Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Straż miejska pojawia się tu nawet kilka razy dziennie! Przed szpitalem kierowcy notorycznie łamią przepisy

23.01.2018, 06:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Straż miejska pojawia się tu nawet kilka razy dziennie! Przed szpitalem kierowcy notorycznie łamią przepisy
Fot. Ryszard Biel

Na bezpłatnym parkingu dla niepełnosprawnych przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu straż miejsce ma prawdziwe żniwa. Kierowcy, chcąc zaoszczędzić, notorycznie zastawiają wjazd do tego miejsca. - W ubiegłym roku zdarzało się, że mieliśmy tam kilkanaście interwencji w tygodniu - mówi Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu.

Miejsc, w których kierowcy chcą uniknąć opłaty za parkowanie, notorycznie łamią przepisy, jest w Elblągu całkiem sporo. Jednym z nich jest wjazd na niewielki, bezpłatny parking dla osób niepełnosprawnych przed szpitalem przy ul. Królewieckiej.

Za pozostawienie auta przed WSZ trzeba zapłacić. Jednak w 2015 roku, z myślą o osobach niepełnosprawnych, przy wjeździe do szpitala, otwarto mały parking z sześcioma "kopertami". Tutaj samochody można pozostawiać bezpłatnie. Wielu kierowców chce zaoszczędzić i parkuje auta na wjeździe do tego parkingu, często uniemożliwiając wyjazd innym. Tylko dzisiaj straż miejska upomniała dwoje, takich niefrasobliwych kierowców. Jak, poinformowała nas rzeczniczka straży, praktycznie nie ma tygodnia, bez choć jednej interwencji w tym miejscu.

Dzwonią do nas mieszkańcy, czasami ochrona szpitala. W tym roku tych interwencji jest mniej, ale w ubiegłym roku, szczególnie wiosną i latem, mieliśmy ich bardzo dużo. Wystawiono tam również bardzo dużo mandatów. Wysokich, bo od 500 zł w górę. Wtedy w tygodniu jeździliśmy na ul. Królewiecką nawet kilkanaście razy. Zdarzało się, że w ciągu jednego dnia, było kilka interwencji w tym miejscu

- mówi Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu.

Problem jest doskonale znany również dyrekcji szpitala, która jednak nie bardzo ma pomysł jak go rozwiązać.

Ten problem jest od początku funkcjonowania tego parkingu. Tam jest tylko sześć miejsc bezpłatnych. Dużo więcej miejsc dla niepełnosprawnych jest na ternie szpitala, ale za nie trzeba już płacić. Stąd cała sytuacja. Trudno ją rozwiązać. Straż miejsca reaguje, gdy są interwencje. Nie mamy jednak możliwości czuwania non stop nad tym miejscem. Na razie nie myślimy również o stworzeniu kolejnych bezpłatnych miejsc parkingowych

- mówi Anna Kowalska, rzecznik WSZ w Elblągu.

Niepełnosprawnych, nie pozostaje więc na razie nic innego, jak zaparkować w razie konieczności na miejscu płatnym. Natomiast kierowcom, którzy bezprawnie zastawiają wjazd na parking, wyciągnąć nauczkę z otrzymanego mandatu.

 

 


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ ciekawski
  Wtorek, 23.01

  Dzwonią mieszkańcy?? Czego??? Jak tam najbliższy mieszkalny budynek to na górce .....

 2. 2
  +8
  ~ Kafar
  Wtorek, 23.01

  A tymczasowy kandydat nie moze pilnować porządku albo dac nową fuche managerowi , chyba ma roznorodnosc fachu

 3. 3
  0
  ~ No
  Wtorek, 23.01

  Kierowca który chwilowo wyjdzie z samochodu nadal jest kierowcą. Rowerzysta po zejściu z roweru gdy go prowadzi to nie jest już rowerzystą. Mieszkaniec który wyjdzie z domu do szpitala nadal jest mieszkańcem. Nawet gdy pojedzie do niego samochodem i nawet wtedy gdy ktoś zastawu mu wjazd na parking....durniu.

 4. 4
  +6
  ~ Kierowca13
  Wtorek, 23.01

  Straż miejska niech zacznie robić porządek z zatoczkami autobusowymi , np na Beniowskiego lub na odrodzenia koło kordeks , czy też na Traugutta .wymieniłem tylko kilka przystanków z trasy 13 gdzie my kierowcy nie możemy wypuścić pasażerów autobusu bo zastawiają je osobówki. W całym mieście pełno jest takich przystanków

 5. 5
  +6
  ~ Minus
  Wtorek, 23.01

  Ale to dzierżawca tego parkingu powinien chyba pilnować porządku. Z jakiej racji Straż Miejska tego nie rozumiem , a jeszcze muszą być kilka razy dziennie.To ile oni tego paliwa zużywają na takie przyjazdy, a to my za to płacimy. Nie lepiej zatrudnić na stałe 1 policjanta i niech dzierżawca Mu płaci.

 6. 6
  +9
  ~ zxcvb
  Wtorek, 23.01

  a nieroby ze straży miejskiej tylko to potrafią, ne 58800 te auto często jeździ w prywatnych sprawach tych leniwców

 7. 7
  +4
  ~ Coś nie tak
  Wtorek, 23.01

  Straż miejska upomniala to jest chore. A ci co łamiąc prawo i tak dalej robią to samo. A niech zapłaci jeden z drugim po kilkaset złoty mandat wtedy dotrze do mózgu co robi.

 8. 8
  +5
  ~ A przed
  Wtorek, 23.01

  Zajmują miejsca parkingowe koło biedronki i niszczą trawniki które już rozjechali bo strażnicy im poblazaja. A gdy się zgłosi do straży żeby interweniowali to przyjadą i upomna. Żarty i tyle.

 9. 9
  +8
  ~ Ploterek
  Wtorek, 23.01

  I bardzo dobrze, od tego jest SM!! Jeb*ć, karać, nie wyróżniać, w wolnych chwilach prześladować!! Każdy kto przyjeżdża autem do szpitala powinien się liczyć z tym, że za parking trzeba zapłacić! A nie kurde cwaniaczki parkują zastawiając wyjazd z tych miejsc dla niepełnosprawnych. No co innego niepełnosprawny, jeśli tak zaparkował, bo nie było już miejsca. Raz można by go pouczyć, później już mandat! Przyjeżdża hołota do szpitala i parkują, gdzie popadnie. Parking pod Biedronką zastawiony autami przedstawicieli z firm farmaceutycznych, parking z tyłu za plastykiem tak samo, kilka miejsc parkingowych na Orlenie tak samo, trawnik lub to co po nim zostało, obok Biedronki, tam gdzie chyba przedszkole było, też rozjeżdżony, błoto, dziury i kierowcy jeżdżący po chodniku. Elbląska cebulandia!!

 10. 10
  --4
  ~ @ploterek
  Wtorek, 23.01

  Lecz sie

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95712804794312