (1 duża, dwustronna tablica i 1 mała tablica przystankowa), Placu Słowiańskim (2 małe tablice na wiatach przystankowych), a także przy skrzyżowaniu ul. płk S. Dąbka i Ogólnej (1 duża, dwustronna tablica). Procedury w tym zakresie trwają i musimy zaczekać na ich wynik

- dodaje Michał Górecki.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Pytacie
  Wtorek, 07.05

  Odpowiedź jest prosta wywiezli te tablice do olsztyna jak wszystko ,a kiedy olsztyn ,zapłaci za zabrany stary konstal. Mniejsze miasta maja co przystanek zawieszone na slupach elektronoczne tablice i prosperuja ,tylko w Elblągu beton nie mózgi.

 2. 2
  +14
  ~ Chore miasto
  Wtorek, 07.05

  Wystarczy zainstalowac takie tablice na slupach by nikt tych tablic nie mogl zniszczyc i beda . A bajeczki o zmiejszeniu ruchu pasażerów i tramwajów to miejcie do siebie w tym zkm. Komfort jazdy tragiczny, pojazdy złom, trasy tramwajowe bez zmian lub źle pomyślane. Po prostu trzeba nowej krwi w zarządzaniu miastem i transportem. Nie nadajecie się PRL już dawno się skończył. Nie zauważono w Elblągu że są nowe dzielnicy które nie mają tramwaju.

 3. 3
  +7
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Wtorek, 07.05

  Na pewno nikt nie wywiozl tych tablic do Olsztyna ani gdziekolwiek indziej. W Olsztynie są zamontowane liczne tablice dwustronne na słupach oraz biletomaty na wielu przystankach i w pojazdach. Elblaskie tablice są innego rodzaju. Jak na mój gust, zbyt często się zawieszaja. Poza tym ich brak nie pozwala na przykład wyświetlać komunikaty o nie kursowaniu pojazdów daną trasą z przyczyn losowych, np wypadku albo uszkodzenia trakcji.

 4. 4
  +7
  ~ pytam się
  Wtorek, 07.05

  Nie wydaje mi się , żeby cokolwiek powstało w ZKM na szeroką skalę. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, a zadłużenie ZKM to prawie 20 milionów, ilu to kierowników zatrudniają? były etaty dla kontrolerów biletowych teraz na umowę zlecenie pracują.Dziwne, że w Spółce podległej panu prezydentowi Miasta stosuje się taka formę zatrudnienia. Kontroler biletowy to Ten najważniejszy, to On kontroluje oryginalność biletów jakie wprowadza ZKM. Bilety są to główne dochody Spółki, ale jak widać nie dla wszystkich ma to znaczenie, dlaczego?

 5. 5
  --5
  ~ Rekio
  Wtorek, 07.05

  Pisuje w Olsztynie , a co regulaminem to fałszywa w Olsztynie .

 6. 6
  0
  ~ Kolo
  Wtorek, 07.05

  Ja mam je w domu.

 7. 7
  +5
  ~ jan-49
  Wtorek, 07.05

  jedna elblag to coraz wieksze zad................e

 8. 8
  +15
  ~ Robert Koliński
  Wtorek, 07.05

  Należy zauważyć, że budowa nowego torowiska wzdłuż ulic 12 Lutego i Grota-Roweckiego oraz bezsensowna organizacja ruchu tramwajowego w Elblągu to był pozorowany ruch wyborczy elbląskiego włodarza, który przyczynił się tylko do powiększenia chaosu i jeszcze bardziej nierozumnej polityki transportowej miasta. Tłumaczenia zaś ZKM w/s tablic są żenujące - 120 tys. miasto i potrafi "aktywnie czerpać z funduszy unijnych" na 5 (słownie: pięć!) tablic elektronicznych, w dodatku latami. Żenada i wstyd za taką organizację transportu publicznego w Elblągu oraz podobne argumenty.

 9. 9
  +12
  ~ kolo
  Wtorek, 07.05

  I tak ma wyglądać przyjazne miasto w wydaniu prezydenta?

 10. 10
  +7
  ~ Raj
  Wtorek, 07.05

  Chcieliście to macie, w wyborach trzeba było myśleć a nie tetaz żale. Ryksze wprowadza i zagrają ulice a wy będziecie chwalić. Czereśniaki jedne .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2293980121613