Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Mickiewicza z Ogrodową: To bardzo niebezpieczne skrzyżowanie, najwyższy czas to zmienić

04.01.2019, 16:00:12 Rozmiar tekstu: A A A
Mickiewicza z Ogrodową: To bardzo niebezpieczne skrzyżowanie, najwyższy czas to zmienić
Fot. NJ/ sierpnień 2018 r. zderzenie osobówki z motocyklem

Na skrzyżowaniu ulic: Mickiewicza i Ogrodowej w ubiegłym roku ustawiono lustro drogowe. To rozwiązanie jednak niewiele zmieniło, twierdzi Czytelniczka info.elblag.pl, bo miejsce to nadal należy do jednych z bardziej niebezpiecznych w mieście.

Mickiewicza to jedna z bardziej ruchliwych ulic w Elblągu, a światła są tylko skrzyżowaniach z ulicami Bema i Grunwaldzką. Po drodze jest jeszcze kilka przejść dla pieszych i skrzyżowań. W tym to, z ul. Ogrodową, gdzie dochodzi chyba do największej liczby kolizji i wypadków. Szczególnie zimą, kiedy szybko robi się ciemno, jest tu niezwykle niebezpiecznie. Ta sytuacja ciągnie się od lat, czas najwyższy, aby z tym coś zrobić

- mówi pani Magda, mieszkanka ul. Mickiewicza.

Na skrzyżowanie ul. Mickiewicza i Ogrodowej rzeczywiście dosyć często dochodzi do kolizji drogowych i wypadków. Jak podaje rzeczniczka ratusza, w latach 2016 -2017 doszło tam do 7 kolizji, cztery z nich spowodowały pojazdy włączające się do ruchu z ulicy Ogrodowej (od strony ul. Żeromskiego).

W roku 2018 dla poprawy bezpieczeństwa zamontowaliśmy lustro drogowe poprawiające widoczność na tym wlocie

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

Czy to zwiększyło bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu? Nasza Czytelniczka ma wątpliwości. Rzeczywiście już po zamontowaniu lustra na skrzyżowaniu doszło do kolejnych wydarzeń. W grudniu ubiegłego roku w tym miejscu doszło do zderzenia samochodu osobowego i karetki. Kilka miesięcy wcześniej kierująca osobówką nie ustąpiła pierwszeństwa i wjechała w motocyklistę.

Rozumiem, że w większości sytuacji, winę za wypadki ponoszą nierozważni kierowcy. To jednak marne pocieszenie dla mieszkańców tej ulicy, którzy tędy jeżdżą autami, ale też pokonują to skrzyżowanie jako piesi. Warto zastanowić się nad działaniami, które zmuszą kierowców do zachowania większej uwagi w tym miejscu

- dodaje pani Magda.

Miasto w najbliższym czasie nie zamierza podejmować dodatkowych działań, które zwiększą bezpieczeństwo na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Ogrodowej.

W dalszym ciągu będziemy monitorowali sytuację na tym skrzyżowaniu i w razie potrzeby podejmowali kolejne kroki

- zapewnia Joanna Urbaniak.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ mieszkaniec-mieszaniec;)
  Piątek, 04.01

  ostatnie zdanie czytaj jako: "Czekamy na kilka kolejnych zdarzeń które nadadzą rangę sprawie, tj. minimum jeden wypadek śmiertelny, 2 złamane ręce, znaczne zniszczenie infrastruktury, ok. 10 rozbitych pojazdów i minimum jeden w witrynie sklepowej. Skutkiem wyżej wymienionych, po szumie medialnym i społecznym oburzeniu, w razie potrzeby, podejmiemy jakieś działania żebyście się odczepili"

 2. 2
  +3
  ~ Zyk
  Piątek, 04.01

  Zrobić w prawo skręty ruch jednokierunkowy na Ogrodowej

 3. 3
  --3
  ~ czytel
  Piątek, 04.01

  tylko rondo!!!!tak samo jak w blizniaczym artykule na niebezpieczne skrzyzowanie na Pilsudskiego/Konopnickiej.Tyle sie dzieje w tym miescie,ze musza sobie artykuly podkradac.A moze jakis konkurs zorganizowali?

 4. 4
  --1
  ~ jola
  Piątek, 04.01

  tylko kolejne swiatla nas uratuja.By stalo sie lepiej.w korku

 5. 5
  +3
  ~ cokolik
  Piątek, 04.01

  A może by najprościej? Dziadek mi powtarzał, że najprostsze rozwiązania są najlepszymi. Ogrodowa OD Żeromskiego, skrzyżowanie z Mickiewicza nakaz skrętu w prawo (w str. ul. Bema) , Ogrodowa W STRONĘ Żeromskiego, skrzyżowanie z Mickiewicza także nakaz skrętu w prawo (w str. al. Grunwaldzkiej). Ta-daaaaa!

 6. 6
  0
  ~ Mieszkaniec
  Piątek, 04.01

  A proszę spróbować wyjechać z ul. Grunwaldzkiej na ul. Mickiewicza pomiedzy kamienicami nr 7 oraz 9 to dopiero loteria a tez bylo pisane o lustro

 7. 7
  +3
  ~ proste rozwiazanie
  Piątek, 04.01

  jak ktos sie boi(czyt.) nie potrafi jezdzic to wyjazd z Wojska Polskiego jest juz bezpieczny.Widze proste rozwiazanie. Zero wkladu

 8. 8
  +2
  ~ KIEROWCA zawodowy
  Piątek, 04.01

  Czy wszystkie uliczki muszą być dwukierunkowe , czy nie można ustawić zakazy skrętu , czy to jest takie trudne , uważam ,że nie .

 9. 9
  +2
  ~ kuku
  Piątek, 04.01

  @Mieszkaniec. aleja Grunwaldzka. W Elblągu mamy aleję Grunwaldzką, nie ulicę. Tak tylko;)

 10. 10
  +1
  ~ lokalny
  Piątek, 04.01

  Potwierdzam to skrzyżowanie jest niebezpieczne .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1774609088898